Google překladač: English Deutsch

Rychle se měnící svět práce se vyvíjí směrem k flexibilnímu pracovnímu místu s počítačem a multifunkčním nábytkem. Výsledkem je, že se zvyšuje počet kancelářské techniky využívající elektřinu. Proto jsou stále více potřebné datové a napájecí kabely. Pro takové případy vyvinula firma igus, kterou v Česku výhradně zastupuje společnost HENNLICH, nový Furniture-chain.

hennlich1

Každý to zná, příslovečný neidentifikovatelný kabelový motanec. Je potřeba připojit novou tiskárnu nebo reproduktory? Uložit kabely pod stolem je často velmi únavná záležitost. Nejen doma, ale i v kanceláři se stále zvyšuje počet různých kabelů. Je to částečně proto, že kancelářský nábytek se stává stále více multifunkční, aby splňoval požadavky na flexibilní pracoviště s vysoce mobilním stolem. Aby bylo možné uspořádat kabely a vodiče, přišla nyní firma igus s novým energetickým řetězem Furniture-chain. Ten je určený přímo pro nábytkářský průmysl, ve kterém lze kabely nejen roztřídit, ale také bezpečně vést.

Kulatý nebo hranatý – Furniture-chain jako vodič kabelů
Manipulace s novým Furniture-chain je velice snadná. Uživatel může kabely jednoduše ručně vtlačit do řetězu. Pomocí magnetického připevňovacího prvku lze řetěz během několika sekund flexibilně připevnit na nábytek nebo třeba na zeď. Díky tomu není třeba děr ani šroubů, což je nejen pohodlné, ale také časově nenáročné. Podle potřeby lze Furniture-chain rychle namontovat na jiné pracovní místo. Navíc tento nový energetický řetěz přesvědčuje nejen svou snadnou montáží, ale také přehledným a moderním designem. Igus, potažmo HENNLICH dodává Furniture-chain jako hranatou nebo kulatou variantu s vnější šířkou eventuálně vnějším průměrem od 50 milimetrů.

„Hranatý energetický řetěz je členěn do dvou a kulatý do tří komor. Plnění pomocí vtlačení lze provést před, ale i po montáži řetězu na pracovní místo. Tak lze kabely jednoduše uspořádat nebo vyměnit. Řetěz je flexibilní ve všech svých osách," upřesňuje Jan Švarc, produktový manažer pro energetické řetezy ve firmě HENNLICH.

Patentovaný osový posuvný mechanizmus vede k aretaci řetězových článků a nabízí nábytkářským designerům a uživatelům možnost svobodného formování.

hennlich2