Google překladač: English Deutsch

henn1Společnost HENNLICH přichází na trh s novým produktem, takzvanými rotačními atomizéry. Ty produkují jemnou mlhovinu, díky které mohou například ochlazovat a zvlhčovat vzduch, neutralizovat zápach nebo potlačit prašnost. Využití nacházejí v průmyslových provozech, výrobních halách nebo hutích. Dají se použít také v kompostárnách, na skládkách nebo v chovech zvěře. Na českém trhu jde o ojedinělé technické řešení.

„Rotační atomizéry jsou díky rotační odstředivé energii schopny vyrábět velmi jemnou mlhovinu. Mikročástice jsou pak s relativně nízkým objemem tekutiny schopny efektivně ochlazovat a zvlhčovat vzduch. Při doplnění o ekologická aditiva jsou atomizéry schopny absorbovat a neutralizovat i velmi nepříjemné zápachy na otevřených prostranstvích. Nasazují se proto především v průmyslových provozech a pro neutralizaci zápachu pak v kompostárnách, bioplynových stanicích, čistírnách odpadních vod nebo skládkách," popisuje možné využití Pavel Uxa, vedoucí divize HENNLICH Engineering, která atomizéry na trh dodává.

Využití rotačních atomizérů není jen v průmyslu, čistírnách či na skládkách. „Je výrazně širší. Instalují se například do chovů zvěře pro ochlazení vzduchu nebo pro zvlhčení vzduchu v hutích. Další využití najdou také při snižování prašnosti na stavbách či v prašných provozech," doplnil Pavel Uxa.

Maximální dostřik mlhoviny produkované atomizéry je 20 metrů. Je možné je instalovat na pevno nebo využít mobilní verze. Ve větších provozech, jako jsou například velké otevřené skládky, se využívají speciální brány.

Divize HENNLICH Engineering se dlouhodobě zabývá potlačováním prašnosti. Mezi jeho produkty patří například mlžná děla, která fungují na podobném principu jako rotační atomizéry, nebo plnící hubice pro bezprašnou nakládku a vykládku sypkých materiálů.

henn2Kalendář akcí

<<  Leden 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..