Google překladač: English Deutsch


liberty ISS 17053 01135Podniky LIBERTY Steel, Paul Wurth a SHS - Stahl-Holding-Saar podepsali Memorandum o spolupráci při výstavbě technologie pro výrobu vodíkové oceli ve Francii
• Partneři posoudí možnost výstavby technologií na výrobu vodíku o výkonu 1 GW a přímou redukci železa s kapacitou 2 miliony tun poblíž závodu ALVANCE Aluminium Dunkerque
• Jedná se o důležitý krok v realizaci strategie společnosti LIBERTY vyrábět zelenou ocel a dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2030

Celý článek...

MoLiS instalace-v-Chebu 1 aDá se složit do vozíku, zapřáhnout za osobní auto a odvézt kamkoliv. To je jedna z výhod systému MoLiS, mobilní letištní světelné soustavy, kterou vyvinula firma TRANSCON ELECTRONIC SYSTEMS ve spolupráci s Leteckým ústavem Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně. MoLiS by mohl na malých letištích nahradit zastaralé systémy, které na mnoha místech dosluhují. Využití ale najde i jako záložní soustava pro velká letiště, nebo v případě, že je potřeba připravit přistávací dráhu v místě, které jako letiště běžně neslouží.

Celý článek...

Bacho 300Ač podle informací úřadu práce stoupl v lednu v Moravskoslezským kraji počet nezaměstnaných na 47 317, což je 2 160 více než loni v prosinci, a míra nezaměstnanosti nejvíce vzrostla na Bruntálsku na 7,9 procenta, strojírna Jan Bacho v Dívčím Hradě na Osoblažsku stále přijímá a hledá pracovníky. „Aktuálně pracujeme ve dvou až třísměnném provozu, ale pokud by se nám podařilo doplnit zejména obsluhu CNC obráběcích strojů, postupně bychom rádi s ohledem na zakázkovou náplň přešli hlavně na pracovišti obrábění na čtyřsměnný provoz," uvedl ředitel společnosti Adam Drastich. Ještě v listopadu měla firma 96 zaměstnanců, v současnosti je jich 101. V uplynulých měsících nastoupili dva svářeči, zámečník, elektrikář, soustružník, účetní, ale také technologové a obchodníci.

Celý článek...

Retos 1 300 06Hledáme nového kolegu/kolegyni do týmu. Nabízíme samostatnou a zajímavou práci s možností seberealizace, práci v příjemném prostředí a kolektivu v zázemí stabilní společnosti.

Celý článek...

mapa 250Memorandum o spolupráci podepsali dnes v ostravském Světě techniky představitelé Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) a České asociace science center (ČASC). Spolupráce by měla na jedné straně přinést větší zapojení science center do popularizace výsledků současného českého průmyslu, na druhé straně zapojí inovativní firmy do neustálé obměny zábavného interaktivního vzdělávání ve science centrech.

Celý článek...

Siaf logo 250Čínská průmyslová platforma SPS - veletrh průmyslové automatizace (SIAF) v Kantonu se bude konat ve dnech 3.–5. března 2021 na veletrhu China Import and Export Fair Complex. Návštěvníci a vystavovatelé z regionu se sejdou na místě konání, které zahrnuje vše, co souvisí s inteligentní průmyslovou automatizační technologií a řešeními. Na veletrhu budou navíc představeny seminární programy provokující k prozkoumání budoucnosti průmyslové transformace. SIAF pokryje nejnovější produkty průmyslové automatizace po celém světě zaměřením na robotiku, pohony, senzory, rozhraní člověk-stroj (HMI) a vestavěné systémy, konektivitu a elektrické technologie. Souběžně s mezinárodní výstavou forem a forem Asiamold - Guangzhou jsou oba veletrhy věnovány prezentaci řady nejnovějších inteligentních výrobních řešení. Společně společnosti SIAF a Asiamold 2021 očekávají, že uvítají více než 55 000 návštěvníků a hostují více než 660 vystavovatelů na 50 000 m2 výstavní plochy.

Celý článek...

Geis 1 IMG 3100Naše doba je plná paradoxů. Na jedné straně roste obava, že automatizace a robotizace připraví mnoho lidí o práci a současně je čím dál větším problémem najít do mnoha profesí pracovníky. Řešením mohou být dělníci ze zahraničí. Jenže jak překonat jazykovou bariéru a efektivně je zaučit?
Práce na montážních linkách či ve skladech logistických center má mnoho společného. Zdánlivě se jedná o neustálé opakování jednoduchých úkonů, které by měl po krátkém zapracování zvládnout každý. Jenže skutečnost je jiná. Stále více je vyžadována flexibilita a schopnost rychle reagovat na změny. To ovšem klade velké nároky na zapracování nových pracovníků i vytvoření takových pracovních podmínek, aby práci dělali se zájmem, a tedy i kvalitně. Jen tak lze dosáhnout potřebnou efektivitu a minimalizovat chyby.

Celý článek...

ING 33594 233523České firmy se při přechodu na cloud obávají kompatibility systémů, nejméně se bojí úniku dat. Cloudové nástroje dnes v Česku používá většina firem – nejčastěji k zálohování nebo e-mailové komunikaci, ale přibývá společností, kterým na cloudu stojí celá podniková infrastruktura. Přechod do cloudu je pro firmy důležitou změnou, ze které ale mívají strach. Nejčastěji se obávají komplikovaného napojení na další software, výpadků internetu nebo vyšších nákladů, naopak nejméně se bojí úniku svých dat. Vyplývá to z průzkumu společnosti Grit.

Celý článek...

Jak se mění pracoviště, postoje zaměstnavatelů i nároky zaměstnanců?
Covid 1Zaměstnavatelé musí znovu přitvrdit na opatření, která minimalizují možnost nákazy. Jejich cílem je zvětšit vzdálenost mezi spolupracovníky a snížit množství těch, kteří se pravidelně setkávají. V některých firmách tak pracují ve střídavém režimu, takže se dvě nebo více skupin zaměstnanců na pracovišti míjí, aby případná nákaza neodstavila celou firmu. Firmy také přehodnocují uspořádání svých prostor, klasické open space kanceláře jsou v současných podmínkách problematické.
To potvrzují i výsledky průzkumu kancelářského a investičního trhu za první čtvrtletí roku 2020, který provedla společnost Knight Frank. Podle něj se sice názory na další vývoj liší, ale patrná je větší možnost využívat home office a omezování open space kanceláří. Covid uspíšil trendy, které byly zřejmé už dříve, a zvýšil ochotu ke změnám. „Kanceláře zůstanou zachovány, ale bude v nich kladem větší důraz na oddělení prostor. Mnohé menší firmy mění způsob svého fungování a pronajímají jiné nebo menší prostory pro společné schůzky a větší část práce vykonávají z domova. Jinde ale z povahy podnikání vyplývá, že práci z domova vykonávat nelze, a firmy naopak hledají větší prostory, kde musejí přizpůsobit uspořádání pracoviště současné době," říká Radek Škrabal ze společnosti SSI Group.

Celý článek...

Strana 4 z 485

4

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..