Google překladač: English Deutsch

Nejvíce se podobá sněžným dělům známým z lyžařských středisek. Mlžné dělo se ale na rozdíl od toho sněžného používá ke snížení prašnosti v lomech, ocelárnách nebo na skládkách. Strojírenská firma HENNLICH jich vyvinula a vyrobila již stovky a vyváží je do celého světa. Poslední v řadě je unikátní svou velikostí a dosahem až 100 metrů. Inženýři firmy HENNLICH dělo vyvinuli pro zákazníka v Kolumbii, který ho bude využívat pro snížení prašnosti na skládce uhlí. Stejný typ mlžného děla již HENNLICH vyrábí pro Thajsko.

Mlzne1

Pavel Šumera, ředitel strojírenské firmy HENNLICH: „Program vývoje a výroby mlžných děl jsme u nás začali před osmi lety. Z popelky, tak, jak to u nás obvykle bývá, se postupem let vyvinul zajímavý produkt. Naše mlžná děla najdete v dolech, kamenolomech, v ocelárnách, na stavbách nebo skládkách například v daleké Sibiři nebo nyní v Kolumbii."

Zatím poslední typ mlžného děla vyvinutý divizí HENNLICH ENGINEERING je schopný rozprášit mlhovinu až do vzdálenosti 100 metrů. Za hodinu přepraví na zkrápěné místo 8 až 12 m3 vody nebo jiné tekutiny. Zařízení je vysoké přes tři metry a délka dosahuje téměř 2,5 metru. Vývoj zařízení trval zhruba půl roku.

Pavel Uxa, vedoucí divize HENNLICH ENGINEERING: „Doba vývoje je relativně krátká díky našim bohatým zkušenostem z vývoje předchozích typů mlžných děl. Oproti jiným typům má toto mnohem robustnější konstrukci, která odpovídá účelu, pro který je zkonstruované. Zákazník bude dělo převážet na korbě nákladního vozu po skládce uhlí a snižovat pomocí něho prašnost."

Do Kolumbie by mělo mlžné dělo dorazit do konce letošního roku. V současné době již firma HENNLICH vyrábí druhé takovéto zařízení pro zákazníka v Thajsku. Další zakázky jsou v jednání. Cena zařízení se pohybuje kolem jednoho milionu korun.
Co je to mlžné dělo
Mlžné dělo je zařízení, které vytváří z vody nebo jiné kapaliny mlhovinu. Tu následně distribuuje rozstřikem na místo určení. Využívá se na potlačení prašnosti na skládkách sypkých materiálů, v lomech a kamenolomech, k ochlazování materiálů ve slévárnách a ocelárnách, při recyklaci odpadů nebo při demoličních a stavebních pracích. Zařízení je mobilní, dá se tedy přesouvat z místa na místo. Dosah mlžných děl se podle typu pohybuje od 10 až do 100 metrů.

Mlzne2Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..