Google překladač: English Deutsch

Obchodní jednotka Fronius Solar Energy uvede v roce 2018 na trh další výkonná řešení pro ukládání solární energie. Patří k nim například nový balíček Fronius Energy Package, který se skládá ze střídače, modulu Fronius Checkbox a řešení pro ukládání energie od společnosti LG a představuje ideální řešení pro vlastníky systémů, kteří kladou důraz na cenu a kvalitu. Společnost Fronius se také neustále angažuje v propojování sektorů: Zprovoznění pilotního systému, ve kterém se má ze sluneční energie vyrábět zelený vodík, je plánováno na druhé čtvrtletí roku 2018.

fronius obr1

K uskutečnění vize 24 hodin slunce, tedy budoucnosti, ve které bude světová spotřeba energie pokryta výhradně z obnovitelných zdrojů, musejí být provozovatelé systémů schopni solární proud efektivně ukládat a flexibilně využívat. Společnost Fronius k tomu nabízí řešení střižená na míru, která se dokonale přizpůsobí potřebám zákazníků. „Tím dáváme uživatelům na výběr ještě více možností a poskytujeme jim systémy, které přesně splňují jejich požadavky," vysvětluje Martin Hackl, vedoucí obchodní jednotky Solar Energy společnosti Fronius International GmbH. Vhodnou vstupní branou do světa řešení Fronius je například regulátor spotřeby Fronius Ohmpilot pro přípravu teplé vody. Toto inteligentní řešení energetického managementu využívá přebytečného elektrického proudu pro aktivaci a organizaci spotřebičů, jako jsou topné tyče, vodní čerpadla nebo infračervené topení.

Fronius Energy Package rozšířen o akumulátor LG
Pro ještě jednodušší ukládání solární energie nabídne společnost Fronius od jara svůj balíček Energy Package v kombinaci s akumulátorem LG Chem RESU H1. Tento kompletní balíček je v porovnání s jinými systémy mimořádně hospodárný, a to bez nutnosti jakýchkoli omezení v oblasti bezpečnosti provozu. Zmíněná koncepce bude dostupná téměř v celé Evropě a Austrálii.

Vysoká modularita a bezpečný nouzový režim balíčku Energy Package
Balíček Fronius Energy Package s akumulátorem Fronius Solar Battery se na trhu již úspěšně etabloval. Tento systém je vystavěn modulárně a v případě potřeby jej lze snadno rozšířit. Provozovatelé fotovoltaických systémů navíc využívají výhod bezpečného třífázového nouzového režimu, který jim v případě výpadku zajistí energii pro domácnost.

Nové možnosti díky vodíku
Při realizaci vize 24 hodin slunce hraje důležitou roli také vodíková technologie. Díky ní je možné dále propojovat sektory proudu, tepla a mobility, a tím urychlovat využívání obnovitelných zdrojů energie a související dekarbonizaci našeho energetického systému. „Tomuto výzkumu jsme se již intenzivně věnovali a vyvíjíme vhodná řešení," zdůrazňuje Thomas Rührlinger, Business Development Hydrogen Solutions. Společnost Fronius nyní ve svém areálu v Thalheimu buduje pilotní systém, v rámci kterého bude ze sluneční energie získávat zelený vodík. Ten pak budou v závodě tankovat vozidla s palivovými články. Přebytečný vodík lze navíc znovu přeměnit na proud a teplo, a umožnit tak sezónní ukládání energie. Využití takových řešení infrastruktury bude v budoucnu zajímavé zvláště pro komerční provozy, firmy a obce.

Výhled na příští rok
„Pro rok 2018 máme konkrétní plány," shrnuje vedoucí obchodní jednotky Martin Hackl. „Kromě rozšíření našeho portfolia o balíček Fronius Energy Package s řešením pro ukládání energie LG důsledně pracujeme také na efektivnějším využití solární energie. V oblasti propojování sektorů, tedy tepla, proudu a mobility, nabízíme našim zákazníkům obsáhlá systémová řešení, díky kterým budou moci využívat vlastní vyrobenou energii v maximální možné míře." Díky elektroměru Fronius Smart Meter a portálu Fronius Solar.web uživatelé navíc využívají výhod přehledné vizualizace systému. Komponenty tak lze dokonaleji vzájemně sladit a celý systém ještě více zefektivnit. „Naši nabídku završuje výzkum v oblasti vodíku a elektromobility," doplňuje M. Hackl.

www.fronius.cz

fronius obr2Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..