Google překladač: English Deutsch

Pro systémy Fronius iWave jsou nyní k dispozici komponenty pro studený drát TIG. Převratná inovace spočívá v jejich inteligentním ovládání. S novým patentovaným svařovacím balíčkem Welding Package TIG DynamicWire je nyní i pro amatéry snadné provádět dokonalé svary TIG. Dynamická regulace drátu totiž vždy zvolí správnou rychlost posuvu. Proces se přizpůsobuje svářeči nebo svářečce, nikoli naopak!

Fronius 00 PW PPIC DynamicW

Svařování TIG je královskou ligou svařovacích postupů a vyžaduje zručnost a léta praxe – nebo ne? „Díky všem inovacím, které jsme integrovali do komponent studeného drátu iWave a odpovídajícího softwarového řešení, je svařování TIG mnohonásobně jednodušší," vysvětluje Manuel Rumpl, Head of Strategic Product Management Industrial Welding Solutions ve společnosti Fronius International GmbH. „Díky TIG DynamicWire se mohou svářeči a svářečky plně soustředit na oblouk. Optimální rychlost drátu je vždy regulována svařovacím systémem."
Výkonové třídy iWave 300i až 500i lze rozšířit na systém TIG se studeným drátem. Svařovací balíček Welding Package TIG DynamicWire je okamžitě připraven k použití prostřednictvím aktivace softwaru a lze jej také kdykoli dodatečně instalovat i do stávajících systémů iWave.
Fronius PW PPIC DynamicWireNové komponenty Fronius pro studený drát pro iWave jsou lehké a ergonomické. Díky tomu je svařování TIG mnohem flexibilnější.

Novinka na trhu: aktivní regulace drátu
Inovační náskok systému Fronius DynamicWire před obvyklým plynulým podáváním drátu spočívá v automatické samoregulaci. Svařovací zdroj aktivně přizpůsobuje rychlost drátu průběhu svařování, poloze hořáku a aktuálním podmínkám. Systém dokonce automaticky kompenzuje tolerance dílů až do 30 %. Výsledkem jsou vždy dokonalé svary.

Fronius 2 PW PPIC DynamicWiPatentovaný systém upínání elektrod TFC (Tungsten Fast Clamp) uvolňuje a upíná wolframovou elektrodu pouhým stisknutím tlačítka. To znamená, že ji lze vyměnit během několika sekund.

Přesnost a uživatelský komfort
Společnost Fronius věnovala pozornost vývoji systému se studeným drátem až do nejmenších detailů, aby svářeči a svářečky mohli optimálně pracovat s minimálními pohyby rukou a počtem prováděných nastavení. Podávání drátu se jednou nastaví a poté zůstane ve stabilní poloze. Držák je obzvláště lehký, protože je vyrobený z hliníku pomocí 3D tisku, který šetří materiál. Je ergonomický a při používání flexibilní. Odpadají také nepříjemné vibrace rukojeti hořáku, protože inovativní proces svařování studeným drátem TIG DynamicWire se na rozdíl od srovnatelných řešení obejde zcela bez mechanického pohybu drátu dopředu a dozadu.

Výměna wolframové elektrody stisknutím tlačítka
Společnost Fronius, která je odborníkem na svařování, přichází s dalším novým patentem – systémem TFC (Tungsten Fast Clamp): Wolframová elektroda v odpružené fixační objímce se uvolňuje a upíná jediným stisknutím tlačítka. Podobně jako u mechanické tužky lze elektrodu vyměnit během několika sekund. Tento systém je nyní možné namontovat i na stávající těla hořáku.

Samoregulace, úspora času a zdrojů
V době nedostatku kvalifikovaných pracovníků pomáhá iWave, včetně podávání studeného drátu a TIG DynamicWire, všem začátečníkům a začátečnicím nebo méně zkušeným pracovníkům v oblasti svařování TIG rychle dosáhnout dobrého výsledku svařování. Samoregulační nastavení parametrů a charakteristiky, stejně jako kompenzační aktivní podavač drátu poskytují potřebnou bezpečnost a zajišťují vysokou kvalitu.
Vzhledem k tomu, že se drát při inteligentním svařování studeným drátem metodou TIG nepohybuje neustále dopředu a dozadu, opotřebovávají se méně i spotřební díly, jako je tělo hořáku, krytka hořáku a fixační objímka, a vydrží déle než srovnatelná řešení.
Fronius 4 PW PPIC DynamicWiSystém Fronius iWave vybavený všemi komponentami pro studený drát: inteligentním podavačem studeného drátu TIG na bázi SpeedNet CWF 25i, podáváním studeného drátu TIG (CW Feeding) a systémem rychlé výměny elektrod TFC

Obchodní jednotka Perfect Welding
Fronius Perfect Welding je inovativní jedničkou v oblasti obloukového svařování a celosvětovou jedničkou na trhu robotizovaného svařování. Odbor Fronius Welding Automation jako systémový dodavatel kromě toho realizuje zakázková automatizovaná kompletní svařovací řešení, např. v oblasti výroby nádrží nebo navařování na námořních plošinách. Portfolio doplňují svařovací zdroje pro ruční použití, příslušenství pro svařování a široké spektrum služeb. S více než 1 000 prodejních partnerů na celém světě je Fronius Perfect Welding zákazníkům velmi blízko.

Fronius International GmbH
Společnost Fronius International je rakouská firma se sídlem v Pettenbachu a dalšími pobočkami ve Welsu, Thalheimu, Steinhausu a Sattledtu. Podnik má 6 100 zaměstnanců po celém světě a působí v oborech: svařovací technika, fotovoltaika a technika nabíjení akumulátorů. Díky 36 mezinárodním společnostem Fronius a prodejním partnerům / zastoupením ve více než 60 zemích dosahuje podílu exportu zhruba 89 procenta. Díky inovativním výrobkům a službám a také 1.366 uděleným patentům je společnost Fronius inovační jedničkou na světovém trhu.

www.fronius.czKalendář akcí

<<  Listopad 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..