Google překladač: English Deutsch

Průmyslové součásti Elesa+Ganter představují prvky, promyšlené do nejmenšího detailu. Cílem vývoje je především vysoká kvalita (odolnost vůči nepříznivým vlivům, mechanickému namáhání, požadovaný hygienický standard apod.) a sofistikovaný design (ergonomie, bezpečná a komfortní manipulace a estetický vzhled). Typickým příkladem produktů, u nichž zákazník ocení nejen špičkovou kvalitu, ale také ergonomii a estetiku, jsou upínací páky GN 300.4 nebo průmyslové panty CFSW a CFMW.

elesa obr2

Na první pohled jednoduchý design upínacích pák GN 300.4 poskytuje obsluze ergonomický a pevný úchop a současně umožňuje použití dvojnásobné síly. Páky jsou opatřeny dosedací plochou, která při manipulaci zabraňuje poškození upínané součásti. K dispozici jsou dva typy – upínací páky se závitovým čepem nebo se závitovou vložkou. Oba typy dodává Elesa+Ganter v pěti barevných variantách, zákazník si tak může zvolit červenou či oranžovou barvu, které jsou nejen estetické, ale mohou také usnadnit orientaci obsluhy v provozech se zhoršenou viditelností, nebo také pochromovanou, stříbrnou a černou, která je navíc k dostání v provedení s matným či hladkým povrchem.

Více barevných variant nabízí nyní Elesa+Ganter také u pantů CFMW a jejich alternativy s vestavěným bezpečnostním spínačem CFSW. Oba tyto modely jsou vyrobeny ze SUPER-technopolymeru, jenž je svou odolností vůči mechanickému namáhání a korozi předurčuje pro použití v náročných aplikacích. Zákazník si nyní může vybrat prvky v černé barvě nebo v šedém odstínu, který je záměrně velmi podobný barvě hliníku, což může být rozhodující pro aplikace, kde je požadavkem konzistentní vzhled.

Panty se zabudovaným bezpečnostním spínačem CFSW jsou opatřeny čtyřmi pomalými elektrickými kontakty s dvojitým přerušením a mohou být nastaveny již ve výrobě jako normálně otevřené (NO) nebo normálně uzavřené (NC). Díky schopnosti okamžitého přerušení elektrického obvodu při manipulaci jsou důležitým bezpečnostním prvkem chránícím zařízení, v němž jsou aplikovány, a samozřejmě i jeho obsluhu. Díky použitému SUPER-technopolymeru není u těchto pantů zapotřebí uzemnění. Tělo pantu z tohoto moderního inženýrského plastu navíc chrání elektrické kontakty před nárazy, nepříznivými vlivy prostředí či před náhodným průnikem nástrojů. Panty neobsahují elastické prvky, tedy nejsou závislé na pružinových součástech, které by mohly omezit jejich životnost. Zajímavostí u tohoto produktu jsou také kontaktní prvky, vyrobené ze slitiny stříbra, která zde zaručuje samočisticí funkci.

Tyto a další produkty Elesa+Ganter, včetně technických informací a 2D/3D modelů ke stažení zdarma, nalezente na www.elesa-ganter.cz.

www.elesa-ganter.cz

Autor: Aneta Kovaříčková

elesa obr3Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news