Google překladač: English Deutsch

Existuje poměrně mnoho odvětví ve strojírenském průmyslu, kde v uzavřených prostorách vzniká potencionálně výbušné prostředí. Všude tam kde dochází k mísení mlhy, par a prachu ve vzduchu, kombinací kterých, může za určitých provozních podmínek dojít ke vznícení, je třeba dbát na ochranu více než na běžném pracovišti.

Elesa 0

Pokud pracujete v odvětví, které se zabývá zejména elektronickou, hydraulikou, či pneumatickými zařízeními, jistě jste se setkali s pojmem ATEX.
Elesa+Ganter je specialista na výrobky speciálních vlastností, které vyrábí z nejmodernějších materiálů a snaží se tak co nejvíce přizpůsobit požadavkům trhu. Produktová linie Atex, naší výroby, zahrnuje víka, odvzdušňovací zátky a olejoznaky splňující požadavky na bezpečnost a ochranu zdraví, dle Evropské směrnice 2014/34/UE ATEX (výbušné prostředí) pro zařízení ve skupině II, kategorie 2GD.
Elesa 1
Krom certifikátu přiloženého k výrobu, rozeznáte výrobky Atex z produkce Elesa+Ganter snadno i v terénu. A to zejména výraznou žlutou barvou RAL 1021. Tato barva není evropskou směrnicí nijak nařízena, avšak reprezentuje logo směrnice ATEX a díly jsou tak snadno na první pohled identifikovatelné.
Laserově gravírovaná značka na výrobcích této produktové skupiny je pak zárukou a osvědčením, že jsou vyráběné v souladu s požadavky a nařízeními směrnice Evropské unie, a že díly prošly posouzením, zda příslušené parametry byly dodrženy.
Vedle standardních zátek TN-EX, nabízíme certifikované i odvzdušňovací zátky SFP-EX, respektive SFP+a-EX is měrkou, dále olejoznaky HGFT-EX, GN 743.6, včetně transparentních HFTX-EX a speciální verze HCFE-EX která je charakteristická zvětšovacím sklem specifického tvaru, který zlepšuje možnosti odečítání hladiny i při pohledu z boku.
Elesa 2
Pracujete-li tedy na převodovkách, či zařízeních s hydraulickými komponenty, jsou produkty řady ATEX určené přímo pro Vás.
Kompletní přehled produktů Elesa+Ganter, včetně technických specifikací a 2D/3D modelů ke stažení zdarma naleznete na www.elesa-ganter.cz.
Elesa 3