Google překladač: English Deutsch

siemens1V pražských Stodůlkách, před centrálou společnosti Siemens, byla nově spuštěna 50 kW rychlonabíjecí stanice Siemens Triberium pro elektromobily. Tato rychlonabíjecí stanice reaguje na trendy v e-mobilitě a je připravena pro nové generace elektromobilů s vyšším palubním napětím 800 V a výše.

Celý článek...

Inzerce

endress obr2Od 0 do 100 za 65 let. Během této doby se společnost Endress+Hauser rozrostla z firmy 2 mužů na celosvětovou skupinu s více než 13 000 zaměstnanci. Dnes je rodinná společnost jedním z předních světových dodavatelů procesních a laboratorních měřicích technologií, automatizačních řešení a služeb. Historie společnosti je poznamenaná stejně změnami i kontinuitou.

Celý článek...

emitech obr1Společnost Sigfox, založená v roce 2009 v Labège, malém městě nedaleko Toulouse ve Francii, má v současnosti ambice stát se přední světovou firmou v oblasti komunikačních služeb pro IoT (internet věcí). Řešení firmy Sigfox vytvořená na základě vlastní sítě LPWA (Low Power Wide Area) jsou momentálně využívána v 36 zemích s celostátním pokrytím v 17 z nich. Celkové pokrytí je 2,6 miliónů kilometrů čtverečních a v pokryté oblasti žije 660 miliónů obyvatel.

Celý článek...

Inzerce

3m1Nejrychlejší elektromobil už není Tesla Roadster. Předčil ho prototyp od tchajwanské společnosti Xing Mobility nazvaný Miss R, který dosáhne rychlosti až 270 kilometrů za hodinu. Dechberoucí výkon umožňuje patentovaný systém chlazení baterií, jehož efektivita spočívá ve využití speciální kapaliny NovecTM od technologické společnosti 3M. Skvělý příklad toho, jak vznik jedné inovace může pomoci ke vzniku další.

Celý článek...

zastineniZastínění oken, které nejenom zabrání přehřívání interiéru, ale navíc dovede šikovně využít sluneční energii pro svůj pohyb? Tak to v dnešní době není vůbec žádný problém – stačí nechat pohánět screenové clony či předokenní rolety pomocí solárního panelu!

Celý článek...

Mlzne1Nejvíce se podobá sněžným dělům známým z lyžařských středisek. Mlžné dělo se ale na rozdíl od toho sněžného používá ke snížení prašnosti v lomech, ocelárnách nebo na skládkách. Strojírenská firma HENNLICH jich vyvinula a vyrobila již stovky a vyváží je do celého světa. Poslední v řadě je unikátní svou velikostí a dosahem až 100 metrů. Inženýři firmy HENNLICH dělo vyvinuli pro zákazníka v Kolumbii, který ho bude využívat pro snížení prašnosti na skládce uhlí. Stejný typ mlžného děla již HENNLICH vyrábí pro Thajsko.

Celý článek...

metav 02METAV 2018 jako přehlídka inovací se neomezuje pouze na vystavovatele, nýbrž nabízí i rozsáhlý informační program související s výrobní technikou.

Celý článek...

Portege X20W-D 008Toshiba Europe GmbH staví již více než 130 let na japonské preciznosti a inovacích. Mezi roky 2012 a 2014 investovala Toshiba více než 8 miliard eur do výzkumu a vývoje nejtenčích a nejlehčích profesionálních notebooků s magneziovým šasi. Součástí tohoto konceptu jsou i rozsáhlé testy, kterými musí notebook projít, aby byl připraven k uvedení na trh. Mezi ně patří například testy MIL-STD-810G a H.A.L.T., které probíhají v prestižním nezávislém německém institutu TÜV Rheinland®.

Celý článek...

parker motoSpolečnost Parker Hannifin, globální lídr v oblasti technologií pohybu a řízení, se svým motorem Global Vehicle Motor (GVM) pomohl ke skvělým výsledkům veleúspěšného projektu elektrických závodních motocyklů Nottinghamské univerzity (UoN). Motor Parker GVM nabízí optimální poměr velikost/hmotnost/výkon.

Celý článek...

Strana 9 z 467

9
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
252627
28293031   
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce