Google překladač: English Deutsch

Standardizovat přídržné magnety byl jeden z mnoha chytrých kroků, se kterým před pár lety Ganter přišel. Dnes se jedná o jednu z nejvíce rostoucích produktových skupin. Elesa+Ganter tuto řádu nadále rozšiřuje a snaží se tak rozvíjet ještě chytřejší aplikace.

Elesa 1 magnet

Magnety umožňují téměř univerzální řešení pro upevnění, zajištění uzávěrů, či pro dočasné spoje. Nyní rozšiřujeme nabídku magnetických systémů a surových magnetů o nové tvary. Nejnovějším přírůstkem je přídržný magnet GN 50.8. Pevné pouzdro z nerezové oceli obklopuje výkonný magnet SmCo, takže je ideální pro použití v korozivním prostředí. Vyznačuje se také dlouhou životností a teplotní odolností do 350 °C, což znamená, že jej lze použít na horké povrchy, jako jsou dvířka trouby. Magnetický systém lze objednat v průměrech od 16 do 32 mm a všechny velikosti mají závitový kolík M6.

Elesa 2 mag

Další novinkou je magnetický systém GN 51.8. Neodymový magnet je plně obklopen TPE elastomerem. Díky tomu je GN 51.8 obzvláště vhodný pro použití na citlivé (například lakované) povrchy – např. pro připevnění ochranných krytů. Ty jsou zase připojeny k magnetu přes středový otvor, který je vhodný pro šrouby se zápustnou hlavou. Povlak TPE také zvyšuje statické tření a tím i sílu potřebnou pro posuv magnetu, přičemž teplotní odolnost dosahuje až 80°C. Přídržný magnet GN 52.6 má navíc ochrannou pryžovou kontaktní plochu. Válcové pouzdro z nerezové oceli účinně chrání neodymový magnet uvnitř proti agresivním látkám. Magnety GN 53.1 a GN 53.2 jsou určeny pro standardní aplikace v kancelářích, dílnách a výrobních prostředích a mají výkonné neodymové magnety, které jsou zapuštěny v kulatých nebo obdélníkových plastových pouzdrech (dostupné ve čtyřech barvách).

Elesa 3 magnety

Neodymový magnet GN 53.3 byl navržen pro snadnou manipulaci a má plastovou rukojeť, která může být buď kuželovitá, nebo plochá. Plochá varianta má navíc oko pro zajištění dílu. U GN 53.4 je rukojeť vyrobena z poniklované oceli, volitelně s povrchovou úpravou TPE pro ochranu citlivých povrchů. Kromě těchto funkčně optimalizovaných magnetických systémů nabízí Elesa+Ganter také surové magnety – z tvrdého feritu, neodymu, SmCo a AlNiCo, v různých tvarech a velikostech, s upevňovacími otvory nebo bez nich. Tyto magnety řady GN 55.1 až GN 55.4 i GN 57.1 až GN 57.3 lze snadno zaformovat, přilepit nebo všít a jsou vhodné například pro zajištění kabelů ve větrných turbínách.
Více o našich produktech zjistíte na webu elesa-ganter.cz

Elesa Logo-2Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news