Google překladač: English Deutsch

Bezpečný přívod dat, energií a médií v nejtěsnějším prostoru při rychlosti 6 m/s a délce až 100 metrů – to vše zvládne zdokonalený kompaktní systém přívodu energií micro fl izz® společnosti igus®, kterou v Česku výhradně zastupuje společnost HENNLICH. Systém tvoří plastový energetický řetěz a fl exibilní kabely chainfl ex® pro pohyby s velmi malými poloměry ohybu. Vše je následně uloženo v hliníkovém plášti. Systém micro fl izz® MF10 představený na veletrhu Logimat lze použít například pro horizontální pojezdy regálových zakladačů.

hennlich obr1

V oboru manipulace s materiálem dochází v současnosti k instalaci mnohonásobných přívodních kolejnic. Ty však mají tu nevýhodu, že je lze použít pouze k přenosu energie. Aby bylo možné přenést do vzdálenosti až 100 metrů současně energii, data a média, je k tomuto účelu vhodnější použít systém micro flizz®. Energetický řetěz z plastu, který pojíždí ve vodicím kanálu z extrudovaného eloxovaného hliníku, disponuje integrovanými postranními vodicími prvky, které ho pevně drží ve speciálním vodicím žlabu. Vodicí prvky se automaticky sklopí vždy, když se řetěz ohne. Spolu s plastovými pružinami na přechodových můstcích energetického řetězu zajišťují, aby se horní větev řetězu nepokládala na spodní. Tím se významně sníží tření, opotřebení, spotřeba energie a hluk. Vozík na konci řetězu funguje jako unášecí element. Protiběžné uspořádání umožňuje současný chod dvou řetězů v jednom vodicím kanálu. Důvodem je možnost napájení dvou na sobě nezávislých pojezdových vozíků pomocí pouze jednoho systému micro flizz®.

Od optického vlákna po pneumatickou hadici
Modulární konstrukce přednastaveného systému umožňuje přizpůsobit se každé aplikaci. Plnění energetického řetězu se může lišit podle potřeby. Takto lze bez problému vést například optická vlákna z programu chainflex® s přenosovým výkonem více než 10 Gbit/s (stejně jako u ostatních vedení, poskytuje igus® i u tohoto typu výrobku záruku životnosti 36 měsíců) nebo pneumatické hadice, které jsou instalovány do regálových zakladačů s pneumaticky poháněným uchopovačem, lze integrovat do systému micro flizz®.

I aplikace s rychlostí pojezdu až do 6 m/s a zrychlení až 50 m/s2 jsou dlouhodobě možné a fungují bez poruch a nutnosti údržby. Přitom může být unašečem přenášeno břemeno o hmotnosti až 50 kilogramů. Ve vlastní testovací laboratoři prokázala společnost igus® provoz prakticky bez opotřebení při milionu dvojitých zdvihů a ujeté dráze 6 000 kilometrů. Systém oceněný společností iF Design Award se kromě jiného vyznačuje i snadnou montáží. Díky universální 3-T-žlábkované koncovce lze uživatelsky přívětivě a rychle systém připojit např. na regálový zakladač.

Více na www.hennlich.cz/lin-tech

 Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..