Google překladač: English Deutsch

Dokonalé svary 24/7, a to i pro malé a střední podniky – Vysoké požadavky na kvalitu, aspekty udržitelnosti a bezpečnostní normy zvyšují nároky na svařovací techniku. Dnešní stav techniky umožňuje reprodukovatelnou kvalitu svařování a kompletní dokumentaci svařovacích dat. Při ručním svařování však tyto požadavky splnit nelze. Řešením je automatizace, a to i pro malé a střední podniky.

Fronius 1 PW PPIC COBOT 1

Přestože automatizované svařovací procesy dosahují výrazně konzistentnějších výsledků svařování, pro malé a střední podniky je využití automatizace často obtížné. Vysoké pořizovací náklady na svařovací roboty a profesionální programátorské dovednosti stojí proti malým výrobním dávkám. Zde může pomoci kobotická svařovací buňka CWC-S od společnosti Fronius.

Konzistentní kvalita svařování od velikosti dávky 1
Precizní pohyby hořáku s přesností opakování ±0,04 milimetru v kobotické svařovací buňce zajišťují vždy reprodukovatelné svary. V případě potřeby i sériově. Svařovací proces je řízen inteligentní technologií Fronius, která na přání zaznamenává všechna svařovací data. Pro jejich ukládání a vyhodnocování se používá software pro správu dat WeldCube, který je dostupný jako rozšířená výbava svařovací buňky.

Výuka kobota bez znalosti programování
„Programování buňky CWC-S probíhá intuitivně a každý svářeč se ho může rychle naučit. Znalost programování není nutná. Vkládání dílů a spouštění svařovacích programů mohou provádět i zaškolení pracovníci," objasňuje Christian Neuhofer, produktový manažer ve společnosti Fronius Welding Automation. „To šetří náklady na zaměstnance a vytváří prostor pro svářečské specialisty, kteří mohou převzít náročnější úkoly. Jejich práce se zatraktivní." Toto je výhoda, kterou nelze při hledání nových kvalifikovaných pracovníků podceňovat.
Fronius 2 PW PPIC COBOT 2K výuce není nutná znalost programování. Programovací kroky se snadno naučí a jsou intuitivní – svářečský specialista se může soustředit na náročnější úkoly.

Nastavení svařovací dráhy stisknutím tlačítka
Svařovací hořák se ručně navede do bodů startu, pozičních bodů a koncových poloh na dílu a potvrdí se stisknutím tlačítka. Software na základě těchto informací vypočítá obrysy svařování a pořadí svarů. Požadované parametry svařování lze také rychle zvolit pomocí předdefinovaných charakteristik. Pohybové příkazy, jako jsou parametry rozkyvu nebo svařovací programový blok, se vloží do řízení kobota přetažením na dotykové obrazovce.
Před zahájením svařování může obsluha svařovací proces ještě jednou simulovat, aby zjistila a opravila případné rušivé kontury. Jakmile je buňka CWC-S konečně naprogramovaná, svařuje jeden díl za druhým se stejnou kvalitou a rychlostí.
Fronius 3 PW PPIC COBOT 3Svařovací dráha na dílu se projede bod po bodu. Na základě těchto bodů software vypočítá obrysy svařování a pořadí svarů.

Vybavení a startovací balíčky
Standardní vybavení svařovací buňky zahrnuje model Fanuc Cobot CX10 iA s dosahem 1 249 mm a nosností 10 kg a svařovací stůl s pracovní plochou 1 500 x 1 000 x 700 mm. Bezpečnost obsluhy zajišťuje pneumatická ochrana proti oslnění, posuvné boční dveře s průhledovými okénky a odsávací zařízení.
Fronius 4 PW PPIC COBOT 4V buňce CWC-S jsou možné následující geometrie dílů: kvádr 1 500×1 000×700 mm / válec 860×450 mm

Podle zamýšlené oblasti použití lze vybírat z osvědčených svařovacích balíčků Fronius Welding Package Standard, Pulse, LSC (Low Spatter Control), PMC (Pulse Multi Control) a CMT (Cold Metal Transfer). V závislosti na balíčku jsou pro kobota k dispozici svařovací zdroje TPS 320i nebo TPS 400i.
Standardní výbavu lze samozřejmě doplnit, například speciálními startovacími balíčky nebo uživatelsky komfortní aplikací WeldConnect. Další rozšířenou výbavou je odsávací systém, otočná jednotka včetně koníka nebo možnost naložení jeřábem.

Fotografie: Fronius International GmbH, reprodukce zdarma

Obchodní jednotka Perfect Welding
Fronius Perfect Welding je inovativní jedničkou v oblasti obloukového svařování a celosvětovou jedničkou na trhu robotizovaného svařování. Odbor Fronius Welding Automation jako systémový dodavatel kromě toho realizuje zakázková automatizovaná kompletní svařovací řešení, např. v oblasti výroby nádrží nebo navařování na námořních plošinách. Portfolio doplňují svařovací zdroje pro ruční použití, příslušenství pro svařování a široké spektrum služeb. S více než 1 000 prodejních partnerů na celém světě je Fronius Perfect Welding zákazníkům velmi blízko.

Fronius International GmbH
Společnost Fronius International je rakouská firma se sídlem v Pettenbachu a dalšími pobočkami ve Welsu, Thalheimu, Steinhausu a Sattledtu. Podnik má 6 100 zaměstnanců po celém světě a působí v oborech: svařovací technika, fotovoltaika a technika nabíjení akumulátorů. Díky 36 mezinárodním společnostem Fronius a prodejním partnerům / zastoupením ve více než 60 zemích dosahuje podílu exportu zhruba 89 procenta. Díky inovativním výrobkům a službám a také 1.366 uděleným patentům je společnost Fronius inovační jedničkou na světovém trhu.

Další napínavé příběhy najdete na našem blogu na adrese blog.perfectwelding.fronius.com.

Sledujte nás také na Facebooku (froniuswelding), Twitteru (froniusintweld), LinkedInu (perfect-welding), Instagramu (froniuswelding) a YouTube (froniuswelding)!Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news