Google překladač: English Deutsch

Strojírenská firma HENNLICH z Litoměřic navrhla a sestrojila speciální dezinfekční rámy, které mohou zvýšit ochranu lidí na veřejných místech, jako jsou letiště, úřady, nádraží, nákupní centra nebo obchody. Původně se podobná zařízení využívala například na vlhčení či chlazení vzduchu v průmyslu nebo v parných létech. Stejný princip využívá firma pro dezinfekci při vstupu do uzavřených objektů při koronavirové krizi.

HENNLICH 2020 04 29

„Dlouhodobě dodáváme různé typy trysek a čerpadel, které využívají firmy v průmyslu. Jedním ze způsobů využití je například vlhčení vzduchu. Stejný princip i technologii lze využít také při rozprašování dezinfekce. Předpokládáme, že ve veřejných budovách nebo tam, kde bude vysoká koncentrace lidí, bude v souvislosti s koronavirovou epidemií nutnost zvýšené dezinfekce lidí a nepůjde o krátkodobé opatření. Využitím dezinfekčních rámů se celý proces dezinfekce zrychlí a optimalizuje," říká Martin Pavliska, vedoucí divize HYDRO-TECH společnosti HENNLICH.
Technicky je zařízení sestaveno z vysokotlakého čerpadla, nádoby na dezinfekci, rozvodů a speciálních trysek na rámu. „Vzhledem k relativně jednoduché konstrukci lze systém instalovat rychle a velmi jednoduše. Je to řešení například pro letiště, obchodní centra, nádraží nebo úřady," doplnil Martin Pavliska. Firma HENNLICH je v současné době schopna dodávat zařízení v průběhu dvou až tří týdnů. „Věřím ale, že budeme schopni dodávky i urychlit," doplnil Martin Pavliska. Litoměřická firma již delší dobu pomáhá při zajištění ochranných pomůcek proti koronaviru. Před několika týdny zahájila 3D tisk pomůcek pro výrobu ochranných roušek a od minulého týdne vyrábí také pomocí 3D tisku ochranné štíty. Ty například využívá litoměřická policie a některé záchranné složky. Firma také vyvinula a sestrojila mlžná děla, která se například v koronavirové pandemii používají pro dezinfekci ulic hlavních měst Peru a Chile.

www.hennlich.cz

O firmě HENNLICH s.r.o.
Společnost HENNLICH je důležitým partnerem pro společnosti ze strojírenského, automobilového, chemického, papírenského či důlního průmyslu. Bohaté zkušenosti má s dodávkami komponentů i celých systémů pro výrobce oceli, energií, investičních celků a hydrauliky. Zaměřuje se také na dynamicky rostoucí obor životního prostředí, zabývá se například instalacemi tepelných čerpadel. Na domácím trhu působí od roku 1991.
Litoměřická firma je součástí evropské skupiny HENNLICH. Historie skupiny HENNLICH sahá do roku 1922, kdy v severočeském Duchcově založil Hermann A. Hennlich firmu specializovanou na dodávky pro strojírenství a doly. Od konce války společnost sídlí v rakouském Schärdingu. Po roce 1989 rozšířila aktivity i do dalších zemí střední a východní Evropy. S více než 610 spolupracovníky působí v 18 evropských zemích.