Google překladač: English Deutsch

Společnost Elesa+Ganter je známá svou nejširší nabídkou součástí pro průmyslové aplikace na světě, přičemž její produkty jsou zárukou vysoké kvality a sofistikovaného designu, za který získala i řadu prestižních cen. Kromě standardních součástí ovšem tento výrobce nabízí také produkty se speciálními vlastnostmi, z nichž jsou některé na trhu zcela výjimečné.

elesa obr2

Příkladem takového produktu jsou sloupcové olejoznaky HCK-GL. Jedná se o skutečně mimořádný výrobek, který je možno použít i v prostředí s přítomností glykolu a kapalin obsahujících další látky, jež by postupně časem mohly naleptat běžné plasty a znemožnit tak odečítání hladiny. Standardní plastová trubice ukazatele je v tomto případě totiž nahrazena průhlednou trubicí ze skla PYREX® – materiálu, jenž odolává jak působení agresivních látek, tak i vysokým teplotám (v nabídce varianty pro max. Teplotu 100 °C a 130 °C, v laboratorních podmínkách úspěšně testováno dlouhodobé použití při teplotách až do 150/160 °C a při tlaku 5/6 barů). Stejně jako trubice ukazatele, i ostatní jeho části jsou vyrobeny z moderních, vysoce odolných materiálů. Trubice je opatřena předním ochranným krytem z polykrabonátu (PC), odnímatelným pro potřeby čištění, a koncovkami z technopolymeru na bázi PA, vyztuženého skelnými vlákny. Kovové části jako šrouby, matice a podložky jsou u modelu HCK-GL vyrobeny z pozinkované oceli, ve variantě HCK-GL-SST pak z nerezové oceli AISI 300 a AISI 304. Těsnící kroužky jsou u HCK-GL z pryže NBR a u modelu HCK-GL-SST ze syntetické pryže FKM typ VITON®.

Kontrastní plocha se stupnicí je uložena v hliníkovém zadním krytu ukazatele a je opatřena samolepícím plastovým materiálem odolným vůči olejům a mazadlům.

Ke sloupcovým olejoznakům HCK dodává Elesa+Ganter také soupravu pro elektronickou kontrolu hladiny SLCK, která umožňuje snímání jak nízké, tak i vysoké hladiny. Stejně jako u výše uvedeného HCK-GL, i u SLCK bylo myšleno na vysokou odolnost použitím moderních inženýrských plastů. Souprava zahrnuje jeden nebo dva držáky senzoru, plovák, 4 O-kroužky (2 FKM pro HCK-GL a 2 NBR pro HCK) a 2 podložky. Zákazník může aplikovat více než jednu soupravu k elektronické kontrole různých výšek hladiny, jež lze sledovat po celé délce průhledné trubice olejoznaku.

Unikátní je také nabídka utahovacích pák Elesa+Ganter. V této kategorii totiž vyvinula širokou škálu variant pro použití napříč všemi průmyslovými obory. Zajímavé řešení představují například stavitelné utahovací páky GN 300.4. Jsou vyráběny s dosedací plochou, jež je spojena přes kuličkové ložisko s vložkou, přišroubovanou do upínací páky. Nespornou výhodou je skutečnost, že v tomto provedení nedochází ke vzniku třecího momentu na dosedací ploše mezi regulovatelnou pákou a upínanou součástí, takže je zamezeno poškození jejího povrchu, a navíc lze použít větší utahovací sílu.

Stejně jako v ostatních kategoriích, i v řadě upínacích pák nabízí Elesa+Ganter prvky pro aplikace s vysokým hygienickým standardem. Zde se jedná o utahovací páky MRT v provedení bez skrytých prostor, v nichž by se mohly usazovat nečistoty.

Novinkou v této řadě jsou pak regulovatelné páky GN 306, vyvinuté pro použití ve stísněném prostoru nebo tam, kde je požadována konkrétní poloha páky. Upínací prvek je spojený s tělesem páky přes ozubení, jež se zatažením za páku snadno rozpojí a umožní její otočení do ideální upínací polohy. Po uvolnění páky se ozubení automaticky znovu spojí. Přítlačné čepy z mosazi nebo plastu (Typy MS/ KU) zabraňují poškozeni povrchu upínaného předmětu a kalený čep (Typ DZ) poskytuje pro upínání zaoblený tvar konce čepu. Výklopná přítlačná podložka (Typ KD) se snadno nasazuje i demontuje. Podložka se dodává nenamontovaná.

Úplnou nabídku prvků Elesa+Ganter, včetně technických informací a 2D/3D modelů ke stažení zdarma nalezente na www.elesa-ganter.cz

elesa obr novyKalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news