Google překladač: English Deutsch

Aspen rusivy hovor ilustracPo době, kdy měli mnozí nařízený dlouhodobý home office, se nyní většina lidí vrací na pracoviště. Poté, co si zvykli pracovat v klidu a pohodlí domova, vyplouvají zřetelněji na povrch věci, které je v práci ruší. Průzkum společnosti SSI Group ukazuje, jaké faktory nejvíce vadí lidem na pracovišti. „Asi nikoho příliš nepřekvapí, že zaměstnance nejvíce vyrušuje z práce hluk. Z průzkumu, kterého se zúčastnilo 2066 respondentů z celé České republiky vyplývá, že hluk vadí třetině (33 %) respondentů. 54 % z nich si stěžuje na hluk zvenčí, neboť jejich pracoviště se nachází v hlučné lokalitě, a 46 % vadí jejich hluční kolegové," říká Ondřej Mareček, ze společnosti SSI Group, která průzkum realizovala. V rámci průzkumu respondenti odpovídali i na otázku, čím je kolegové nejvíce ruší. Z těch, kteří se cítí nějak obtěžováni, 39 % uvedlo, že jejich kolegové jsou prostě ve všech směrech hluční. Řešení mimopracovních záležitostí kolegy vadí 32 % dotázaných, telefonování 19 %, 8 % si stěžovalo na pouštění hudby či rádia. 1 % respondentů dokonce vadí hlasité psaní na klávesnici.

Ze soustředění vytrhuje zejména srozumitelná řeč
Výsledky průzkumu potvrzuje i studie společnosti Biamp. Podle ní je 30 % kancelářských pracovníků rozptylováno komunikací spolupracovníků. Ze soustředění podle něj zaměstnance nevytrhuje obecně hluk, ale zejména srozumitelná řeč. Pak trvá v průměru 10 minut, než je člověk schopný znovu se plně soustředit na svou práci.
neporadek ING 19043 288115
Velmi rušivě lidé vnímají vysokou teplotu, vadí i nepořádek
Téměř stejně jako hluk vadí lidem vysoká teplota. Problém, který v kanceláři řeší většina zaměstnanců, je nezávislý na ročním období. V létě nás trápí klimatizace, v zimě přetopené místnosti s nedostatkem vzduchu.
„V průzkumu jasně dominovali ti, jimž vadí vysoká teplota a přetopeno – bylo jich 30 %. Na překlimatizované prostory si stěžovalo 6 % respondentů. Výrazně rušivým faktorem je pro 8 % lidí i nepořádek," uzavírá Ondřej Mareček.
Situace spojená s pandemií koronaviru některým firmám ukázala, že otázku čistoty a hygieny do té doby systematicky neřešily nebo jí věnovaly nedostatečnou pozornost. Například do té doby volily nevhodné pracovní postupy, technologie či neprofesionální úklidové služby. „Pokud uklízeč pouze navlhčí podlahy mokrým mopem a roztírá špínu po celém objektu, je jisté, že takový úklid naprosto nesplňuje cíl," říká Lukáš Rom ze společnosti Kärcher, a dodává: „Je třeba si také uvědomit, že vše nevyřeší jenom desinfekční prostředky. Desinfekce bez předchozího vyčištění povrchů není účinná ani z poloviny."

Aspen Ilustracmi meetingÚtoků na firemní data stále přibývá. Podle aktuálních informací společnosti Accenture se ve srovnání se stejným obdobím loňského roku v prvním pololetí 2021 množství kybernetických útoků celosvětově zvýšilo o 125 %. Velký nárůst útoků je způsoben především nedostatečným zabezpečením vzdáleného přístupu k webovým serverům. To má za následek použití cíleného škodlivého softwaru, který zašifruje soubory nebo znemožní používat počítač, dokud není zaplaceno výkupné. Fyzické zabezpečení diskrétnosti jednacích místností je pak další problém, který je podceňován dlouhodobě. Nyní o zvýšení bezpečnosti roste zájem.
„Daří se nám osvěta potřeby IT zabezpečení firem. Ty ale mají stále velké rezervy v zabezpečení fyzických prostor, kanceláří a jednacích místností, kdy mohou nepovolané uši slyšet, co neměly. V rámci celkových bezpečnostních řešení upozorňujeme na to, že mnoho „hackerů" se rekrutuje z řad nových zaměstnanců, brigádníků nebo úklidových pracovníků. A firmy si na tyto aspekty bezpečnosti musí dávat stejně velký pozor jako na zabezpečení systémů," říká Michal Merta, ředitel pražského Cyber Fusion Centra Accenture ČR.
Podle údajů společnosti Gartner výdaje na bezpečnost a řízení rizik letos celosvětově stoupnou o 12,4 %. České firmy, vedle investic do zabezpečení IT, ale také stále více dbají na dlouho podceňovanou diskrétnost firemních prostor a používají i technologie tzv. Sound Maskingu. Jedná se o moderní technologie, které zajistí soukromí a diskrétní prostředí klientů nebo obchodních partnerů v jednacích místnostech.
„Firmy proto alarmují odborníky na počítačovou bezpečnost, ale také instalují systémy, které fyzicky ochrání bezpečí jednacích místností. V praxi vidíme, že firmy vedle dlouhodobě vysokých investic do zabezpečení firemních systémů proti hackerům, začínají zlepšovat i fyzické bezpečí jednacích místností, aby citlivé informace odsud neunikaly a využívají stále více technologii Sound Maskingu, říká Michal Černý, ze společnosti Audiopro.

Whalebone Home Office SecuritySpolečnost Whalebone, přední poskytovatel ochrany firemních zařízení a dat na síťové úrovni, oznámila uvedení aplikace Home Office Security pro organizace a firemní klienty, kteří chtějí zabezpečit svá data při práci zaměstnanců na mimofiremních Wi-Fi sítích. Whalebone tak následuje trend ochrany firem u hybridní práce, který výrazně urychlil nástup koronavirové epidemie. Většina firem se doposud soustředila pouze na ochranu sítě ve firemních prostorách, ale zevrubná ochrana lidí na home office nebyla prioritou.

Celý článek...

Kaspersky 1Meziroční růst o 65 %, nově dokáže krást e-maily a maskovat se před odhalením. Počet uživatelů napadených během prvních sedmi měsíců roku 2021 nebezpečným bankovním trojanem QakBot dosáhl celosvětově čísla 17 316. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 se jedná o nárůst o 65 %, což dokazuje, že tato hrozba je pro uživatele internetu stále nebezpečnější. Rapidní růst počtu případů přiměl analytiky společnosti Kaspersky podrobněji prozkoumat aktualizace a nejnovější verze tohoto trojského koně.

Graf Kaspersky
Počet uživatelů bezpečnostních řešení společnosti Kaspersky, kteří se setkali s trojanem QakBot: prvních sedm měsíců roku 2020 vs. prvních sedm měsíců roku 2021 (Zdroj: Kaspersky Security Network)

Pokud bankovní trojské koně úspěšně infikují napadený počítač či jiné chytré zařízení, umožňují kyberzločincům krást peníze z účtů on-line bankovnictví a elektronických peněženek obětí – proto jsou považovány za jeden z nejnebezpečnějších typů malwaru. QakBot byl identifikován již v roce 2007 jako jeden z mnoha bankovních trojanů. V posledních letech však jeho tvůrci přidali mnoho vylepšení, čímž se tento trojský kůň stal jedním z nejsilnějších a nejzákeřnějších v této kategorii malwaru.

Dokáže poznat, že běží ve virtuálním prostředí
Kromě funkcí, které jsou pro bankovní trojské koně typické, jako je například keylogging nebo krádež cookies, hesel a přihlašovacích údajů, byly do posledních verzí QakBotu začleněny funkce a techniky umožňující zjistit, zda běží ve virtuálním prostředí. To je často využíváno bezpečnostními řešeními a specialisty na boj proti malwaru k identifikaci škodlivého softwaru podle jeho chování. Pokud nyní malware zjistí, že běží ve virtuálním prostředí, může pozastavit podezřelou činnost nebo zcela přestat fungovat, aby nebyl odhalen. Kromě toho se QakBot snaží chránit před analýzou a odhalením ze strany odborníků a automatizovaných nástrojů.

Další novou a neobvyklou funkcí, kterou výzkumníci společnosti Kaspersky zaznamenali v posledních verzích QakBotu, je jeho schopnost krást e-maily z napadeného počítače. Tyto e-maily jsou později využívány v různých kampaních založených na sociálním inženýrství proti uživatelům v seznamu e-mailových kontaktů oběti.

Produkty Kaspersky trojan QakBot blokují
„Není pravděpodobné, že by QakBot se svou činností v dohledné době přestal. Tento malware je průběžně aktualizován a aktéři hrozeb, kteří za ním stojí, neustále přidávají nové schopnosti a upravují jeho moduly, aby spolu s krádeží informací maximalizovali svoje příjmy. Již dříve jsme zaznamenali, že se QakBot aktivně šířil prostřednictvím botnetu Emotet. Tento botnet byl na počátku letošního roku zlikvidován, ale s ohledem na počty pokusů o infekci, které oproti loňskému roku vzrostly, našli aktéři stojící za QakBotem nový způsob šíření tohoto škodlivého softwaru," říká Haim Zigel, analytik malwaru ve společnosti Kaspersky.

Bezpečnostní řešení společnosti Kaspersky úspěšně detekují a blokují všechny známé verze bankovního trojského koně QakBot. Více informací o trojanu QakBot najdete na webu Securelist.com.

Chcete-li se ochránit před finančními hrozbami jako je QakBot, zvažte následující doporučení bezpečnostních expertů společnosti Kaspersky:
· Neklikejte na odkazy ve spamových zprávách ani neotevírejte dokumenty, které jsou k nim připojeny.
· Používejte internetové bankovnictví s vícefaktorovým ověřováním.
· Ujistěte se, že je veškerý váš software aktualizován – včetně operačního systému a všech softwarových aplikací (útočníci využívají pro průnik do zařízení bezpečnostní díry v běžně používaných programech).
· Používejte důvěryhodné bezpečnostní řešení, které vám pomůže zkontrolovat bezpečnost navštívené URL adresy, a otevírejte všechny stránky v chráněném kontejneru, abyste zabránili krádeži citlivých údajů (například finančních informací).

Profesia DaysTrh práce se v posledním roce a půl zcela změnil a nedá se jednoznačně charakterizovat. Některé firmy jsou nucené zeštíhlovat a zavádět úsporná opatření, jiné zoufale hledají nové zaměstnance, protože mají velké množství zakázek, které potřebují splnit. Propojit návštěvníky, kteří shánějí práci, se zaměstnavateli hledajícími zaměstnance, je úkolem veletrhu práce Profesia days.

Celý článek...

ZAT 3D SPI SMT3Veřejné výběrové řízení na rekonstrukci regulátorů buzení pro vodní elektrárny Liptovská Mara, Domaša, Považská Bystrica, Ladce a Veľké Kozmálovce je u konce. Vítězem se stal český dodavatel řídicích systémů ZAT a.s. Smlouvu v objemu 15 milionů korun podepsali zástupci firmy se společností Slovenské elektrárne, a.s., v červenci tohoto roku.

Celý článek...

Thorn NightTuneStále více měst se dnes potýká se světelným znečištěním, jako nežádoucím vedlejším efektem veřejného osvětlení. Provozovatelé veřejného osvětlení musí zajistit intenzitu osvětlení stanovenou normami pro bezpečných pohyb chodců i vozidel v nočních ulicích, ale zároveň zabránit nežádoucímu rozptylu světla do různých směrů – tedy vzniku tzv. světelného smogu. Společnostl Thorn proto vyvinula technologii NightTune, se kterou jsou její LED svítidla schopna zajistit kvalitní osvětlení pro lidi a současně i ochranu noční oblohy a biologické rozmanitosti.

Celý článek...

IT specialistaJak uvádí statistiky, nedostatek kvalifikovaných pracovníků v oboru informačních technologiích trápí český trh už roky. Zjevný převis poptávky nad nabídkou ovlivňuje mimo nedostatek studentů v potřebných oborech i dlouhodobě rekordně nízká česká nezaměstnanost nebo kondice tuzemské ekonomiky.

Celý článek...

monitory AOC GamingSpolečnost AOC přichází s celkovou změnou svého herního segmentu na AGON by AOC. Tato značka nově pokryje všechny produkty související s hrami v portfoliu AOC, od herních monitorů až po herní náhlavní soupravy, mechanické klávesnice, herní myši, podložky pod myš a další příslušenství pro hráče všech úrovní.

Celý článek...

Strana 1 z 485

Začátek
Předchozí
1

Kalendář akcí

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..