Google překladač: English Deutsch

Když je potřeba něco zvednout, je potřeba jeřáb, lana nebo řetězy – plus kotvící body na samotném nákladu. Elesa+Ganter zde nabízí širokou škálu řešení.

Elesa 1 Zavesna oka

Klasickými a nejjednoduššími zvedacími body jsou závěsná oka se šroubem dle DIN 580, které se zašroubují do stávajících závitů na nákladu. Pokud závity nejsou možné, používají se místo nich závěsná oka s vnitřním závitem podle DIN 582. Elesa+Ganter nabízí tyto standardní díly ve dvou materiálech: ocel a nerezová ocel. Pohled do portfolia Elesa+Ganter však odhalí mnohem lepší a pevnější zvedací body, které jsou optimalizovány pro konkrétní materiály a – což je nejdůležitější – snáze se s nimi manipuluje. Za zmínku stojí zejména integrované RFID štítky. Ty umožňují jasně identifikovat konkrétní zvedací body při kontrolách opotřebení a bezpečnosti a řídit je digitálně a bez přerušení systému.
Elesa 2 Zavesna oka2

Takové RFID štítky lze nalézt například na otočném závěsném oku se šroubem GN 581 a závěsném oku s vnitřním závitem dle GN 583, které se i po instalaci mohou stále otáčet kolem své vertikální osy. Obě tyto možnosti také charakterizují závěsná oka GN 586.1, i když zde lze zvedací oko navíc také sklopit. A díky pouzdru s kuličkovým ložiskem jsou zátěžová závěsná oka GN 5860 plně otočná i při zatížení.
Elesa 3 Zavesna oka3

Závěsná oka GN 587.1 se nešroubují, nýbrž je třeba je přivařit. Tato závěsná oka jsou také vhodná pro venkovní použití, protože konstrukce navařovacího bloku umožňuje uzavřený šev, který je bezpečný proti korozi. Samotný kroužek lze otočit o 180 stupňů a volitelně integrovaná pružina jej umožňuje zajistit v jakékoli poloze. Zvedací bod GN 589 pro svařování může přijímat zatížení v libovolném směru a zaujme svou minimální výškou. To je mimořádně důležitá vlastnost, když je omezena maximální výška háku zvedacího zařízení.
Elesa 4 Zavesna oka4

Praktickou alternativou k závitovému nebo svařovanému řešení je řešení s zajišťovacím čepem, předurčené například pro zařízení nebo nástroje, které je třeba často měnit. Stisknutím červeného tlačítka se odjistí kuličky a čep závěsného oka GN 1130 je možné zasunout nebo vytáhnout z montážního otvoru. Nová varianta s čepem a závitem GN 1133 eliminuje časově náročný proces zašroubování a vyšroubování závitu na břemenu. Namísto kuliček používá tato část závitové segmenty, které se zatahují a vysouvají stisknutím tlačítka, aby se vytvořilo pevné spojení.
Pokud jde o zvedací body, Elesa+Ganter vždy dbá na detaily, díky čemuž jsou díly ještě jednodušší a efektivnější.

Elesa Logo-2