Google překladač: English Deutsch

Nové hybridní sběrnicové kabely pro použití v energetických řetězech představila společnost igus, kterou v Česku zastupuje strojírenská firma HENNLICH. Kabel řady CFBUS.PUR.H01 je kombinací prvků Ethernet nebo Profinet a silových žil. Tyto kabely je možné využít v energetickém řetězu pro datový přenos dle standardu Ethernet nebo Profinet a současně pro napájení zařízení, do kterého jsou data přenášena.

TZ HENNLICH 2017 11 27 Hybr

Díky rozsáhlému testování ve vlastní laboratoři je možné vypočítat nejen jejich životnost online, ale také získat jedinečnou 36 měsíční záruku. Díky PUR vnějšímu plášti odolnému vůči olejům jsou nové kabely vhodné zejména pro použití v obráběcích strojích nebo v jiných náročných prostředích.

Poptávka po sběrnicových kabelech v automatizační technice neustále roste. Mnoho ovládacích modulů přitom vyžaduje také napájení. Takové kombinace silových a datových kabelů lze nalézt například na ovládacích panelech nebo inteligentních koncových součástkách. Kombinací dvou kabelů šetří zákazník nejen místo v energetickém řetězu, ale také může připojit zařízení k řídicím systémům kompaktněji. Stačí tak pouze jeden konektor pro celý systém. Nové řešení s jedním kabelem také zkracuje dobu balení.

„Pokud zákazník potřebuje flexibilní kabel pro datový přenos a současně pro napájení, najde v našem sortimentu, který celkem zahrnuje 1354 typů kabelů, vhodný hybridní kabel. Tyto kabely jsou průběžně testovány a zaručeně funguje," uvedl Jan Švarc, product manažer pro energetické řetězy ve firmě HENNLICH.

Vedle hybridních kabelů dle výrobních standardů výrobců pohonů nebo hybridních kabelů s optickými vlákny doplňuje nyní tento sortiment kabel CFBUS.PUR.H01.049 s Ethernet CAT6 a CFBUS.PUR.H01.060 s Profinetem. Speciálně pletené elementy jsou chráněny vnějším tlakově extrudovaným PUR pláštěm, který je vysoce odolný vůči oleji. Aby bylo umožněno využití po celém světě, má tato série kabelů certifikaci UL a NFPA a splňuje požadavky podle EAC a CTP.

Zaručená trvanlivost a největší výběr kabelů pro energetický řetěz
Stejně, jako všechny kabely firmy igus byly i hybridní kabely testovány v reálných podmínkách při různých teplotách ve vlastní zkušební laboratoři firmy. Experiment ukázal, že nové ethernetové kabely s poloměrem ohybu až 12,5 x d mohou být bezpečně a trvale využívány v energetickém řetězu. Díky testování ve skutečných podmínkách je igus jediným výrobcem kabelů na světě, který je schopen poskytnout 36 měsíční záruku na kabely i při jejich nejvyšším možném zatížení. Pomocí kalkulátoru provozní životnosti (www.igus.eu/chainflex_Life-time calculator) si může zákazník nechat vypočítat očekávanou životnost svých hybridních sběrnicových kabelů pro CAT6 a Profinet v aplikaci energetického řetězu.