Google překladač: English Deutsch

Zavěšení dveří, oken, poklopů, průduchů, ale i vyklápěcí stolky, polohovatelné monitory a mnoho dalších aplikací vyžaduje různé typy pantů, či závěsů. V našem sortimentu naleznete samozřejmě řadu standardně vyhlížejících pantů, které se liší jen použitým materiálem a tedy i nosností, respektive korozivzdorností. Přičemž platí, že naše polymerové, plastové panty mají srovnatelnou nosnost jako ty kovové (u menších rozměrů) a zároveň mají korozivdornost zaručenou spíše než leckterý nerezový materiál. Je to zásluhou Elesou patentovaného materiálu SUPER-technopolymer (moderní inženýrský plast, dodávající prvkům odolnost vůči vysoké mechanické zátěži a působení extrémních teplot). Vybrat si však můžete i hliníkové, pozinkované, či nerezové varianty.

Elesa 1 Panty

Průmyslové panty jsou běžně dávány do souvislosti s odolností vůči mechanickému namáhání nebo vůči korozi a jiným nepříznivým vlivům. V současnosti jsou ovšem vyráběny panty, které tyto standardní nároky dalece přesahují. Moderní průmyslové součásti mohou být totiž důležitým bezpečnostním prvkem (CFSW., CFSQ, GN 139.1, GN 139.5).
Elesa 2 Panty-bezp

Mohou ale plnit také jiné než jen mechanické funkce, a lze na ně pohlížet i jako na designový prvek, který podtrhne estetický vzhled koncové aplikace. Široké možnosti využití v kombinaci s moderními technologiemi a materiály se odráží v různorodosti řady pantů v portfoliu Elesa+Ganter. Zákazník zde nalezne opravdu velké množství různých typů a provedení - při výběru se ovšem nemusí orientovat pouze podle materiálu a konstrukčních požadavků, ale třeba také na základě speciálních vlastností, jež předurčují některé panty pro vyžití pro speciální aplikace.
Elesa 3 Panty-design

Příkladem takového specifického účelu je například nový zinkový pant GN 938, který slouží k upevňování tabulí a panelů. Panely jsou sevřeny mezi pryžovými vložkami a dodatečně zajištěny pomocí vymezovacích pouzder, čímž se vytváří velice silné uchycení. Další velice specifickou skupinou jsou tzv. vícekloubové panty (například GN 7237, GN 7247). Tyto panty se instalují na vnitřní straně krytů, poklopů a dveří, aby se ušetřilo místo a aby byla zajištěna ochrana před vandalismem. Maximální úhel otevření 180° umožňuje optimální přístupnost a předchází tak například blokování únikových cest otevřenými dveřmi. Díky montáži pantu zevnitř zůstávají vnější plochy zařízení (na kterém jsou montovány) bez dalších prvků, jež by mohly narušovat design, nebo které by komplikovaly čištění. Vybírat však můžete i mezi panty s nastavitelným třením (například CFU, GN 437), či sekvenční panty s aretací v určité poloze (CFVT).
Elesa 4 Panty-spec

Pro více informací navštivte náš web www.elesa-ganter.cz.
Elesa 5 Logo-2Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news