Google překladač: English Deutsch

Elesa+Ganter je na Mezinárodním strojírenském veletrhu již tradičním vystavovatelem. Stejně jako na předchozích ročnících, i tentokrát míří na veletrh s nabídkou nejširšího portfolia průmyslových součástí na světě, doplněnou o řadu letošních novinek. Výrobce, který letos oslavil již 75 let existence značky Elesa, se zaměřuje nejen na normované prvky, ale myslí i na individuální potřeby svých zákazníků.

9elesa obr4

Vývoj Elesa+Ganter se snaží maximálně vyhovět různorodosti aplikací, pro které jsou výrobky určeny. Proto stále častěji přichází s novými či inovovanými produkty, jež nabízejí možnost dodatečné úpravy přesně na míru.

Mezi nejnovější inovace v sortimentu Elesa+Ganter patří postupné rozšiřování nabídky rychloupínačů o verze s aretací pro zajištění upnuté polohy. Nejnověji pak například oblíbená řada GN 851, respektive GN 851.1. Těmito modifikacemi jsou doplněna samozřejmě i nerezová provedení. K rozšíření nabídky došlo i u mnoha dalších produktových řad, například u loni úspěšně představených utahovacích koleček VTT. Ta byla primárně navržena pro potravinářský průmysl, nejen designem, ale i materiálem (nerezová ocel). Nově jsou pro velký úspěch k dispozici i s ekonomičtějšími mosaznými pouzdry s vnitřním závitovým otvorem, či závitovým kolíkem z pozinkované oceli. Dlouhá léta se také Elesa+Ganter úspěšně zasluhuje o inovaci součástek pro pásovou výrobu. Aby tato sada byla kompletní, uvedla z kraje roku Elesa+Ganter novou produktovou řadu ložiskových domečků (UCF, UCFL, UCP,UCFB).

Tradičně jedna z nejinovovanějších produktových řad Elesy+Ganter, tedy pružinové pístky, doznala mnoha modifikací i v letošním roce. V dubnu výrobce uvedl na trh pružinové pístky s bezpečnostní pojistkou GN 414.1, které doplňují klasickou řadu GN 414. Jejich hlavní funkcí je aretace zajišťovacího čepu. Při povytažení směrem k sobě se v momentě úplného zasunutí čepu dovnitř pístku vysune červené tlačítko. K opětovnému odjištění čepu dojde až v momentě stisknutí onoho tlačítka. Původní typ GN 414 má funkci přesně opačnou. Čep nezasunete povytažením rukojeti do pístku, dokud nestisknete červené tlačítko.

Netušené možnosti pak nabízí stále poměrně nový přírůstek do rodiny pístků GN 817, tedy 817.8, respektive 817.9. Důvodem k uvedení této produktové varianty byla snaha nabídnout zákazníkovi možnost vlastnoručně modifikovat čep dle vlastních potřeb, bez nutnosti vývoje speciálního dílu na zakázku s projektovou dokumentací a s nutností minimálního odběru v řádech desítek až stovek kusů, jak tomu při zakázkové výrobě speciálních dílů zákazníkům na míru v praxi bývá. GN 817.8, respektive GN 817.9 je standardní výrobek a jako takový jej můžete zakoupit i v množství jednoho kusu. Čep lze šroubem odmontovat a obrobit dle potřeby do libovolného tvaru a délky. Tyto a další novinky výrobce Elesa+Ganter si můžete spolu s ostatními produkty prohlédnout na výstavním stánku společnosti č. 074, umístěného v pavilónu V. Více informací naleznete také v online katalogu na www.elesa-ganter.cz, kde si můžete případně rovnou stáhnout 2D/3D modely všech prvků pro přímé použití v projektu.

www.elesa-ganter.cz

9elesa obr2