Google překladač: English Deutsch

Pražský veletrh ForWeld, zaměřený na technologie pro svařování, je určitě zajímavou alternativou brněnské stálici v podobě MSV. Společnosti Fronius ČR a ABB si tak nemohly nechat ujít tuto novou příležitost pro prezentaci svých technologií naživo. Na zhruba 100m2 bude v hale 3, stánku C16 , připraveno několik exponátů, které jistě zaslouží pozornost návštěvníků.

fronius


K praktickému vyzkoušení bude návštěvníkům k dispozici svařovací trenažer, který s pomocí technologií virtuální reality pro trénujícího vytváří fiktivní prostor pro svařování. Magnetický sledovací systém přenáší do virtuality i jemné pohyby ruky, které se pak zobrazují na dotykovém displeji, případně v 3D brýlích. Zcela přesvědčivě se tak simuluje svařovací proces a kromě toho slyší svářeč v reálném čase i charakteristický zvuk hořícího oblouku.
Možnosti jak zvýšit produktivitu a kvalitu robotizovaného svařování ukáže návštěvníkům firma ABB prostřednictvím svého robotizovaného pracoviště pro sériovou výrobu FlexArc. A řeč není pouze o využití pro obor automotive – větší výrobní série lze vidět v mnoha oblastech, od výroby komponentů pro zemědělské stroje až po části nábytku a konče u městského mobiliáře (lavičky, stojany na kola atd). Na výběr je tak z mnoha variant přizpůsobených pro konkrétní obor činnosti zákazníka.

www.fronius.czKalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..