Google překladač: English Deutsch

S nově dostupným Welducation Simulátorem se svářeči mohou učit, trénovat a upevňovat svářečské dovednosti krok za krokem v téměř reálných podmínkách, a to zcela bez jakéhokoli bezpečnostního rizika a dodatečných nákladů na materiál, plyn nebo spotřební díly. Díky novým brýlím s rozšířenou realitou vypadá svarový spoj, proces svařování, a tedy celý zážitek ze svařování jako skutečný. Přidružený Welducation Campus navíc doplňuje celý výukový balíček o teoretické znalosti svařování.

Fronius 1

Dokonalá kombinace teorie a praxe: Díky ucelené didaktické koncepci si studenti prohlubují znalosti a zároveň rozvíjejí své praktické dovednosti. 

„Řemeslo má zlaté dno" – toto rčení dodnes neztratilo svůj význam. Pokud však jde o vysoce kvalifikované svářeče, je nedostatek odborných pracovníků stále aktuálním problémem. Vynikající výuka svařování a vysoký uživatelský komfort u všech svařovacích řešení jsou dva způsoby, jak společnost Fronius této výzvě čelí.
Virtuální školení s novým Welducation Simulátorem je ideálním nástrojem pro bezpečnou a nenákladnou simulaci komplexních procesů a náročných situací a jejich neomezeného opakování, aniž by se plýtvalo zdroji. Prostřednictvím cvičení mohou začínající svářeči zlepšit své svářečské dovednosti v bezpečném prostředí a učit se přímo z chyb, což je optimálně připraví na skutečné svařování.

High-tech školení pro výzvy zítřka
S nejnovějším svařovacím simulátorem se společnost Fronius poprvé nezaměřuje jen na virtuální realitu, ale také na Augmented Reality (AR). Hovorově se tomu říká rozšířená realita. Tato technologie se vyznačuje tím, že digitální prvky jsou vloženy do reálného světa, a to na obrazovku nebo do brýlí, tedy přímo před oči diváka. Použití technologie AR, nasazení originálních svařovacích hořáků a hadicových vedení stejně jako kryt skutečného svařovacího zdroje Fronius zprostředkovávají skutečný zážitek ze svařování. Studenti mohou prostřednictvím Welducation Simulátoru trénovat tři procesy obloukového svařování (MMA, MIG/MAG a TIG). Možná je rovněž simulace svařování různých materiálů (ocel, nerez a hliník), tlouštěk materiálu a svařovacích poloh.

Fronius 3Srdcem realistického zobrazení jsou zcela nové virtuální brýle, které „vykouzlí“ simulaci svařování v reálném prostředí pomocí rozšířené reality (AR).

K reálným podmínkám přispívají také běžné cvičné svařence a nastavitelné parametry svařování. Součástí školení totiž není jen dosažení dokonalého svarového spoje: Stejně jako u skutečného svařování je třeba plnit úkoly také před spojováním, během něho a po něm. To zahrnuje například připojení zemnicího kabelu, nastavení správných svařovacích parametrů nebo dodatečné vybavení elektrodou. Příslušný tablet zobrazuje klasické rozhraní svařovacího zdroje Fronius. Studenti se tak naučí zacházet se skutečnými svařovacími systémy.

Fronius 2Reálnější než kdykoli předtím: Rozšířená realita (AR), originální svařovací hořáky a kryt skutečného svařovacího zdroje zprostředkovávají ohromující realistický zážitek ze svařování.


Bezpečně, udržitelně a efektivně
Svařování je jedním z nejstarších spojovacích procesů, které lidstvo používá, bez něj si lze jen těžko představit průmysl a řemeslnou výrobu. Oblouk, UV záření a svařovací zplodiny však představují bezpečnostní riziko. V zásadě je třeba všechny svářeče před těmito nebezpečími co nejvíce chránit. Při výuce je však minimalizace rizik ještě důležitější a nejlepším bezpečnostním opatřením je vyloučit všechna nebezpečí. Welducation Simulátor nabízí chráněné virtuální prostředí, ve kterém nejste vystaveni žádným rizikům nebo škodlivým látkám. Studenti se tak mohou hravou formou seznámit se svařováním ještě předtím, než vytvoří svůj první svarový spoj v reálném světě.
Kromě toho je virtuální výuka svařování mnohem efektivnější než tradiční vzdělávání, a navíc šetří zdroje. Drahé spotřební materiály, jako je kov, drát nebo ochranný plyn, nejsou potřeba a velkou část výuky s díly lze uskutečnit na Simulátoru. Stážisté dokonce dosahují až o 65 % delší doby hoření oblouku. Díky jednoduchým procesům mezi svary na Simulátoru lze za stejnou dobu provést až třikrát více svařovacích pokusů než ve svařovací kabině. Tím se šetří zdroje, náklady i čas.

Praxe dělá mistra
Každá svařovací úloha vyžaduje jiné svařovací techniky a dovednosti. Stativ, který je součástí dodávky Welducation Simulátoru, nabízí řadu možností k upevnění různých svařenců v různých polohách. Pro ještě větší variabilitu je k dispozici další velký stativ. Ať už se jedná o koutový svar nad hlavou nebo svar V zdola – cvičit lze téměř všechny svařovací polohy.
Při virtuálním výcviku lze vybírat ze tří úrovní obtížnosti: snadné, střední a těžké. Nováčci bez předchozích znalostí tak mají k dispozici řadu asistencí, zatímco ti zkušení musejí svarové spoje vytvářet bez vizuální asistence pro vzdálenost, úhel nastavení a rychlost. Rozsáhlé analýzy navíc pomáhají studentům zlepšit jejich techniku a identifikovat chyby. Všechny svary lze zaznamenat a kdykoli vyhledat.

Fronius 4Komplexní cvičební balíček: Toto všestranné zařízení umožňuje svařovat v různých polohách, s různými materiály a tloušťkami materiálu. Součástí balení jsou i běžné svařence a stativ.

Welducation Campus poskytuje teoretický obsah
Simulátor s integrovanou platformou Welducation Campus tvoří ucelenou didaktickou koncepci složenou z teorie a praktických výcvikových jednotek. Studenti nejsou ani trvale závislí na vyučujících, ale mohou samostatně získávat znalosti a dovednosti prostřednictvím kurzů.
Výsledky a pokrok ve výuce jsou spravovány ve školicím nástroji. Je zde také prostor pro individuální výuku, protože školitelé mohou zpřístupnit v Campusu vlastní teoretické materiály podle svého uvážení. K rychlým a efektivním výsledkům výuky přispívá i vzájemné povzbuzování a výměna odborných zkušeností. Didakticky propracovaný systém hodnocení usnadňuje objektivní a srozumitelné hodnocení a žebříček vlastních svařovacích výkonů povzbuzuje studenty, aby plně rozvinuli svůj svařovací potenciál.
Mimochodem: Společnost Fronius se na veletrhu SCHWEISSEN & SCHNEIDEN 2023 záměrně zdržela rozdávání dárků. Místo toho společnost vysílá jasný signál proti nedostatku kvalifikovaných pracovníků a předává po jednom Welducation Simulátoru dvěma svářečským vzdělávacím institucím: Caritas v Rakousku a BerufsBildungsWerk Greifswald v Německu.

www.fronius.cz

My jsme Fronius
Více než 8 000 zaměstnankyň a zaměstnanců po celém světě, současný podíl exportu 87 procent a 1 446 aktivních patentů: To jsme my, to je Fronius. Byli jsme založeni v roce 1945 jako regionální firma jednoho muže a nyní jsme globálním hráčem, což dokazuje našich 37 mezinárodních dceřiných společností a síť prodejních partnerů ve více než 60 zemích. Přesto jsme v jádru stále rodinnou firmou z Rakouska, která působí v oblasti fotovoltaiky, svařování a technologie nabíjení akumulátorů. Vždy jsme vyvíjeli výrobky a řešení pro kvalitní budoucnost a nabízeli našim zákaznicím a zákazníkům komplexní balíček: od předběžného plánování a poradenství přes průběžný monitoring až po opravárenský servis dokonale odpovídající potřebám. Jsme inovativní. Jsme zvědaví. Jsme Fronius.

My jsme Perfect Welding
Nejvyšší kvalita oblouku, hluboké porozumění zákazníkům, touha po technickém pokroku: To jsme my, to je Fronius Perfect Welding. Jsme inovační jedničkou v obloukovém svařování a lídrem na světovém trhu v oblasti robotického svařování. Důkazem našich odborných znalostí jsou individuální, automatizované kompletní systémy a digitální svařovací řešení pro Průmysl 5.0. Naše portfolio doplňují intuitivní svařovací zdroje pro ruční svařování, vysoce kvalitní svařovací příslušenství a účinné ochranné výrobky pro bezpečnost uživatelů. Jako globální společnost se zaměřujeme na regionální služby: Naše místní týmy jsou k dispozici zákazníkům po celém světě. Pomocí našich technologií určujeme trendy a vytváříme spojení – mezi kovy, průmyslovými odvětvími a lidmi.

Ohledně dalších informací se prosím obraťte na:
Fronius Česká republika s.r.o.
Jana Romanova, Tel:+420 272 111 090
E-Mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Další napínavé příběhy najdete na našem blogu na adrese blog.perfectwelding.fronius.com. Sledujte nás také na Facebooku (froniuswelding), LinkedInu (perfect-welding), Instagramu (froniuswelding) a YouTube (froniuswelding)!Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..