Google překladač: English Deutsch

Díky readychain Basic, Standard, Standard Plus a Premium ušetří zákazníci náklady na sestavení, montáž a skladování. „readychain", tímto jménem označuje německá společnost igus předsestavené, na míru připravené systémy energetických řetězů. Díky novým readychainům Basic, Standard, Standard Plus a Premium má firma igus, kterou v ČR zastupuje společnost HENNLICH, ve svém programu již 4 varianty.

hennlich

Zákazníci tak obdrží vše od jednoho dodavatele - od jednoduchých kombinací energetických řetězů a kabelů až po zcela sestavené a smontované systémy energetických řetězů. Není to jen pohodlné, šetří to také provozní náklady.

Vedle bezpečných a testovaných energetických řetězů a kabelů pro pohyblivé aplikace dodává firma také předsestavené kompletní systémy. „Právě u dlouhých pojezdů a plněných víceosých systémů šetří toto řešení nejen čas na sestavení a montáž, ale zákazníkům umožňuje také lepší plánování nákladů," doplnil Jan Švarc, který má ve firmě HENNLICH řetězy readychain na starosti.

Všechny pohyblivé komponenty byly vyvinuty, testovány a vzájemně sladěny ve vlastní testovací laboratoři igus. Díky readychainům obdrží zákazník bezpečný předmontovaný kompletní systém od jednoho dodavatele, a to vše se zárukou. Současně lze zredukovat počet dodavatelů a objednávek až o 75 %, navíc se zamezí vzniku skladovacích a procesních nákladů.

Jedna objednávka, jedna faktura, jedna dodávka
Projektoví manažeři společnosti igus a HENNLICH doprovázejí systémy readychain všemi fázemi projektu. Při tom se dbá i u zákazníka například na místo řezu, připravenost dodávek, proces montáže nebo dráhu pojezdu stejně, jako se dbá na samotný produkt. „V naší montážní hale v Litoměřicích specializovaní pracovníci se readychainy zhotovují průmyslově – od jednoduchých až po komplexní systémy s individuálně určenými kabely, hadicemi, konektory, vnitřním členěním, přípojkami a stavebnicovými díly. „Fakticky industrializujeme ruční práci," zdůrazňuje Jan Švarc. „Protože obrátkovost, kvalita a cena jsou stále rozhodující faktory."

Podle stupně sestavy si může zákazník vybrat, zda aplikuje nesestavené kabely chainflex (readychain Basic) nebo předsestavené kabely readycable do energetického řetězu (readychain Standard). Toto je k dostání také jako víceosý systém s plechy připravený k montáži, což redukuje zástrčná místa a optimalizuje přípojná místa, event. místa řezu. (readychain Standard Plus).

Zároveň má uživatel přístup k rozsáhlé nabídce readycable s více než 4.000 různými hnacími pohony v sedmi kvalitativních třídách. „Hotové sestavené kabely včetně konektorů jsou u nás připravovány v požadované délce na centimetr přesně, jak je v tomto oboru v současnosti běžné," doplňuje Jan Švarc. „Přitom odpadá jakýkoliv příplatek za minimální množství."

Pro další šetření nákladů zákazníka a současně vysoký komfort poskytuje igus dodávku a montáž zcela sestaveného systému energetického řetězu přímo na stroj (readychain Premium). Přesná transportní konstrukce nosiče pro readychain slouží k bezpečné a rychlé montáži stavebnice na místě. Proto může být sestava uvedena přímo do provozu obráběcího stroje pomocí např. Plug & Play. Pro produkt a servis obdrží zákazník jen jedno jediné číslo objednávky za skupinu zboží.

Nahlédnutí do sestavování readychainů je možné na videu pod: http://www.igus.de/readychain_Konfektionierung