Google překladač: English Deutsch

Zorientovat se v současné nabídce normovaných prvků pro funkční doplnění profilových systémů je mnohdy velmi obtížné. Madla, dveřní panty, trubkové spojky, montážní držáky, pružinové pístky, matice pro T-drážky profilových systémů či úhlové spojky musí být totiž kompatibilní s typem profilu. Myšlenka jednotného a přehledného systému vedla výrobce Elesa+Ganter k vývoji kompletních montážních sad – v duchu osvědčeného normalizovaného stylu Elesa+Ganter.

elesa obr1

Montážní sady GN 965 a GN 968 patří k novinkám v portfoliu tohoto výrobce. Normy obou těchto sad jsou tvořené maticemi pro T-drážky a šrouby různých tvarů hlavy dle specifikací DIN / ISO. Vzhledem ke svému velmi širokému portfoliu označuje výrobce veškeré normované prvky této produktové řady příslušnou ikonou, která na první pohled odkazuje na normu Elesa+Ganter a její kompatibilitu s příslušnými profily.
Montážní sada GN 965 je určena pro profily o velikosti 30 a 40 mm s šířkou drážky 6 a 8 mm. Skládá se z montážních šroubů různých typů a tvarů (s válcovou hlavou, se zápustnou hlavou, adt.) s různými délkami závitů pro každou aplikaci upevnění. Dále obsahuje naklápěcí matice pro T-drážky GN 506, jež jsou k dispozici také samostatně. Matici lze do T-drážky profilu umístit buďto na jeho koncích nebo v kterémkoli bodě mezi nimi naklopením na stranu a vsunutím dovnitř. Vodicí hrana T-matice v kombinaci s pružným prvkem (kulička/tlačná pružina) umožňuje snadnou instalaci a tedy jednoduché a rychlé uchycení prvku v T-drážce.

Montážní sada GN 968 je určena pro profily o velikosti 30, 40 nebo 45 mm s šířkou drážky 8 a 10 mm. Také tato sada se skládá se z montážních šroubů různých typů a tvarů (s válcovou hlavou, se zápustnou hlavou, adt.) s různými délkami závitů pro každou aplikaci upevnění a dále obsahuje rýhované matice pro T-drážky GN 505, rovněž prodávané i samostatně. Umístění matice do T-drážky profilu je stejně snadné jako u sady GN 965, lze ji zasunout na koncích nebo kdekoli mezi drážkami a jednoduše zajistit otočením o čtvrt otáčky.

Kromě jednoduché montáže myslí Elesa+Ganter vždy také na ergonomii a estetický vzhled vyvíjených prvků. Příkladem takového produktu jsou ochranná madla ESP, která za svůj design získala dokonce dvě prestižní ceny. Madla se upevní prostým zatlačením, případná demontáž pak vyžaduje použití šroubováku. Zákazník může vybírat z více variant povrchové úpravy i typů průchozích otvorů pro šrouby.

Zajímavé řešení představují panty s vestavěným bezpečnostním spínačem CFSV. Kladné otevření způsobí oddělení elektrických kontaktů pohybem jezdce, na který je síla aplikována pomocí neelastických prvků, což znamená, že panty nejsou závislé např. na pružinových prvcích. Kontaktní prvky vyrobené ze slitiny stříbra zaručují samočisticí funkci a tělo pantu vyrobené ze samozhášivého SUPER-technopolymeru zaručuje dvojitou izolaci vnitřních okruhů, takže není nutné připojení uzemnění. Tělo navíc chrání elektrické kontakty před nárazy, vlivy počasí a náhodným průnikem nástrojů.
Ke správnému výběru příslušné montážní sady a všech dalších prvků Elesa+Ganter poslouží zákazníkovi přehledné tabulky, které nalezne spolu s veškerými technickými specifikacemi, kótovanými výkresy a 2D/3D modely všech produktů v online katalogu na webových stránkách výrobce www.elesa-ganter.cz, nebo může kontaktovat tým Elesa+Ganter, který mu rád pomůže s výběrem a zodpoví případné dotazy.

www.elesa-ganter.cz

elesa obr3