Google překladač: English Deutsch

Přemisťování předmětů a hotových produktů dnes ve výrobním procesu často zajišťují průmysloví roboti. Aby všechno probíhalo tak, jak má, je zapotřebí, aby měli šikovné „prstíky", které jemně, ale zároveň dostatečně pevně uchopí přemisťovaný díl. S takovým řešením v podobě vakuových přísavek nyní přišla na trh společnost Elesa+Ganter, přední výrobce normovaných dílů na světě. Její vakuové komponenty zajistí snadnou manipulaci předmětů různých tvarů, velikostí a povrchů, a to ve všech průmyslových odvětvích. Zautomatizujete tak nejen manipulační proces s plastovými obaly, štítky a samolepkami, ale také třeba čelními skly aut, naolejovými kovovými díly nebo čipy.

Elesa Vacuum group web

Mezi vakuové komponenty, které společnost Elesa+Ganter aktuálně uvádí na trh, patří vakuové přísavky, držáky přísavek a příslušenství k těmto produktům. Jsou navrženy tak, aby zajistily bezpečnou manipulaci s díly různých tvarů, velikostí a povrchů, jako je kov, sklo, plast či keramika. „Funkce těchto komponent je založena na přítomnosti vakuového generátoru, který vytváří podtlak uvnitř vakuové přísavky. To jí umožňuje přilnout k povrchu předmětu, který se má přemístit. Přilnutí trvá tak dlouho, dokud generátor tvoří podtlak," vysvětluje princip přisátí přísavky k předmětu Ondřej Radosta, technický ředitel společnosti Elesa+Ganter CZ.

Od balení potravin, přes automotive až po zdravotnictví
Vakuové přísavky jsou nabízeny v rozměrech od 4 mm do 125 mm a v různých tvarech – ploché kruhové, kruhové s hrdlem či bez něj, oválné, měchové, dvojité či víceměchové. Díky své univerzálnosti se hodí pro užití v různých odvětvích – například v potravinářském, papírenském, automobilovém průmyslu, ve zdravotnictví, farmacii, ve stavebnictví nebo v oblasti výroby elektronických součástí.
„Protože jsou vakuové přísavky vyráběny z různých pryžových směsí, jako je olejově odolný kaučuk, silikon, přírodní nebo přírodní žlutý kaučuk, jsou tak kompatibilní a přilnavé k široké škále produktů a povrchů. Díky přítomnosti drážek a profilovanému tvaru podpěrné plochy si poradí i s drsným, nepravidelným či kluzkým povrchem," uvádí Ondřej Radosta.
„V potravinářském průmyslu se tedy třeba mohou hodit při balení potravin typu flow pack, který využívá plastové fólie, v papírenském průmyslu zase při manipulaci se štítky, samolepkami či listy papíru. V případě automobilového průmyslu se nabízí například manipulace se skleněnými čelními skly či kovovými díly. Ve stavebnictví zase najdou uplatnění při manipulaci s keramickými, mramorovými či skleněnými deskami, nebo s předměty z betonu, plastů či dřeva," vyjmenovává konkrétní příklady využití technický ředitel společnosti Elesa+Ganter CZ.

Snadné a účinné připevnění k robotům
Vakuové přísavky se díky speciálním držákům snadno připevní k průmyslovým robotům a dodají jeho ruce pevné a jemné „prsty", ke kterým vše snadno přilne a nic nepustí, dokud nedostanou signál. Držáky vakuových přísavek jsou vyrobeny z mosazného nebo nerezového závitového dříku a vnější či vestavěné pružiny, která tlumí nárazy vakuové přísavky a zároveň udržuje konstantní tlak s přemisťovaným břemenem. Součástí držáku je i rychlospojka pro připojení k sací hadici.
Vakuové přísavky jsou vyrobeny z různých materiálů a jsou k dispozici v různých konfiguracích a velikostech (včetně mini a mikro), což umožňuje jejich použití ve všech průmyslových odvětvích.

O společnosti Elesa+Ganter
Společnost Elesa+Ganter je přímým zástupcem dvou předních světových firem v oblasti vývoje a výroby standardizovaných dílů z kovu a z inženýrských plastů pro průmysl. Spojením know-how italské rodinné firmy Elesa v oblasti návrhů a výroby z technických plastů, spolu se zkušenostmi německého rodinného podniku Ganter v oblasti přesného obrábění kovů, tak vznikl unikátní sortiment. Pod společnou značkou působí od roku 1995, před tím však spolu více než 20 let úspěšně spolupracovaly. Dceřiné společnosti byly postupně založeny v Rakousku, Španělsku, Polsku, Číně, České republice, Indii, Turecku a Nizozemsku. Společnost dnes dodává přes 80 000 produktů na více než 70 trhů světa a svůj sortiment stále rozšiřuje.

Elesa 5 Logo-2Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news