Google překladač: English Deutsch

ParkerSpolečnost Parker Hannifin představí v rámci konference Hydrogen Online Workshop dne 23. března 2023 vodíkové aplikace a technologie, které pomohou naši planetu učinit čistším místem pro život.

Celý článek...

Robot ISS 12275 01496Nástroje na zpracování přirozeného jazyka, jako je ChatGPT, navždy mění obsah bezpečnostních školení. Ale jak se koncoví uživatelé dozvědí, co už nebude fungovat?

Celý článek...

Prace 1 ISS 10290 10652Část zaměstnavatelů v ČR má v novele o pracovnělékařských prohlídkách zmatky a zavádí nesprávný přístup. Očekávaná novelizace vyhlášky č. 79/2013 Sb. o pracovnělékařských službách, nabyla 1. ledna 2023 účinnosti, čímž se změnily povinnosti zaměstnavatelů v provádění periodických pracovnělékařských prohlídek u nerizikových profesí 1. a 2. kategorie.

Celý článek...

Fotovolt shutterstock 17881Ještě před pár měsíci prodávaly reklamní předměty, nyní nabízejí díly pro fotovoltaické elektrárny nebo jejich montáž – i tak to vypadá v některých českých nebo slovenských firmách v současné době. Složitá situace vyvolaná především válkou na Ukrajině donutila společnosti ke změně podnikání.

Celý článek...

Stroj 01 ISS 16426 00063Do České republiky každoročně ze zemí mimo Evropskou unii proudí podle odhadu desítky až stovky nejen výrobních strojů. Ne ve všech zemích je však bezpečnost práce prioritou a mnoho strojů proto nesplňuje evropské bezpečnostní požadavky. Podle zákona tak tyto stroje vůbec nesmějí do provozu. To si ale majitelé firem často neuvědomují a riskují tak nejen vysoké pokuty, ale především zranění svých zaměstnanců. Doplnění bezpečnostních opatření a následná certifikace navíc mohou převýšit samotnou nákupní cenu takového stroje.

Celý článek...

bezpecnost 3 kopieZvládnutí obrovského kybernetického tlaku, aneb tři bezpečnostní cíle, na které by se měly podniky zaměřit v roce 2023. Práce v oblasti kybernetické bezpečnosti může být vyčerpávající. Je to prostředí, kde jste vystaveni obrovskému tlaku a neustále se zvyšujícím nárokům. Nedávná studie zjistila, že 45 % profesionálů v oblasti kybernetické bezpečnosti uvažovalo o odchodu kvůli neustálé hrozbě ransomwarových útoků.

Celý článek...

Zasilkovna 1 DSC0043Zásilkovna, přední logisticko-technologická firma patřící do skupiny Packeta, otevírá v Rudné u Prahy své největší depo o rozloze 12 600 m2. Součástí nového depa v průmyslovém parku Prologis Park Prague-Rudná je také nové robotické depo s novými PackMany, roboty pro třídění zásilek. Zásilkovna tak nyní disponuje celkově téměř 400 roboty – v předvánoční sezóně bude každá druhá zásilka roztříděna robotickou třídičkou. V současné době má celá skupina Packeta celkem 53 dep a investice do jejich modernizace a rozšiřování v letošním roce dosáhly 100 milionů korun. I přes celkový pokles segmentu online nakupování si Packeta v letošním roce udržuje meziroční dvouciferný růst a v letošním roce plánuje obrat ve výši přes 6 miliard korun.

Celý článek...

1 ING 19060 80778Letní měsíce bývají na trhu práce rušným obdobím. Přicházejí na něj totiž tisíce absolventů vysokých škol, kteří hledají profesní uplatnění. Jejich požadavky na budoucího zaměstnavatele však v posledních letech doznávají změn. Čerstvě vystudování si například často nárokují vyšší finanční ohodnocení či flexibilní pracovní dobu. Firmy se je naopak snaží zaujmout balíčky benefitů nebo kvalitou pracovního prostředí.

Celý článek...

MSV 2022 07 01Již potřetí bude součástí říjnového Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně také Digitální továrna 2.0, která se letos zaměří na inteligentní digitalizaci v různých podobách. Projekt přiblíží technologie umožňující transformaci nejen průmyslového prostředí, ale i celé ekonomiky. Cílem je pomoci zformulovat vizi změny české ekonomiky tak, aby byla úspěšná i v 21. století a v měnícím se geopolitickém kontextu.

Celý článek...


Začátek
Předchozí
1

Kalendář akcí

<<  Květen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  4  5  6  7
  8  91011121314
192021
22232425262728
29    

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..