Google překladač: English Deutsch

K rozšíření polymerů (plastů), jako materiálů užívaných v různých průmyslových odvětvích a pro technické výrobky obecně, docházelo už v šedesátých letech. Obrovský nárůst tzv. inženýrských plastů můžeme sledovat ale až v současnosti. A to nejen na průmyslových strojích, ale i v každodenním životě, všude kolem nás. Tyto speciální plasty pak běžně nahrazují i materiály doposud považované za luxusní, jako je například dřevo, sklo ale i různé kovové slitiny.

Elesa 1 HPI ELE SuperTechno


Elesa 2 Pístky

Společnost Elesa + Ganter je již dlouho lídrem ve využívání speciálního vyztuženého SUPER-technopolymeru, který najde uplatnění v průmyslových aplikacích, kde se jinak využívá robustních kovových součástí. Již roky tak například vyrábíme z tohoto polymeru i pružinové pístky PMT.100, PMT.101, či verzi s pážkou PMT.200 jako alternativu k původním (a samozřejmě stále také vyráběným) GN 617, respektive GN 617.1 - verze s aretací polohy.
Elesa 3 Panty

Námi patentovanému SUPER-Technopolymeru důvěřujeme natolik, že jej využíváme i pro výrobu bezpečnostních pantů CFSW s vestavěným bezpečnosním spínačem. Náš pant nejen, že splňuje nepřísnější bezpečnostní normy, ale zároveň je jeho nosnost, právě díky použitému inženýrskému plastu srovnatelná, nebo dokonce vyšší, než u kovových alternativ (například GN 139.1). Samozřejmostí jsou také obyčejné panty, kde kovové GN 237 mají svou polyamidovou alternativu v CFM.
Elesa 4 Panty2

SUPER-technopolymer představuje nejnovější a nejpokrokovější výsledek vývoje v oblasti inženýrství polymerových materiálů. Díky přítomnosti vysokého procentuálního zastoupení skelných vláken, propojených se základním polymerem s vhodnými průměry a přítomností aramidového syntetického vlákna, se SUPER-technopolymer se vyznačuje mechanickými a tepelnými vlastnostmi, kterými vysoce převyšují tradiční polymery. Proto naši nabídku výrobků z tohoto materiálu neustále rozšiřujeme. Nejnověji tak například panty CMT-TR.
Elesa 5 CFM-TR

Panty z inženýrských plastů jako jsou CFM-TR, jsou určeny pro ochranné kryty, skříňky a rámy tam, kde pevnost, nízká hmotnost, cena a odolnost vůči korozi jsou klíčovými faktory při zabezpečení dveří nebo přístupových panelů. Panty CFM-TR-G jsou například charakteristické jedním průchozím otvorem na straně panelu, což umožňuje instalaci s minimem vrtání a rizika poškození skla. Stupňovitá podložka, používaná k oddělení ploché podložky z nerezavějící oceli od skla, je vyrobena ze suroviny, která je v souladu s předpisy agentury FDA i pro použití v potravinářském průmyslu.
Pro více informací navštivte náš web elesa-ganter.cz, či kontaktujte naše technické oddělení na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
Elesa 6 Logo-2Kalendář akcí

<<  Duben 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  9121314
1516172021
2225262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news