Google překladač: English Deutsch

Hřídelové spojky od firmy Elesa + Ganter přenášejí rotační pohyb a točivý moment z hřídele na hřídel. Rovněž vyrovnávají tolerance a mechanické vady, které by jinak vedly k poškození pohonné jednotky nebo chybnému nastavení. Portfolio společnosti Elesa + Ganter nabízí tímto dokonalé řešení pro prakticky každou situaci.

Elesa 1

Stejně jako všechny mechanické součásti podléhají i hřídele výrobním a montážním tolerancím, které obecně nelze zcela vyloučit ani při rozsáhlých technických opatřeních. Bez kompenzace těchto odchylek mohou vznikat vibrace, hluk, tuhý chod a tím i snižování životnosti připojených jednotek.
Experti na normované díly z Elesa + Ganter se se všemi těmito problémy vypořádali. Výsledkem jsou spojky, které lze použít pro přenos točivého momentu a síly, jakož i pro řízení polohy a pohybu. Jinými slovy, správný typ spojky je k dispozici pro každou aplikaci. Navzdory široké škále je nalezení správného typu snadné. Typové zařazení zdůrazňuje nejdůležitější vlastnosti každé spojky na první pohled, v katalogovém listu se pak dočtete detaily a přesnější specifikace jednotlivých variant.
Nedávno uvedené hřídelové spojky z hliníku a nerezové oceli zahrnují provedení pro přímé a nepřímé spojení. Několik průměrů díry, různé úrovně tuhosti a tvrdosti těla spojky a také volitelná drážka pro pero umožňují velmi specifické přizpůsobení danému případu použití. Obecně platí, že všechna spojovací zařízení kompenzují posunutí a vychýlení, vyrovnávají chyby házení a axiální pohyb a tlumí vibrace a nárazy v různé míře.
Elesa 2Na aplikační úrovni je na výběr mezi polohovým a pohybovým ovládáním nebo přenosem točivého momentu a výkonu.
Pro řízení polohy a pohybu musí být rotační pohyb přenášen s velmi vysokou precizností a přesností. To vyžaduje typ spojky, který pracuje s nulovou vůlí ve směru otáčení a má vysokou torzní tuhost. Typické aplikace zahrnují: Servo a krokové motory pro lineární osy, průmyslové roboty a zkušební stolice. U přenosu točivého momentu a výkonu je důležitý hlavně přenos síly. To vyžaduje spojení, které vydrží vysoké krouticí momenty a velká zatížení při spolehlivém fungování v náročných podmínkách. Typické aplikace zahrnují: dopravní systémy, čerpadla a míchadla, balicí stroje.

www.elesa-ganter.cz