Google překladač: English Deutsch

Do vývoje a výroby svařovacích hořáků vkládá společnost Fronius více než 70 let know-how v oblasti svařování a velmi vysoké požadavky na kvalitu. Tato technologická jednička reagovala na silný nárůst poptávky zdvojnásobením výrobní kapacity ve výrobním závodě v rakouském Pettenbachu. Portfolio zahrnuje širokou škálu svařovacích hořáků MIG/MAG, TIG a plazmových hořáků pro ruční, stacionární a robotické svařování.

Fronius 1 PW PPIC torches B

Společnost Fronius vyvíjí lehké, ergonomicky tvarované a dobře vyvážené svařovací hořáky, které lze přizpůsobit pracovnímu stylu svářečů, např. z hlediska obsluhy, a poskytnout jim tu nejlepší možnou podporu při každodenní práci.

U společnosti Fronius najdou zákazníci vždy ten správný svařovací hořák pro nejrůznější požadavky a nároky, díky kterému mohou naplno rozvinout svůj svařovací potenciál. Nabídka sahá od lehkých a praktických svařovacích hořáků TIG, které se dostanou i do posledního koutku, až po robotické svařovací hořáky s dlouhou životností, které spolehlivě a robustně odolávají vysokým teplotám při nepřetržitém provozu. Všechny mají společné to, že kombinují inovativní technologie, dlouhou životnost a opravitelnost s maximálním uživatelským komfortem.
Fronius 2 PW PPIC torches BZdvojnásobení: Moderní výroba svařovacích hořáků v závodě společnosti Fronius v Pettenbachu byla přizpůsobena rostoucí poptávce. Celá výroba probíhá od roku 2023 absolutně bez plynu a je 100% zásobována obnovitelnou energií.

Větší kapacita pro rostoucí poptávku
„Se zdvojnásobením výrobních kapacit svařovacích hořáků vznikly nové výrobní linky a pracovní místa. Produkce se neustále zvyšuje a my jsme nyní připraveni na budoucnost, protože po našich kvalitních hořácích je poptávka po celém světě," říká Harald Scherleitner, globální ředitel pro prodej a marketing, obchodní jednotka Perfect Welding, Fronius International GmbH. „Obecně se naše výroba vyznačuje tím, že energie pro všechny naše rakouské závody pochází výhradně z obnovitelných zdrojů a že od roku 2023 vyrábíme 100% bez plynu. Tím se snižuje ekologická stopa všech svařovacích hořáků a svařovacích zdrojů."


Dokonale sladěné
Kvalitní svařovací hořáky a špičkové svařovací zdroje jsou vyvíjeny odborníky společnosti Fronius ve stejném závodě a od samého počátku jsou vzájemně sladěné. Tímto způsobem je možné sloučit aktuální výhody a technologické inovace do dokonalého systému a využít jeho maximální potenciál. Je proto logické, že vyhledávané svařovací balíčky, například Low Spatter Control (LSC) nebo Pulse Multi Control (PMC), fungují nejstabilněji s originálními svařovacími hořáky Fronius. Samozřejmě, že svařovací hořáky Fronius uplatní své přednosti, pokud jde o přesnost a uživatelský komfort, i s mnoha dalšími svařovacími zdroji.
Fronius 4 PW PPIC torches BPřísná kontrola kvality: Každá jednotlivá jednotka pohonu drátu je před expedicí svařovacích hořáků důkladně otestována. Fronius kontroluje 100 % a nespoléhá se zde na namátkové kontroly.

Při ručním svařování je vše pod kontrolou
Ať už se jedná o svařovací hořák MIG/MAG, TIG nebo plazmový hořák: U ručního svařování je důležité, jak svařovací hořák padne do ruky, například zda je dobře vyvážený, a jakou podporu při práci představuje ovládání na rukojeti. Rozhodující jsou také osobní preference svářeče, protože kvalita výsledku je doslova v jeho rukou. „Vedle všech technologických vymožeností, které do našich svařovacích hořáků vkládáme, hraje nejdůležitější roli člověk. Ergonomie a uživatelský komfort našich svařovacích hořáků jsou pro nás velmi důležité, zdůrazňuje Christian Aitzetmüller, produktový manažer svařovacích hořáků a periferií robotů ve společnosti Fronius International GmbH. „Naše svařovací hořáky jsou co nejlehčí a rukojeti příjemně padnou do ruky, aby sloužily svářečům při jejich každodenní práci. Proto máme v nabídce různá uživatelská rozhraní.
Fronius 3 PW PPIC torches B„Opravitelnost je pro nás obzvláště důležitá, protože je na jedné straně nákladově efektivní a na druhé straně výrazně prodlužuje životnost našich svařovacích hořáků. To je rozhodující příspěvek k ochraně zdrojů a snižování množství odpadu," zdůrazňuje Christian Aitzetmüller, produktový manažer svařovacích hořáků a periferií robotů ve společnosti Fronius International GmbH.

Vymyšleno a vyrobeno pro dlouhou životnost
Ať už se jedná o svařovací hořák pro ruční svařování, nebo o robotický hořák – všechny jsou koncipovány tak, aby měly velmi dlouhou životnost, a jsou důkladně testované. Všechny svařovací hořáky, stejně jako nově vyvinuté svařovací zdroje, procházejí před uvedením do sériové výroby rozsáhlými testy odolnosti. Musejí obstát ve zkouškách odolnosti proti teplu a pádu, v testech dovoleného zatížení, stejně jako ve zkouškách plynové ochrany, těsnosti a pohybu. Pokud jde o efektivitu, bezpečnost a spolehlivost, společnost Fronius uplatňuje ještě přísnější vlastní standardy, než jaké vyžadují normy.

Snadná výměna a oprava spotřebních dílů
Vzhledem k vysokému zatížení je nutné spotřební díly pravidelně vyměňovat, aby byla zajištěna stálá kvalita. Originální díly dokonale pasují a zajišťují maximální přesnost. Sortiment spotřebních dílů Fronius, jako jsou plynové hubice, kontaktní špičky a bovdeny MIG/MAG, krytky hořáků TIG a wolframové elektrody, je rozsáhlý. Objednávání z online katalogu náhradních dílů je přesto díky cílenému navádění uživatelů hračka.
Když je však třeba provést údržbu nebo opravu hořáku, platí, že „čas jsou peníze". Z tohoto důvodu lze svařovací hořáky Fronius bez námahy servisovat a drobné opravy provádět svépomocí, takže svařovací hořáky v okamžiku opět fungují. Certifikovaní Fronius Partneři a servisní centra po celém světě vám ochotně poskytnou podporu, stejně jako velké servisní centrum v rakouském Steinhausu.

Mnoho patentů a inovací svařovacích hořáků
Díky vlastním vývojářům a odborníkům se sortiment neustále vyvíjí. Společnost Fronius již dokázala zaujmout mnoha inovativními patentovanými řešeními pro svařovací hořáky, například praktickým systémem Multilock pro rychlou výměnu těla hořáku. Tento systém umožňuje otáčení svařovacího hořáku o 360°, takže svařování lze provádět co nejlépe i na obtížně přístupných místech.
Fronius 5 PW PPIC torches BJedinečný systém Fronius Multilock šetří náklady a zdroje a je mimořádně flexibilní. Těla hořáků TIG a MIG/MAG lze vyměňovat bez použití nářadí, a to pouhým stisknutím a otočením, takže s jediným svařovacím hořákem lze provádět nejrůznější svařovací úkoly.

Další inovace: Řešení chlazení, která zvyšují životnost svařovacích hořáků a přitom téměř neovlivňují hmotnost ani manipulaci. U svařovacích hořáků TIG zaujme zejména nový systém TFC (Tungsten Fast Clamp) pro rychlou výměnu elektrod a optimalizovaný podavač drátu; v oblasti MIG/MAG pak sofistikovaný odsávací svařovací hořák Exento, který odsává svařovací zplodiny přímo v místě jejich vzniku a přispívá k maximální možné ochraně zdraví.
Fronius 6 PW PPIC torches BPatentovaný systém upínání elektrod TFC (Tungsten-Fast-Clamp) uvolňuje a upíná wolframovou elektrodu pouhým stisknutím tlačítka a nový podavač studeného drátu lze na inteligentní svařovací hořáky TIG snadno namontovat.
Zkrátka: Díky rozšířeným výrobním kapacitám, desítkám let zkušeností a přísné kontrole kvality má společnost Fronius ten správný svařovací hořák pro každou výzvu.

My jsme Fronius
Více než 7 000 zaměstnankyň a zaměstnanců po celém světě, současný podíl exportu 89 procent a 1 366 aktivních patentů: To jsme my, to je Fronius. Byli jsme založeni v roce 1945 jako regionální firma jednoho muže a nyní jsme globálním hráčem, což dokazuje našich 37 mezinárodních dceřiných společností a síť prodejních partnerů ve více než 60 zemích. Přesto jsme v jádru stále rodinnou firmou z Rakouska, která působí v oblasti fotovoltaiky, svařování a technologie nabíjení akumulátorů. Vždy jsme vyvíjeli výrobky a řešení pro kvalitní budoucnost a nabízeli našim zákaznicím a zákazníkům komplexní balíček: od předběžného plánování a poradenství přes průběžný monitoring až po opravárenský servis dokonale odpovídající potřebám. Jsme inovativní. Jsme zvědaví. Jsme Fronius.

My jsme Perfect Welding
Nejvyšší kvalita oblouku, hluboké porozumění zákazníkům, touha po technickém pokroku: To jsme my, to je Fronius Perfect Welding. Jsme inovační jedničkou v obloukovém svařování a lídrem na světovém trhu v oblasti robotického svařování. Důkazem našich odborných znalostí jsou individuální, automatizované kompletní systémy a digitální svařovací řešení pro Průmysl 5.0. Naše portfolio doplňují intuitivní svařovací zdroje pro ruční svařování, vysoce kvalitní svařovací příslušenství a účinné ochranné výrobky pro bezpečnost uživatelů. Jako globální společnost se zaměřujeme na regionální služby: Naše místní týmy jsou k dispozici zákazníkům po celém světě. Pomocí našich technologií určujeme trendy a vytváříme spojení – mezi kovy, průmyslovými odvětvími a lidmi.

www.fronius.czKalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..