Google překladač: English Deutsch

Elesa+Ganter je na trhu normovaných dílů desítky let a vždy jsme se snažili přicházet s novými a novými řešeními. Mnoho dílů, které jsou dnes standardizované, jsme jako standard zavedli jako první. Vždy se při tom snažíme sledovat nové trendy a jak naši zákazníci řeší různé technické výzvy. A to je příběh i nově uvedeného typu polohovacích nohou GN 36 a dalších odvozených variant.

Elesa 1 GN-36 a

Pojďme se však nejprve podívat na základní rozdělení polohovacích nohou, dle způsobu uchycení stavitelného šroubu. Tím nejobyčejnějším je pevné uchycení šroubu k základně. Takto řešené jsou například polohovací nohy GN 339, či naše nejekonomičtější varianta LX. Do této skupiny řadíme ale také antivibrační nohy LW.A, nebo například GN 439.
Elesa 2 Pevne-spojeni aPakliže je třeba stroj, díky nerovnostem podlahy, vyrovnat nejen výškově ale i pod různým úhlem, existují v zásadě tři možnosti. Například uchycení závitové tyče šroubem, které však dovoluje jen mírné vychýlení. V zásadě do 6°. Takovou nohou jsou například GN 41, LV.A ACV, GN 33, či GN 42.
Elesa 3 Šroub a


Pakliže potřebujete vyrovnat větší nerovnosti, jsou ideální volbou polohovací nohy s kloubovým uchycením. Takové řešení umožňuje vychýlení až do 15°. Kloubem disponují například nivelační nohy LV.A, GN 343.2, nebo například LS.A. Obdobou standardního kloubu je pak menší provedení u typu LVQ.FO, které umožňuje vychýlení jen do 10° avšak jejich výhodou je základna, kterou lze přišroubovat k podlaze.
Elesa 4 kloub a


Určitým kompromisem mezi variantou uchycení základny k závitové tyči šroubem a kloubového uchycení, je mechanismus k zacvaknutí. Šroub i základna jsou tak snadno oddělitelné a spojení umožňuje vychýlení do 12°. Jedná se o typ GN 6311. Tyto nohy však nejsou příliš vhodné pod vysoké zatížení.
Elesa 5 pruzina a


Čeho jsme si však u našich zákazníků všimli, bylo technické řešení podpěr pro velice těžké stroje. A zde se zrodil nápad standardizovat polohovací nohy, které se skládají ze samostatné základny a samostatného šroubu, které pohromadě drží gravitace v kónicky vyhloubeném středu. Představujeme tímto polohovací nohy GN 36, určené pro extrémně těžké stroje.
Elesa 6 Zakaznici a

Více o našich produktech na www.elesa-ganter.cz

Elesa lg