Google překladač: English Deutsch

Divize Lanxess Anorganic Pigments (IPG) nabízí službu, kterou zákazníci ve velkém oceňují. Poskytuje jim doporučení ohledně maximální koncentrace pigmentů oxidu železa Colortherm v takzvaných bioplastových formulacích.

LANXESS

Úroveň těžkých kovů v pigmentech oxidu železitého Colortherm je stanovena v laboratoři Lanxess. Zákazníci poté obdrží doporučení týkající se maximální koncentrace pigmentu v biologicky odbouratelných plastových formulacích s nízkým obsahem těžkých kovů. Výrobce předsměsi pak může okamžitě vyvinout formulace - a spolehlivě splnit příslušné limity bez nutnosti pigmentového screeningu.

„Naše pigmenty oxidu železitého Colortherm jsou ideální pro barvení obnovitelných plastů. Degradace polymerů přitom není ovlivněna," vysvětluje Sfano Bartolucci, manažer segmentu globálního trhu s plasty IPG. „Na základě doporučeného dávkování pigmentu mohou výrobci masterbatchů okamžitě vyvinout individuální recepty na barevné biologicky rozložitelné plasty - není nutné žádné drahé třídění pigmentů," říká Bartolucci.

Díky pigmentům ColorX na bázi oxidu železa od společnosti Lanxess, u nichž se na rozdíl od alternativních produktů na trhu ukázalo, že jsou téměř úplně bez těžkých kovů, lze hranici biologicky rozložitelných plastů spolehlivě splnit i při vysokém obsahu pigmentů.

Vzhledem k regulovaným úrovním těžkých kovů nelze některé třídy pigmentů použít k barvení biologicky rozložitelných plastů vyrobených z obnovitelných nebo fosilních zdrojů. To je například případ pigmentů na bázi niklu, chrómu nebo mědi.

„Zelené" výrobky jsou žádané

Globální výrobní kapacita pro bioplasty roste každý rok o 7 procent. Mezi tyto produkty patří nejen biologicky nerozložitelné plasty vyrobené z přírodních surovin, ale také biologicky rozložitelné plasty vyrobené z obnovitelných nebo fosilních zdrojů. Lanxess odhaduje, že do roku 2025 se ročně vyrobí přibližně 2 800 kilotun (kt) bioplastů, z nichž 1 800 kt je biologicky odbouratelných. Tento trend je mimo jiné veden debatou o mikroplastech, snahou zajistit zdroje a politikou v oblasti plastového odpadu v mnoha zemích po celém světě.

„Zelené" výrobky, recyklovatelnost a obnovitelnost jsou velmi žádané a vyžadují v průmyslu obrovské změny, protože biologicky rozložitelný plast musí před prodejem splňovat všechny příslušné aplikační standardy v různých částech světa. Platí řada regulačních směrnic, včetně evropské normy EN 13432: 2000 a americké normy ASTM D 6400. Colortherm od společnosti LANther zajišťuje, že oba tyto standardy lze snadno splnit v souladu s doporučeními.

Komplexní nabídka na barvení plastů

Anorganické pigmenty od Lanxess jsou široce používány při barvení plastů pro širokou škálu aplikací. „Naše pigmenty mohou zlepšit vlastnosti plastů, učinit je nákladově efektivnějšími a zvýšit flexibilitu výroby. Naši specialisté na aplikace mohou také pomoci zákazníkům z celého světa najít řešení jejich požadavků," říká Bartolucci. Společnost provozuje globální síť nejmodernějších laboratoří a technického aplikačního vybavení.

Colortherm pigmenty na bázi oxidu železa od Lanxess jsou k dispozici v červené, žluté, hnědé a černé barvě, stejně jako v mnoha odstínech středních tónů. Nevyžadují zvláštní označení nebo nejsou klasifikovány jako nebezpečné látky. Trvale vysoké kvality produktu je dosahováno systematickým používáním kontrolovaných surovin v kombinaci s nepřetržitou kontrolou kvality. Výroba probíhá podle nejvyšších standardů udržitelnosti.Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news