Google překladač: English Deutsch

Firma igus, specialista na průmyslové využití plastů v pohyblivých aplikacích, vyvinul nový materiál iglidur RW370 pro kolejová vozidla. Materiál splňuje evropskou protipožární normu EN 45545.  V potravinářském průmyslu, v čistém prostředí nebo v medicíně – normy zajišťují nejvyšší bezpečnost v citlivých prostředích. Firma igus, kterou v Česku výhradně zastupuje společnost HENNLICH, díky polymerovému materiálu iglidur RW370 představila speciální kluzné pouzdro iglidur. To splňuje novou evropskou protipožární normu EN 45545 pro kolejová vozidla.

TZ HENNLICH 2016 1

V dopravní technice se přichází na zatížitelné, spolehlivé strojírenské komponenty s dlouhou životností. Pro použití v aplikacích s vysokým počtem cyklů při měnících se povětrnostních podmínkách je dlouhá živostnost velmi důležitá. Díky použití otěruvzdorných vysokovýkonných polymerů igus se lze vyhnout nejen externímu mazání, ale je také možné ušetřit cenné zdroje díky optimalizovaným kluzným párům s vysokou účinností. igus již nyní představil díky iglidur RW370 materiál kluzných pouzder, který vedle těchto vlastností navíc splňuje evropskou normu pro kolejová vozidla.

iglidur RW370 pro vysokou požární bezpečnost
Tam, kde převládají zvláštní požadavky na bezpečnost, musí být použity zvláštní materiály. EN 45545 sjednocuje evropské požární předpisy jednotlivých zemí a tím zvyšuje bezpečnost kolejových vozidel a traťové infrastruktury. Nový materiál iglidur RW370 splňuje nejen požadavky této normy, navíc nabízí i vysokou odolnost vůči různým médiím a současně vysokou odolnost vůči opotřebení. Kromě jiného se tento materiál používá ve vedeních dveří a dveřních závěsech, rotačních kloubech, vstupních schodištích a také v nastaveních sedadel a stolů.

Polymerová skladová technika pro mnohostranné využití na tratích
Nový materiál je součástí široké nabídky skladové techniky od igusu pro použití v železniční technice. Vedle iglidur RW370 má igus v programu také například vysokozátěžové ložisko z iglidur Q2, které se používá v podvozcích, brzdové soustavě a v připojovacím systému v železniční dopravě. Vedle kluzných pouzder dodává igus také bezúdržbové závitové pohony pro pohyb v rozvodnách, dveřních pohonech a pohonech ramp. Tento program obsahuje nejen různá stoupání závitů a různé velikosti, ale i různá provedení až po řešení bez vůle s dlouhou životností.
Zvláště pohodlné pro zákazníky je vyhledávač a výpočet životnosti na internetu. Vedle toho naleznete v nabídce igus i samomazná polymerová kuličková ložiska xiros, která jsou doživotně bezúdržbová.
Pro pohodlí v každodenním provozu má igus rovněž vhodné řešení: systémy kluzných vedení pro nastavení sedadel a ergonomické požadavky na pracovní místo jsou díky funkci PreLoad (předpětí) bez vůle a tlumí vibrace.

 

TZ HENNLICH 2016 2