Google překladač: English Deutsch

Vývoj komponentů pro odvětví, jako je potravinářství nebo farmaceutický či chemický průmysl, je pro výrobce možná největší výzvou – zde jde totiž nejen o odolnost a funkci jednotlivých součástí, ale také o bezpečnost a zdravotní nezávadnost.

Elesa 1 VD MD sectors

Společnost ELESA+GANTER vždy věnovala pozornost požadavkům trhu ve strojírenském průmyslu. Nyní jsme se zaměřili na možnosti zjišťování nečistot a vyvinuli proto dvě zcela nové produktové řady, které splňují přísné požadavky na bezpečnost výrobků ve všech fázích procesu, od přípravy až po konečné zabalení.

Potraviny a léky jsou ve většině případů vyráběny průmyslovými stroji. Zboží a přípravky procházejí různými fázemi výrobního procesu na složitých výrobních linkách. Jakákoliv závada těchto systémů může způsobit náhodné znečištění, a pokud není závada odstraněna, může mít závažné důsledky na zdraví spotřebitelů.

Ve snaze vyhovět vysokým hygienickým standardům těchto provozů jsou vyvíjeny produkty s minimem spár a prohlubní, v nichž by se mohly zadržovat nečistoty, přičemž velký důraz je kladen také na samotný materiál. Vedle osvědčené nerezové oceli a „hygienických“ prvků v bílé barvě se ve zmíněných oborech stále více prosazují moderní inženýrské plasty v barvě modré, které lze vizuálně Snadno odlišit od zpracovávaného materiálu (obzvlášť u masných produktů).

https://www.elesa-ganter.com/static/news/images/Group_VD.jpg

Této potřebě vyhoví produktová řada VD (visually detectable) zahrnující díly vyráběné z vysoce kontrastního modrého plastu RAL 5005. Jedná se o odstín natolik jedinečný a pro oko výrazný, že do prostředí nezapadá a případná kontaminace v potravinách je pak snadno detekovatelná pouhým zrakem.

https://www.elesa-ganter.com/static/news/images/Group_MD.jpg

Pro větší bezpečnost a jistotu je tu pak produktová řada označená písmeny MD (metal detectable) charakteristická tmavším odstínem modré, RAL 5001 a zejména příměsemi kovu, které jsou snadno detekovatelné detektory kovu.

Všechny tyto produkty jsou určeny pro styk s potravinami (dle FDA CFR.21 a EU 10/2011). V této speciální úpravě jsou dodávána sériově vyráběná plná kolečkaVTT-SST-MD, regulovatelné pákyERZ-SST-MD, madla M-643-SST-MD, vroubkovaná ruční kolečkaEKK-SST-MD, válcové rukojetiI.780-MD a panty CFM-MD. Pro rychlejší orientaci mezi těmito dvěma řadami poslouží zákazníkovi ono označení MD nebo VD v produktovém názvu výrobku.

Kompletní přehled produktů Elesa+Ganter, včetně technických specifikací a 2D/3D modelů ke stažení zdarma naleznete na www.elesa-ganter.cz
Elesa 6 Footer news cz

 Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..