Google překladač: English Deutsch

Vzhledem k přísnému hygienickému standardu některých je většina strojů a zařízení dodávána v takovém barevném provedení a povrchové úpravě, aby bylo zajištěno jejich snadné čištění. Za stejným účelem jsou vyvíjeny i jednotlivé komponenty, které se díky sériové výrobě pohybují v obdobných relacích. Jednou z aktuálních novinek jsou světle šedé antivibrační silentbloky nebo přídržné magnety v bílé barvě.

elesa obr1

Těmito modely rozšiřuje své již tak dost široké portfolio společnost Elesa+Ganter, která v posledních letech klade velký důraz právě na vývoj hygienických prvků – na trh se tak dostávají speciální úpravy součástí, jež jsou ozkoušeny již v jiných odvětvích, ale také konstrukční inovace a nové materiály.

Silentbloky DVF.6 (se závitovým čepem) a DVF.7 (se závitovým pouzdrem) obecně slouží k tlumení vibrací ve strojích a zařízeních, a to jako vnitřní součásti nebo jako koncové dorazy. Tlumením vibrací tyto prvky přispívají k menšímu opotřebení zařízení a i ke snížení případného hluku, který může představovat zdravotní riziko pro lidskou obsluhu. Pro využití v provozech potravinářského průmyslu a v lékařském prostředí předurčuje silentbloky DVF.6 a DVF.7 nejen jejich provedení ve světle šedé RAL 7040 (v souladu se směrnicemi FDA - U.S. Food and Drug Administration), ale také silikonová pryž MVQ tvrdosti s tolerancí 55 ± 5 Shore A, tvořící tělo silentbloku, jež odolává stárnutí a působení extrémních teplot od -50 °C do 200 °C. Kovové části silentbloku jsou vyrobeny z nerezové oceli AISI 304. Na vyžádání jsou dostupná též provedení o jiné tvrdosti silentbloků z MVQ pryže. A to tvrdosti 40 a 70 (s tolerancí ± 5 Shore A).

Nového barevného provedení se dostalo i přídržným magnetům – k původně černým modelům GN 51.2 a GN 51.5 přibyla i varianta s bílým gumovým povrchem. Tyto přídržné magnety nabízejí hned několik předností – gumový povrch chrání před poškozením plochu, na niž se magnet přichytává, zajišťuje vyšší třecí moment a tedy i pevnější pozici a bílá barva usnadňuje odhalení případných nečistot. Oba zmíněné modely jsou vyráběny ve verzi se závitovým otvorem nebo se závitovým čepem.

Kompletní nabídku součástí výrobce Elesa+Ganter naleznete na stránkách www.elesa-ganter.cz, kde jsou rovněž dostupné technické informace a 2D/3D modely všech produktů s možností stažení zdarma bez nutnosti registrace.

www.elesa-ganter.cz

elesa obr3