Google překladač: English Deutsch

Do nemocnic v zemích nejvíce postižených koronavirem COVID-19 jako jsou Itálie, Španělsko nebo Francie, ale třeba i do Izraele - všude tam v současné době putují speciální zařízení na skladování kapalného kyslíku vyráběná v děčínském Chart Feroxu. Speciální a nyní celosvětově nedostatková zařízení zachraňují kriticky nemocné zajištěním základních životních funkcí. Produkci zařízení s názvem Perma-Cyl v Děčíně během několika týdnů zvýšili o 50 procent.

Ad vise Perma-Cyl---priprav

Speciální zařízení na skladování kapalného kyslíku z Chart Feroxu totiž pojmou až 3,5krát více kyslíku než konvenční vysokotlaké láhve o stejném objemu. „Tato „mobilní" zařízení mají jednu obrovskou výhodu. Dají se nainstalovat během jednoho dne bez nutnosti speciálního obslužného personálu, jeřábu nebo základové desky. To obrovsky usnadňuje záchranu koronavirem těžce postižených pacientů v nemocnicích především v tomto kritickém období," říká Radek Rosenbaum který má tato zařízení jako výrobkový manažer na starosti. Oproti běžným velkým zásobníkům také není ve velké většině případů potřeba stavební povolení, stačí jen postavit a zapojit.
Zařízení Perma-Cyl o objemu 3000 litrů využívají především menší zdravotnická zařízení nebo zařízení alternativní péče především pro zajištění základních životních funkcí v době hromadných nehod a katastrof. Nyní se ale ozývají zákazníci z koronavirem velmi postižených zemí, kteří Perma-Cyl nutně potřebují. „V mnoha zemích, kde počet lidí těžce zasažených koronavirem exponenciálně roste, tato zařízení dokážou zachránit mnoho lidských životů. Zvýšili jsme proto kapacitu naší linky na výrobu těchto zařízení a nasadili další směnu" popisuje Bronislav Převrátil, ředitel děčínského výrobce Chart Ferox.
Speciální zařízení již firma dodala do Itálie, Španělska, Francie a Izraele. Chystá se výroba několika zařízení pro koronavirem postižené Maroko. V děčínském Chart Feroxu zařízení vyvinuli a vyrábějí již delší dobu. Nyní firma navíc vyvíjí stejné zařízení o objemu 5000 litrů.
Skupina Chart, jejíž je děčínský Chart Ferox součástí, vyvíjí a vyrábí další zařízení určená pro kritickou péči, která v současné době poskytuje především nemocnicím v těžce postižených zemích. Zajišťuje například duální certifikace PED a ASME svých standardních skladovacích zásobníků tak, aby mohl dodávat zařízení do těžce zasažených zemí v Evropě, jako je například Itálie.
Děčínská společnost Chart Ferox je stabilním dodavatelem technologií pro skladování, distribuci a využití LNG (zkapalněného zemního plynu) v námořní i automobilové dopravě. Převážnou část výrobků a systémů společnost vyváží do celého světa. Firma s téměř 80letou tradicí výroby v Děčíně zaměstnává přes 600 lidí. Vloni byla firma oceněna titulem Inovativní firma Ústeckého kraje.

www.chart-ferox.cz; www.jsmeparta.czKalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news