Google překladač: English Deutsch

Litoměřická strojírenská firma HENNLICH ve čtvrtek získala ocenění TOP Odpovědná malá firma, které již 15 let uděluje nezisková organizace Byznys pro společnost. Organizace, která mapuje české prostředí udržitelného a odpovědného podnikání, na firmě HENNLICH ocenila, že aktivně a komplexně pracuje na veškerých oblastech odpovědného přístupu. Jako jedna z mála firem této velikosti pak také má zpracovanou politiku odpovědného podnikání a transparentně své aktivity měří a informuje o nich veřejnost.

hennlich 1

TOP Odpovědnou velkou firmou se letos stala Škoda Auto. Přes 40 nezávislých odborníků letos hodnotilo 75 firem.

Pavel Šumera, ředitel firmy HENNLICH: „Společenská odpovědnost je součástí naší firmy od samého začátku – i když jsme to asi takto nenazývali. Jsem nesmírně rád, že jsme jako firma získali toto ocenění v rámci celé České republice. Sídlíme v Ústeckém kraji, který řeší mnoho problémů a není v mnoha ohledech vnímán příliš pozitivně. O to více mě těší, že HENNLICH může alespoň do určité míry měnit obraz a nahlížení na náš kraj. A to nejen díky tomuto ocenění, ale i pravidelným sdílením našich zkušeností a aktivit společenské odpovědnosti s jinými firmami nejen v regionu. "

Podle porotců si firma HENNLICH ocenění zasloužila především proto, že „kromě velmi vstřícné personální politiky, podpory rodičů a rodin, je to oblast ekologie, která se propisuje také do celkové strategie firmy. Společnost podporuje vlastní inovace a vývoj a spolupracuje se školami a mladými talenty. Firma je také aktivní v podpoře projektů pro mladé v Ústeckém kraji. Jako jedna z mála firem této velikosti má zpracovanou politiku odpovědného podnikání a transparentně o svých aktivitách, které také měří, informuje veřejnost."

Pavlína Kalousová, předsedkyně aliance BpS – Byznys pro společnost, která rating sestavuje: „Oceněním se snažíme již patnáct let pomoci vytvářet prostředí, ve kterém i v Česku působící firmy uvažují dlouhodobě, chovají se eticky, váží si svých zaměstnanců a chtějí pozitivně ovlivňovat své okolí. Chceme, aby firmy samy přijaly udržitelnost za vlastní přístup k byznysu, podporovaly prospěšné inovace a dokázaly přizpůsobit své fungování změnám v prostředí, kde podnikají. Neplýtvání je naší klíčovou hodnotou. Plýtvat by se nemělo s lidským potenciálem a zkušenostmi, ani s přírodními zdroji."

Byznys pro Společnost TOP Odpovědná firma je v České republice ojedinělý nezávislý systém ratingu, který každoročně hodnotí a oceňuje odpovědnost a udržitelnost v přístupu k podnikání. Rating BpS TOP Odpovědná firma, který sestavuje aliance BpS – Byznys pro společnost, je otevřen všem firmám v různých fázích přístupu k udržitelnosti. Projektové kategorie hodnotí úsilí firem ve prospěch životního prostředí, diverzity, vzdělávání, firemního dobrovolnictví a mnoha dalších.

hennlich 2
Cenu za TOP Odpovědná malá firma 2018 převzali ve čtvrtek v Praze za firmu HENNLICH jednatel Pavel Šumera (druhý zleva) a PR & CSR manažer firmy Martin Jonáš (vlevo)Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news