Google překladač: English Deutsch

Iglidur® J3, který neobsahuje PTFE, můžeme s klidem označit za „maratonce" mezi vysoce výkonnými polymery. Na český trh novinku společnosti igus® dodává litoměřická firma HENNLICH. Iglidur® J3 zvyšuje životnost zvláště u aplikací s nižším a středním zatížením a hodí se proto nejlépe pro výrobu jízdních kol, zkušební roboty, jeřábové kočky a stroje na stříhání drátů. Iglidur® J3 je součástí sortimentu iglidur®, který je již dnes k dispozici skladem ve 113 standardních rozměrech.

hennlich obr1

Jako součást dalšího vývoje iglidur® J nabízí i iglidur® J3 mnoho možností a oblastí použití pro nasazení samomazných a bezúdržbových kluzných pouzder – a k tomu ještě mnohonásobně (až třikrát) vyšší životnost za stejnou cenu. „Kluzný materiál je určen převážně pro nižší až střední zatížení, což je například vhodné pro pedály a odpružení u jízdních kol," uvádí Tomáš Vlk, produktový manažer pro technologie dry-tech motion u firmy HENNLICH.
Zároveň se iglidur® J3 vyznačuje odolností vůči nečistotám, nízkým koeficientem tření, také robustností při zatížení hran a rázovém zatížení, což je vlastnost, která je vyhledávaná i pro jiná odvětví, např. textilní průmysl. Zde tento vysoce výkonný plast přesvědčuje svou velmi nízkou schopností pohlcovat vlhkost – jen 0,3 % a velkou odolností vůči mediím.
Iglidur® J3 je nyní k dispozici jako součást rozšířeného sortimentu iglidur® a to ve všech 113 standardních rozměrech do 50 mm. Program zahrnuje válcová kluzná pouzdra a kluzná pouzdra s přírubou. Kluzná pouzdra igus® jsou k dostání ze skladu již od jednoho kusu.

www.hennlich.cz

hennlich obr2