Google překladač: English Deutsch

Lineární vedení z plastu? Ale ano, jde to. Společnost igus, kterou v Česku výhradně zastupuje litoměřická firma HENNLICH, rozšířila svou produktovou řadu drylin W o lineární kluzná vedení s kolejnicemi z plastu vyztuženého skleněnými vlákny. Tato nekovová alternativa pomáhá od firem vyrábějících automobily až po výrobce laboratorní techniky uspořit náklady a snížit hmotnost jejich celkové konstrukce.

TZ HENNLICH

Plast vyztužený skleněnými vlákny (zkráceně GFK) zaujme především svou nízkou hmotností ve srovnání s kovovými alternativami. Je vysoce odolný vůči chemikáliím, je nemagnetický a kromě toho také cenově výhodný. Jako rozšíření své již tak rozsáhlé produktové řady drylin W vyvinula německá firma igus, specialista na využití plastů v průmyslových aplikacích, kolejnice z GFK. Ty lze také kombinovat s celoplastovými vozíky. „Profil drylin W z GFK je o 20 procent lehčí než hliník, dokonce je o 70 procent lehčí než ocel. Současně je také o 50 procent levnější než karbon," říká Tomáš Vlk, produktový manažer pro technologie drytech společnosti HENNLICH. Tento typ lineárního kluzného vedení se nabízí jako výhodná alternativa pro nasazení ve výrobě jednak vozidel a letadel, tak i například v medicínských zařízeních nebo měřicích systémech.

Mnohostranný materiál se širokým využitím

Spojení GFK a plastu je vhodné i pro jiné oblasti využití, ve kterých hrají významnou roli dynamické síly. Stále více a více se využívají GFK materiály například v robotice (a to především kvůli úspoře hmotnosti). Díky vysoké odolnosti vůči chemikáliím, lze tato lineární kluzná vedení použít také v prostředí s agresivními čisticími prostředky.

Vzhledem k tomu, že systém je zcela samomazný, stejně jako všechny produkty igus, je též odolný vůči prachu a nečistotám. Pro větší stabilitu jsou k dispozici také GFK kolejnice s vysokým profilem. Ty umožňují, kromě jiného, upevnění pomocí upínek, které výrazně usnadňují jejich montáž.Kalendář akcí

<<  Duben 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  9121314
1516172021
2225262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news