Google překladač: English Deutsch

S hliníkovými profily se setkáme téměř všude. Najdeme je ve výrobních halách, skladech, prodejnách, na výstavách a pracovištích, ale třeba také ve venkovním prostředí, ať už v domácnostech či veřejných prostorách, jako různé přístřešky, kryty teras či zábradlí. Běžně jsou na trhu dostupné v šestimetrových délkách. Společnost Elesa+Ganter je ale nyní uvádí na trh v transportně přívětivějších rozměrech dvou a tří metrů. A to včetně veškerého potřebného příslušenství a dalších komponent, které se při vytváření konstrukcí z hliníkových profilů mohou hodit.

Elesa 2024-03 Aluprofile na web

Široké využití hliníkových profilů na trhu je dáno jeho jedinečnými vlastnostmi. „Hliníkové profily se vyznačují svou lehkostí a zároveň vysokou pevností. Jsou trvanlivé a odolné vůči korozi, takže se hodí i pro použití venku či ve vlhkém prostředí," vyjmenovává výhody těchto profilů Ondřej Radosta, obchodně technický ředitel společnosti Elesa+Ganter CZ. Běžně se s nimi setkáme například ve výrobě nábytku, strojírenství, dopravě, jako vybavení prodejen, při výstavbě výstavních stánků, ale také jako venkovní zastřešení či zábradlí.

Kratší délka, snazší převoz, uspořené náklady
Společnost Elesa+Ganter o hliníkové profilové systémy v současné době rozšiřuje svůj sortiment. Přichází na trh ale se standardizovanými délkami profilů dvou a tří metrů, což usnadňuje manipulaci a také šetří peníze. „Běžně se vyrábí šestimetrové profily, což s sebou může přinášet dodatečné náklady na přepravu. Proto přicházíme s těmi délkami, které je možné dodat v praktických svazcích běžným způsobem. Vedle toho se s nimi snáze manipuluje a není nutné se jimi předzásobovat. Protože je máme skladem, mohou je mít naši zákazníci do druhého dne," vyzdvihuje praktičnost profilů od světové jedničky na trhu v oblasti normovaných dílů její obchodně technický ředitel pro Českou republiku.
A protože k nim firma nabízí i veškeré potřebné příslušenství včetně dalších doplňkových komponent, lze konstrukce z hliníkových profilů pro různé aplikace v téměř jakémkoliv odvětví postavit pouze z dílů z jedné objednávky od jedné firmy. V nabídce společnosti Elesa+ Ganter tedy nechybí úhlové spojky, T-matice, čtvercové koncovky, klouby, šrouby, madla, panty, držáky podpěr panelů, polohovací nohy, základny a další díly související s tvorbou různých konstrukcí pro různé použití.

Kompatibilita s profily Bosch a Item zaručena
Na trhu jsou v současné době nejrozšířenější hliníkové profilové systémy od společností Bosch a Item. Což si společnost Elesa+Ganter uvědomuje, a proto jsou ty její vyráběny tak, aby byly s těmito nejčastěji používanými plně kompatibilní a bylo možné je použít i jako doplněk k již stávajícím konstrukcím. „Hliníkové profilové systémy nabízíme v těžké i lehké verzi, s různými průřezy, rozměry a s různorodým uspořádáním drážek. Zároveň těmito svými vlastnostmi odpovídají profilovým systémům společností Bosch (označení B-type) a Item (označení I-type), které jsou na trhu nejběžněji používané, takže jimi snadno rozšíříte či doplníte konstrukce, které již dnes používáte," uzavírá Ondřej Radosta.

Elesa Logo-2

O společnosti Elesa+Ganter
Společnost Elesa+Ganter je přímým zástupcem dvou předních světových firem v oblasti vývoje a výroby standardizovaných dílů z kovu a z inženýrských plastů pro průmysl. Spojením know-how italské rodinné firmy Elesa v oblasti návrhů a výroby z technických plastů, spolu se zkušenostmi německého rodinného podniku Ganter v oblasti přesného obrábění kovů, tak vznikl unikátní sortiment. Pod společnou značkou působí od roku 1995, před tím však spolu více než 20 let úspěšně spolupracovaly. Dceřiné společnosti byly postupně založeny v Rakousku, Španělsku, Polsku, Číně, České republice, Indii, Turecku a Nizozemsku. Společnost dnes dodává přes 80 000 produktů na více než 70 trhů světa a svůj sortiment stále rozšiřuje.