Google překladač: English Deutsch

Společnost Fronius uvedla na trh nejmenší robotový svařovací hořák PushPull na světě – Robacta Drive TPS/i. Díky kompaktnímu provedení a zdokonalené mechanice se podařilo maximálně usnadnit přístup ke svařovaným dílům, zvýšit přesnost TCP svařovacího hořáku a zároveň desetkrát zvýšit dynamiku hnací jednotky oproti přístrojům předchozí generace, a to na 33 m/s².

fronius 1

Důsledně modulární konstrukce navíc zjednodušuje manipulaci v případě servisního zásahu a usnadňuje skladování přístroje i náhradních dílů. Vzhledem k těmto vlastnostem umožňuje svařovací hořák Robacta Drive TPS/i hospodárně zvládnout ještě více svařovacích úkolů.

Svařovací hořák – volitelně chlazený plynem nebo vodou – je možné díky zcela zanedbatelným rušivým konturám a snížené hmotnosti použít také u robotů s nosností pouhé 3 kg. I přes malé rozměry je tento lehký hořák vybaven výkonným a bezúdržbovým třífázovým krokovým motorem pro plynulý posuv drátu rychlostí až 25 m/min. Díky integrovanému vysoce přesnému otočnému snímači polohy je tato rychlost udržována konstantně. Dvě poháněné podávací kladky zajišťují přenos rychlosti na drátovou elektrodu. Při výměně kompletního systému je zaručena přesnost TCP 0,5 mm.

Aby inženýři společnosti Fronius dosáhli ještě vyšší hospodárnosti, zkonstruovali nový hořák důsledně modulárně. Hadicové vedení a hnací jednotka hořáku Robacta Drive TPS/i jsou spojeny normovaným spojem s převlečnou maticí. Protože i spojení se svařovacím zdrojem bylo realizováno pomocí rychlouzávěru (FSC), který uzavírá všechna potřebná vedení médií a signálů, lze hadicové vedení rychle vyměnit. Díky modulární konstrukci je navíc poprvé možné použít stejnou hnací jednotku jak pro typy robotů s externím hadicovým vedením, tak také pro roboty s hadicovým vedením v ramenu robota.

Ještě vyšší dostupnost zajišťují sofistikované detaily, například jednoduché vizualizované nastavení přítlaku pomocí stavěcího šroubu bez použití nářadí nebo ergonomické uživatelské rozhraní. Toto rozhraní přesvědčí dobře čitelným maticovým displejem, přednastavenými tlačítky pro podávání drátu a zkoušku plynu a volně programovatelným funkčním tlačítkem.

Univerzálně použitelný robotový svařovací hořák Robacta Drive TPS/i přispívá k tomu, že uživatelé mohou využívat robotizované svařování v ještě více případech.

fronius 2

fronius 3Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news