Google překladač: English Deutsch

Fotovolt shutterstock 17881Ještě před pár měsíci prodávaly reklamní předměty, nyní nabízejí díly pro fotovoltaické elektrárny nebo jejich montáž – i tak to vypadá v některých českých nebo slovenských firmách v současné době. Složitá situace vyvolaná především válkou na Ukrajině donutila společnosti ke změně podnikání.

Celý článek...

Stroj 01 ISS 16426 00063Do České republiky každoročně ze zemí mimo Evropskou unii proudí podle odhadu desítky až stovky nejen výrobních strojů. Ne ve všech zemích je však bezpečnost práce prioritou a mnoho strojů proto nesplňuje evropské bezpečnostní požadavky. Podle zákona tak tyto stroje vůbec nesmějí do provozu. To si ale majitelé firem často neuvědomují a riskují tak nejen vysoké pokuty, ale především zranění svých zaměstnanců. Doplnění bezpečnostních opatření a následná certifikace navíc mohou převýšit samotnou nákupní cenu takového stroje.

Celý článek...

bezpecnost 3 kopieZvládnutí obrovského kybernetického tlaku, aneb tři bezpečnostní cíle, na které by se měly podniky zaměřit v roce 2023. Práce v oblasti kybernetické bezpečnosti může být vyčerpávající. Je to prostředí, kde jste vystaveni obrovskému tlaku a neustále se zvyšujícím nárokům. Nedávná studie zjistila, že 45 % profesionálů v oblasti kybernetické bezpečnosti uvažovalo o odchodu kvůli neustálé hrozbě ransomwarových útoků.

Celý článek...

Zasilkovna 1 DSC0043Zásilkovna, přední logisticko-technologická firma patřící do skupiny Packeta, otevírá v Rudné u Prahy své největší depo o rozloze 12 600 m2. Součástí nového depa v průmyslovém parku Prologis Park Prague-Rudná je také nové robotické depo s novými PackMany, roboty pro třídění zásilek. Zásilkovna tak nyní disponuje celkově téměř 400 roboty – v předvánoční sezóně bude každá druhá zásilka roztříděna robotickou třídičkou. V současné době má celá skupina Packeta celkem 53 dep a investice do jejich modernizace a rozšiřování v letošním roce dosáhly 100 milionů korun. I přes celkový pokles segmentu online nakupování si Packeta v letošním roce udržuje meziroční dvouciferný růst a v letošním roce plánuje obrat ve výši přes 6 miliard korun.

Celý článek...

1 ING 19060 80778Letní měsíce bývají na trhu práce rušným obdobím. Přicházejí na něj totiž tisíce absolventů vysokých škol, kteří hledají profesní uplatnění. Jejich požadavky na budoucího zaměstnavatele však v posledních letech doznávají změn. Čerstvě vystudování si například často nárokují vyšší finanční ohodnocení či flexibilní pracovní dobu. Firmy se je naopak snaží zaujmout balíčky benefitů nebo kvalitou pracovního prostředí.

Celý článek...

MSV 2022 07 01Již potřetí bude součástí říjnového Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně také Digitální továrna 2.0, která se letos zaměří na inteligentní digitalizaci v různých podobách. Projekt přiblíží technologie umožňující transformaci nejen průmyslového prostředí, ale i celé ekonomiky. Cílem je pomoci zformulovat vizi změny české ekonomiky tak, aby byla úspěšná i v 21. století a v měnícím se geopolitickém kontextu.

Celý článek...

baterie 1Baterie mobilních telefonů na dovolených trpí. Jak přírodní vlivy mění výkon akumulátorů nejen u mobilů, ale i fotoaparátů a dalších zařízení? Horko způsobuje, že se baterie rychleji vybíjí. Problémy může přinést i vysoká vlhkost a nadmořská výška. Poradíme vám, jak svá zařízení chránit a zachovat plnou kapacitu akumulátoru.

Celý článek...

sky-bridge 1a retina.1200x1Sky Bridge 721 je visutá lávka v masivu Kralického Sněžníku v části Velká Morava obce Dolní Morava v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Vede od chaty Slaměnka ve Velké Moravě v sedle pod vrchem Slamník přes Mlýnské údolí s Mlýnským potokem na hřeben Chlumu. Lávka je v provozu od 13. května 2022, a to jednosměrně jako atrakce za vstupné ve stovkách korun na osobu a na základě rezervace podle kapacity dle časových slotů.

Celý článek...

Karcher 1 cisticka vzduchu V podmínkách České republiky je relativně častým problémem, především v budovách v centrech měst, vysoký obsah prachových částic obsažených ve vzduchu. Zejména pokud se větrá přirozeným způsobem. Na průmyslových pracovištích se ve vzduchu pohybuje mnoho dalších nečistot dle povahy a zaměření dané firmy. Se zimními měsíci se pak množí také různé bakterie a viry, poslední dva roky pak změnil život nás všech nejen na pracovištích covid-19.
„Pro zaměstnavatele dává pořízení čističky vzduchu v tomto období tedy ještě větší smysl. Pozor však na levné produkty s neodpovídajícími filtry, které jsou neúčinné, a kterých je na trhu široká nabídka," říká Lukáš Rom ze společnosti Kärcher.
Karcher 2 cisticka vzduchu Funkčním řešením je například profesionální čistička vzduchu Kärcher AF 100. Silný motor potřebuje jen několik minut pro zásobování místností do 100 m² svěžím a čistým vzduchem. Přitom je zařízení mobilní a lze s ním díky robustním kolečkům bez námahy pohybovat a přemístit ho do jiné místnosti. Podle způsobu použití lze vybavit čističku vzduchu různými filtry.
„Variantou je víceúčelový filtr, který nabízí velmi široké spektrum účinnosti, čímž pokrývá veškeré požadavky. Nebo lze zvolit jeden ze čtyř filtrů, které byly speciálně vyvinuty pro cílenou eliminaci bakterií, pachů, alergenů nebo těkavých organických sloučenin. Pro průběžnou kontrolu vzduchu v místnosti a řízení automatického režimu je v čističce integrován laserový senzor. Kvalita vzduchu se zobrazuje pomocí barevného podsvícení, zatímco aktuální obsah jemného prachu ve vzduchu a zbývající životnost filtru lze kdykoli zobrazit na displeji. Pokud použijete filtr HEPA-14 se stupněm filtrace a separace 99,995 %, splňuje čistička nejvyšší bezpečnostní standardy pro hygienicky citlivé oblasti, filtruje jemný prach, částice, aerosoly, patogeny a viry z kontaminovaného prostředí v interiéru včetně zachycení částic viru SARS-CoV-2 z okolního vzduchu. Viry ale dokáže zásadně redukovat i víceúčelový filtr," dodává Lukáš Rom ze společnosti Kärcher.
Díky několika variantám filtru je čistička vzduchu Kärcher AF 100 vhodná jak pro různorodá průmyslová pracoviště, tak pro klasické kanceláře, úřady, ordinace či školy.
Cena: 15 490 včetně DPH.

www.karcher.cz/cz/professional

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Začátek
Předchozí
1

Kalendář akcí

<<  Únor 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..