Google překladač: English Deutsch

U zajišťovacích prvků je základním požadavkem bezesporu funkčnost a odolnost materiálu. Důležité jsou ovšem i další vlastnosti, jako například ergonomie, kompatibilita s ostatními komponenty a mnohdy i estetický vzhled produktů. Tyto kvality jsou často zmiňovány v souvislosti s výrobky společnosti Elesa+Ganter, jež nabízí nejširší portfolio normovaných součástí na světě. V uplynulých měsících uvedl tento výrobce na trh i několik novinek v oblasti zajišťovacích prvků.

4elesa obr03 GN 111 2

Jednou z novinek je zajišťovací čep GN 214.6. Tento prvek vyrobený z nerezové oceli slouží k rychlému upevnění, připojení a zajištění různých součástí a obrobků. Typickým způsobem použití jsou poziční čepy, které musí být často vyjímány a znovu instalovány. Obě západky lze zasunout stisknutím tlačítka, po jeho uvolnění se západky opět vysunou a čep zajistí. Čtvercový tvar západek z nerezové oceli vytváří lineární kontaktní plochu, která poskytuje zvýšenou axiální pevnost ve střihu. Provedení s otočným závěsným kroužkem je ideální pro použití v omezeném prostoru.

Vedle celoocelových čepů nabízí Elesa+Ganter také prvky v kombinací různých materiálů. Příkladem jsou zajišťovací čepy GN 214.2 a GN 214.3. Design těchto prvků připomíná výše uvedený typ GN 214.6. V případě GN 214.2 a GN 214.3 jsou ovšem použity jiné materiály. Červené plastové tlačítko kontrastuje s ostatními částmi, což může v určitých podmínkách usnadnit orientaci obsluhy. U GN 214.2 je čep je vyroben z oceli s modrým pozinkem a pružina a západka jsou z nerezové oceli. Typ GN 214.3 je z nerezové oceli, pouze tlačítko je z červeného plastu.

Příkladem ergonomicky řešených zajišťovacích prvků, které se navíc vyznačují extrémní nosností, jsou zajišťovací čepy s kuličkou GN 113.7 a GN 113.8. Rukojeť ve tvaru písmene T umožňuje rychlou a komfortní manipulaci. Je vyrobena z černého pružného technopolymeru na bázi polyamidu (PA). Ostatní části jsou z nerez oceli, přičemž čep je z vysokopevnostní oceli s tvrzeným povrchem. Tento materiál je vysoce odolný proti otěru, což jej předurčuje pro užití v aplikacích s velkým zatížením.

Zajišťovací prvky s plastovými částmi jsou určeny pro použití při teplotě do 80 °C. Všechny uvedené typy lze doplnit příslušenstvím jako je kuličkový řetěz GN 111 z poniklované masazi, spirálové lanko z mosazného drátu, zapouzdřeného černým plastem a opatřeného dvěma upevňovacími oky z pocínované mědi a pojistné lanko GN 111.2 z nerez oceli, potažené průhledným plastem. Pojistné lanko GN 111.2 je dodáváno ve třech variantách, a to buď se dvěma závěsnými kroužky, nebo s upevňovacím okem a závěsným kroužkem, či se dvěma upevňovacími oky.

Široké portfolio společnosti Elesa+Ganter, včetně 2D/3D modelů všech prvků zdarma ke stažení, naleznete na naší webové stránce.

www.elesa-ganter.cz

4elesa obr01 GN 214 3Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news