Google překladač: English Deutsch

Televizní studia, divadla nebo výroba polovodičů a mnoho dalších - pro tyto aplikace vyvinula společnost igus, kterou v Česku výhradně zastupuje firma HENNLICH, energetické řetězy série E6.1. Jejich předností je extrémně tichý chod, velmi malý otěr a vysoká dynamika. Nově je série E6.1. k dispozici v rozměrech s větší vnitřní výškou až do 62 milimetrů.

hennlich-2

Energetické řetězy série E6.1 najdou uplatnění například v čistých prostorech při výrobě polovodičů, kde je vyžadován jejich minimální otěr. Stejně jako u předchozí série E6 jsou pro spojení v bočních dílech použity elastické polymerové pružinové elementy, které nahrazují šrouby nebo systém čep / díra. Tyto elastické elementy jsou důvodem tlumení hluku a tichého chodu řetězu. Zvláště malá rozteč a tvar řetězových článků zajišťují, že je polygonový efekt minimalizován a tím je zajištěn hladký chod řetězu. Ve srovnání s předchozí sérií E6 bylo ušetřeno přibližně 30 procent hmotnosti řetězu při zachování stejných vnitřních rozměrů a funkčních parametrů, jako je samonosná délka, rychlost a zrychlení pojezdu, atd.

„Další výhodou tohoto konstrukčního principu je s pouhými 32 dB(A) velmi tichý chod s extrémně nízkými vibracemi," vysvětluje Jan Švarc, produktový manažer firmy HENNLICH pro energetické řetězy. „Díky tomu se energetické řetězy série E6.1 velmi dobře hodí vedle aplikací v tichých prostorech, například pro nasazení v pódiové a jevištní technice nebo v televizních studiích."

Řetězy série E6.1 mohou být nasazeny také v aplikacích s rychlostmi pojezdů do 20 m/s. Již nyní jsou řetězy k dodání ve čtyřech rozměrech mezi 29 milimetry a 62 milimetry vnitřní výšky. Verze E6.1 s ještě větším rozměrem 80 milimetrů vnitřní výšky bude k dispozici na jaře 2017.

Jednoduchá dostupnost pro rychlou montáž
U všech konstrukčních velikostí E6.1 lze vyjmout otevírací příčky na vnitřním i na vnějším poloměru ohybu, takže je vždy možné jejich rychlé naplnění. „To je možné využít v případě, že je řetěz již zabudován do stroje a je nutné vložit další kabely nebo hadice," doplnil Jan Švarc. Téměř všechny otevírací příčky disponují mřížkou, díky které je možné nasazení dělicích příček přesně na místo. Při konstrukční velikosti 29 mm vnitřní výšky mají uživatelé také možnost si objednat řetěz s odklopitelnými otevíracími příčkami. Tato úprava znamená jednodušší manipulaci, která jako další benefit přináší kratší dobu montáže. Velmi hladký vnitřní prostor bez ostrých hran přispívá k velmi dlouhé životnosti kabelů a hadic.

hennlich-1