Google překladač: English Deutsch

Německá společnost igus®, kterou v Česku výhradně zastupuje firma HENNLICH, rozšířil program ethernetových kabelů pro použití v energetických řetězech. Nyní nabízí 27 různých typů vedení v sedmi rozdílných cenových kategoriích. S tímto světově největším portfoliem ethernetových kabelů pro pohyblivé aplikace umožňuje igus® svým zákazníkům správný výběr vhodné kabeláže pro každou aplikaci.

hennlich novy obr

Na všechna typy kabelů poskytuje firma 36měsíční záruku na životnost. Kabely jsou skladem, bez nutnosti odběru minimálního množství a bez přirážky za střih.

Kvůli narůstající automatizaci ve výrobě roste také množství dat, které je nutné přenášet mezi jednotlivými stanicemi. Současně vládne ve výrobním procesu stále více pohybu a speciálně pro tyto účely je zapotřebí konstruovat vedení, které lze využívat právě v pohyblivých aplikacích. „Vzhledem k tomu, že se požadavky na vedení mění od aplikace k aplikaci, nabízíme kompletní program ethernetových kabelů upravené speciálně pro pohyblivé aplikace," říká Jan Švarc, manažer firmy HENNLICH pro kabely igus. „Podle požadovaného elektrického výkonu se může uživatel spolehnout na prověřené kabely a může si vybrat z našeho programu takové cenově výhodné vedení, které u něj bude bezpečně fungovat. Od norem pro přenos CAT5 až CAT7 stejně tak od jednodušších lineárních po komplexní třídimensionální pohyby. I aplikace s obzvláště vysokou silou v tahu lze realizovat – pro jednotlivé případy nabízíme vhodné ethernetové vedení."

Program od firmy igus® zahrnuje celkem 27 typů vedení, od cenově nejvýhodnějších kabelů chainflex® CF888 s garantovanou životností až 5 milionů zdvihů až po nový kabel chainflex® CFROBOT8.052, první robotický kabel pro 3D pohybdle standardu CAT7. Stejně jako u kompletního programu CFROBOT garantuje igus® životnost od 5 milionů torzních pohybů.

Jedinečné konstrukční vlastnosti pro optimální životnost
Zatímco v pevné instalaci vykonávají ethernetové kabely svou práci, mají tyto kabely při nasazení v pohyblivých aplikacích jen velmi omezenou životnost. Vedení BUS, která vyvinuli specialisté na pohyb ve firmě igus®, jsou vždy optimalizovaná pro použití v pohyblivých aplikacích, aby nabízela nejlepší přenosové podmínky s nejdelší životností.
Kabely pro lineární pohyby jsou splétány v určitých délkách zkrutu – dle požadované kvality – v šesti rozdílných materiálech pláště – od PVC až po TPE. U kabelů z programu CFROBOT jsou komponenty uvnitř kabelu vedeny lehce a s určitou rozměrovou rezervou, aby mohlo vedení „dýchat". Toto je především důležité pro torzní pohyb, kdy se žíly a stínění rozvinují a svinují.
Aby šlo prokázat, že se tato jedinečná konstrukce a použité materiály osvědčily také v praxi, testuje firma igus® všechna vedení ve vlastní testovací laboratoři, která se rozkládá na 2 750 m2, více než dvěma miliardami testovacími cykly za rok.
U testovací série se vedle elektrického odporu, který byl pro tento účel ve firmě stanoven systémem „AutΩMeS", dodatečně ještě sledují relevantní měřené hodnoty pro datový standard ethernet. Zvláště u nedokonale vyvinuté kabeláže může zejména při dlouhodobém cyklickém namáhání dojít k významným problémům v kvalitě přenosu technických dat. Díky průběžným testům, které igus® provádí, se mohou zákazníci spolehnout na to, že kabely chainflex® zaručeně splní garantovanou životnost.

www.igus.cz

hennlich novy obraKalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..