Google překladač: English Deutsch

Ukazatele polohy prošly od svého uvedení na trh velkou evoluci. Vždy však byly významným elementem v průmyslové výrobě, pro nastavování a regulaci nejrůznějších funkcí strojů.
Ještě dnes si můžete vybrat z celé řady analogových/mechanických ukazatelů dle velikosti (sestupně: DD52R, DD51, DD50).

Elesa 1 DD Analog CZ

Moderní doba si však žádá větší flexibilitu a variabilitu, tedy digitalizaci! Mnohaleté zkušenosti ve výrobě ukazatelů polohy pomohly firmě Elesa+Ganter vyvinout přímé elektronické nástupce mechanických číslicových ukazatelů polohy. Tedy ukazatel DD51-E s nábojem pro hřídel 14 mm a větší model DD52R-E s nábojem pro hřídel 20 mm. Pro různé další menší rozměry jsou k dispozici redukce.
Elesa 2 link DD51-E DD52R-EMezi klasické omezení mechanických ukazatelů polohy patřila vždy absence možnosti vynulovat displej, či měnit převod, případně rozlišení. Soustava ozubených koleček uvnitř tuto operaci jednoduše nedovoluje. Rovněž existují jisté limity v rychlosti otáčení hřídele, pokud má mechanické zařízení přesně odečítat. Toto omezení s novým magnetickým snímačem uvnitř elektronických ukazatelů odpadá.

Elektronické ukazatele polohy Elesa+Ganter jsou moderním zařízením, na kterém si můžete libovolně měnit převod, rozlišení, směr otáčení, orientaci displeje, ale i měřené jednotky (mm, palce, stupně pro úhlové měření). Hodnotu na displeji můžete kdykoli vynulovat, či přepnout na měření relativního posunu. Velký důraz byl při vývoji také kladený na velikost displeje, tak aby byl dobře čitelný i z větší vzdálenosti a různých úhlů.

Obavy může u podobného zařízení budit výdrž baterie. Avšak i na toto bylo myšleno. Energetické výdaje jsou proto minimální a baterie v zařízení vydrží 5-8 let v závislosti na vybraném typu. Ani s výměnou si nemusíte dělat starosti. Veškerá nastavení zůstanou během výměny baterie uložená a nemusíte se proto bát, že byste o nějakou informaci přišli.
Elesa 3 link 3 DD52R-E-RFJaký je další evoluční skok? Informace přenášené vzduchem. Řídicí jednotka UC-RF připojená přímo k PLC, umí přijmout cílové pozice a odeslat je do elektronických indikátorů polohy DD52R-E-RF. Detekuje rovněž jejich aktuální polohu.
Elesa 4 link PLC schemaTento systém je vhodný především pro aplikace vyžadující časté změny! Protože umožňuje správné seřízení cílové/aktuální polohy ukazatelů, jde také o bezpečnostní systém. Pokud není byť i jen jediný indikátor DD52R-E-RF v cílové poloze, PLC neumožní zahájení výrobního cyklu stroje a tím může zabránit komplikacím ve výrobě.
Elesa 5 link 5 DD52R-RFVíce informací jako vždy najdete na oficiálním webu Elesa+Ganter CZ, Youtube kanále, či na mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , respektive telefonu 296 333 870
Elesa 6 Footer news czKalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..