Google překladač: English Deutsch

Iglidur G je všestranně využitelný materiál pro kluzná pouzdra a v současné době světový bestseller. Firma igus, kterou v Česku zastupuje společnost HENNLICH, přišla s vylepšením tohoto materiálu pod označením iglidur G1. Nový samomazný a bezúdržbový triboplast přesvědčuje vysokou odolností vůči vyšším teplotám, nízkou absorpcí vlhkosti a vylepšenou odolností vůči oděru. A to vše téměř za stejnou cenu.

hennlich pouzdro

Chcete minimalizovat tření, opotřebení a současně využít samomaznost a bezúdržbovost materiálu? V současné době máte na výběr z více jak 50 druhů triboplastů se speciálními vlastnostmi v širokém katalogovém programu kluzných pouzder. „Využití tyto materiály najdou například u dodavatelů součástek pro stavební, zemědělské či jiné stroje nebo pro chemický či potravinářský průmysl. Pro každý z těchto oborů je připravený speciální materiál pro konkrétní danou aplikaci," uvedl Tomáš Vlk, produktový manažer pro drytech společnosti HENNLICH.

Nejčastěji používané kluzné pouzdro iglidur je jednoznačně iglidur G. Poprvé bylo představeno již v roce 1983. Mezitím se rozšířilo do celého světa a je k dostání v 650 metrických katalogových rozměrech od 1,5 až 195 mm v průměru.

Zlepšení technologie a snížení nákladů – tento požadavek na produkty příkladně splňuje nový materiál iglidur G1. Neboť „nové G" disponuje výrazně vylepšenými vlastnostmi materiálu, a to vše za téměř stejnou cenu. Takto se podařilo vývojářům igus zredukovat míru opotřebení při nízkém zatížení (do 5 MPa) až na čtvrtinu. Životnosti mohou být při vysokém zatížení (dle parametrů aplikace) až dvojnásobné. Současně lze tento nový materiál trvale použít pro nasazení v aplikacích při teplotách do 180 °C (iglidur G: 130 °C). Kromě toho se o polovinu, až na 120 °C, zvýšila teplota relaxace, tedy teplota, při které je vyžadováno přídavné axiální zajištění. Díky tomu a díky snížené absorpci vlhkosti (více než o 50 procent) je tento materiál vhodný pro použití v ještě širším spektru podmínek prostředí.

www.igus.cz

 Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..