Google překladač: English Deutsch

Společnost Elesa+Ganter rozšířila svůj sortiment o dvě kompaktní a robustní převodové skříně, které převádějí rotační pohyby o 90 stupňů a přenášejí vysoké krouticí momenty s převodovým poměrem nebo bez něj. Jsou vhodné pro použití u manipulačních systémů, balicích strojů a pro dopravníkovou techniku. Kuželová převodovka GN 3971 je k dispozici v sedmi velikostech s délkou skříně mezi 32 a 60 mm a šířkou mezi 18 a 35 mm. Převodový poměr mezi hřídelemi převodovky je vždy 1, směr otáčení lze volit dle potřeby. Na ozubené hřídele mohou působit axiální a radiální síly 60 newtonů u nejmenšího modelu a 550 newtonů u největšího. Speciální geometrie zubů kuželových kol z cementované oceli umožňuje zvláště vysoké krouticí momenty vzhledem k velikosti. V závislosti na provozní rychlosti to může být až 10 newtonmetrů.

Elesa 1a Prevody

Díky malým středovým vzdálenostem je šneková převodová skříň GN 3975 dlouhá pouze 60 mm na stranách a pouze 35 mm široká. Vnitřní šroub z tvrzené oceli pohání šnekové kolo ze speciální mosazi. Sedm verzí poskytuje převodové poměry mezi 1:13 a 1:65. Maximální radiální a axiální síla se pohybuje mezi 200 a 500 newtony na vstupní straně a je vždy 500 newtonů na výstupní straně. Od převodového poměru 1:18 statický samosvorný mechanismus zabraňuje otáčení šnekového kola z výstupní strany, což nabízí zvýšenou bezpečnost v mnoha aplikacích. Kuželové převodovky a šnekové převodovky mají celoživotní mazání, a proto nevyžadují žádnou údržbu. Obě převodovky lze také kombinovat dohromady, jako například s elastomerovou čelisťovou spojkou GN 2240.
Elesa 2a ozubene

Naše společnost se ale neomezuje jen na převodové skříně, ale také jednotlivé převodové komponenty, jako jsou ozubená kolečka. Hlavní funkcí převodových prvků je přenos rychlosti a točivého momentu v mechanické soustavě. Vývoj v oblasti technických plastů a technopolymerů v posledních několika desetiletích vedl k významnému vývoji ozubených kol z plastového materiálu s vysokou mechanickou pevností, která navíc poskytuje všechny výhody plastů:
- odolnost proti korozi a chemickým činidlům
- vysoká odolnost proti krutu a pevnosti v tahu;
- redukce hluku;
- nízký koeficient tření, který umožňuje použití
Lze tak zajistit převody i v sektorech, kde se mazání nedoporučuje nebo dokonce zakazuje. Další, neméně důležitou, výhodou těchto prvků je nízká hmotnost, která nabízí úsporu oproti kovovým převodům, díky čemuž jsou ideální tam, kde je vyžadováno obecné snížení hmotnosti. Převodové prvky Elesa+Ganter lze připojit k technopolymerovým i kovovým převodům. Jedná se o vynikající řešení pro všechny aplikace, kde je potřeba dosáhnout rychlejšího odvodu tepla nahromaděného během provozu. A přesně toto nabízí naše produktová skupina ZCL, respektive ZCR.
Elesa 3a ZCL VD

Protože se ovšem jako společnost zaměřujeme i na velice specifické obory, jako je například farmaceutický a potravinářský průmysl, máme v tuto chvíli již bohatou produktovou řadu, určenou právě do tohoto odvětví. Významnou skupinou jsou prvky z kategorie „vizuálně detekovatelné" – které označujeme písmeny VD – a mají charakteristickou modrou barvu, která je v těchto průmyslech vyžadovaná. I naše převodové prvky ZCL tak najdete v provedení VD. Více o našich produktech na stránkách elesa-ganter.cz
Elesa 4a Logo-2Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news