Google překladač: English Deutsch

hennlich 1Litoměřická strojírenská firma HENNLICH ve čtvrtek získala ocenění TOP Odpovědná malá firma, které již 15 let uděluje nezisková organizace Byznys pro společnost. Organizace, která mapuje české prostředí udržitelného a odpovědného podnikání, na firmě HENNLICH ocenila, že aktivně a komplexně pracuje na veškerých oblastech odpovědného přístupu. Jako jedna z mála firem této velikosti pak také má zpracovanou politiku odpovědného podnikání a transparentně své aktivity měří a informuje o nich veřejnost.

TOP Odpovědnou velkou firmou se letos stala Škoda Auto. Přes 40 nezávislých odborníků letos hodnotilo 75 firem.

Pavel Šumera, ředitel firmy HENNLICH: „Společenská odpovědnost je součástí naší firmy od samého začátku – i když jsme to asi takto nenazývali. Jsem nesmírně rád, že jsme jako firma získali toto ocenění v rámci celé České republice. Sídlíme v Ústeckém kraji, který řeší mnoho problémů a není v mnoha ohledech vnímán příliš pozitivně. O to více mě těší, že HENNLICH může alespoň do určité míry měnit obraz a nahlížení na náš kraj. A to nejen díky tomuto ocenění, ale i pravidelným sdílením našich zkušeností a aktivit společenské odpovědnosti s jinými firmami nejen v regionu. "

Podle porotců si firma HENNLICH ocenění zasloužila především proto, že „kromě velmi vstřícné personální politiky, podpory rodičů a rodin, je to oblast ekologie, která se propisuje také do celkové strategie firmy. Společnost podporuje vlastní inovace a vývoj a spolupracuje se školami a mladými talenty. Firma je také aktivní v podpoře projektů pro mladé v Ústeckém kraji. Jako jedna z mála firem této velikosti má zpracovanou politiku odpovědného podnikání a transparentně o svých aktivitách, které také měří, informuje veřejnost."

Pavlína Kalousová, předsedkyně aliance BpS – Byznys pro společnost, která rating sestavuje: „Oceněním se snažíme již patnáct let pomoci vytvářet prostředí, ve kterém i v Česku působící firmy uvažují dlouhodobě, chovají se eticky, váží si svých zaměstnanců a chtějí pozitivně ovlivňovat své okolí. Chceme, aby firmy samy přijaly udržitelnost za vlastní přístup k byznysu, podporovaly prospěšné inovace a dokázaly přizpůsobit své fungování změnám v prostředí, kde podnikají. Neplýtvání je naší klíčovou hodnotou. Plýtvat by se nemělo s lidským potenciálem a zkušenostmi, ani s přírodními zdroji."

Byznys pro Společnost TOP Odpovědná firma je v České republice ojedinělý nezávislý systém ratingu, který každoročně hodnotí a oceňuje odpovědnost a udržitelnost v přístupu k podnikání. Rating BpS TOP Odpovědná firma, který sestavuje aliance BpS – Byznys pro společnost, je otevřen všem firmám v různých fázích přístupu k udržitelnosti. Projektové kategorie hodnotí úsilí firem ve prospěch životního prostředí, diverzity, vzdělávání, firemního dobrovolnictví a mnoha dalších.

hennlich 2
Cenu za TOP Odpovědná malá firma 2018 převzali ve čtvrtek v Praze za firmu HENNLICH jednatel Pavel Šumera (druhý zleva) a PR & CSR manažer firmy Martin Jonáš (vlevo)Kalendář akcí

<<  Leden 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..