Google překladač: English Deutsch

Průmyslové stroje mají nekonečné množství účelů. Jednou z běžných funkcí je například přesné odměřování, řezání a ohýbání, a to i pod konkrétním úhlem. K tomuto účelu slouží různé digitální odměřovací jednotky, říkáme jim také ukazatele polohy. Takové ukazatele polohy mohou pomáhat například také přesnému nastavení šířky dopravníku. Trendem je pak mít přehled, či přímo kontrolu nad nastavením této polohy přímo z řídícího stanoviště. Proto jsme se zaměřili na vývoj měřících jednotek a ukazatelů polohy s přenosem dat vzduchem.

EG lg favicon


Elesa 1

Magnetický měřící systém MPI-R10-RF je evoluční krok k dříve hojně využívanému MPI-15, jehož součástí byl snímač s pevně danou délkou kabelu a displej zobrazující informace o posunu či úhlu otočení. Tento měřící systém se využívá například na zařízeních sloužících k řezání materiálu určité délky, či pod určitým úhlem. Přičemž snímač měřící jednotky poskytuje přesné informace pomocí magnetickém pásu, po kterém se pohybuje. Instruktážní video a konkrétní návrh aplikace si můžete prohlédnout ZDE.
Elesa 2

Nový typ magnetického měřícího systému MPI-R10-RF pak nabízí možnost komunikace s PLC přes řídící jednotku UC-RF. Požadované hodnoty posunu nastavené na řídícím počítači jsou tak vzduchem přenesené na měřící jednotky, a stroje se nespustí, dokud personál nenastaví, či neodměří požadovanou hodnotu. Toto řešení zvyšuje bezpečnost práce stejně tak jako efektivitu produkce. Instalace systému je rychlá a snadná, jelikož nevyžaduje použití propojovacích kabelů mezi řídicí jednotkou a indikátory.
Elesa 3

Na podobném principu fungují elektronické ukazatele polohy DD51-E-RF (respektive DD52R-E-RF s větším displejem). Ty jsou tak moderní variantou analogových číslicových ukazatelů DD51, a jejich elektronického nástupce DD51-E. Stejně jako v případě magnetického měřícího systému komunikují s řídícím PLC prostřednictvím řídící jednotky UC-RF a umožňují tak vysílat informace o požadovaném posunu vzduchem. Klasické využití je například u balících strojů či dopravníků. Konkrétní návrh aplikace a použití můžete vidět ZDE.
Elesa 4

Možností použití, i možného příslušenství je mnoho, proto neváhejte kontaktovat naše technické oddělení na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript pro případné dotazy, či navštivte naše internetové stránky www.elesa-ganter.cz
Elesa 5 lg