Google překladač: English Deutsch

Společnost Fronius přichází s novým svařovacím zdrojem TPS/i Robotics, který je speciálně přizpůsobený potřebám robotizovaného svařování. Díky propojeným a vzájemně optimálně sladěným systémovým komponentám nabízí rychlejší svařování s vyšší reprodukovatelností. Sofistikované, ale přesto snadno ovladatelné funkce svařovacího zdroje TPS/i Robotics navíc umožňují dosáhnout nové úrovně kvality a trvale ji udržet.

fronius obr2

Inženýři společnosti Fronius využili důsledně přestavěnou digitální systémovou architekturu svařovacího zdroje a nové komunikační technologie, aby s vysokým rozlišením a vysokou reakční rychlostí podchytili a zpracovali všechny významné faktory ovlivňující svařovací proces. Výsledkem je mimořádně stabilní oblouk a optimální výsledky svařování.

Hlavní úlohu přitom hraje modifikovaný zkratový oblouk LSC (Low Spatter Control) a modifikovaný pulzní oblouk PMC (Pulse Multi Control), které svářeči vždy poskytují jednoznačně vyšší kontrolu nad obloukem. Uživatelé přitom využívají výhod nově dostupných stabilizátorů: Zatímco stabilizátor průvaru přizpůsobením vysoce dynamického podavače drátu zajistí, že průvar zůstane konstantní i při kolísavém výletu drátu, stabilizátor oblouku zajistí optimální délku oblouku při změně geometrie oblouku (např. změnou druhu svaru) nebo teploty tavné lázně.

Díky tomu je možné pomocí svařovacího zdroje TPS/i Robotics svařovat podstatně rychleji než dosud a zároveň dosahovat lepší kvality svaru. K viditelným zlepšením patří také zcela zanedbatelný výskyt rozstřiků.

Dalším pozitivním efektem celkové digitalizace svařovacího zdroje je, že lze průběžně získávat informace o aktuálním stavu svařovacího zdroje a každém svarovém švu a poskytovat je uživateli. Tyto podrobné údaje je možné využít pro monitorování, analýzu a dokumentaci svařovacího procesu. Pomocí centrální serverové jednotky (WeldCube) přitom lze data získaná z více svařovacích zdrojů integrovat a spravovat prostřednictvím ethernetového rozhraní i mimo rámec podniku.

Společnost Fronius se vydala novou cestou také v oblasti komunikace svařovacího systému s řízením robota. Nová robotická rozhraní systému TPS/i jsou jako všechny důležité regulační komponenty zabudovaná do architektury systémové sběrnice a mohou tak v pravý čas poskytnout všechna relevantní data.

Nový nástroj Interface Designer umožňuje rychle a pohodlně programovat rozhraní robota pomocí grafického uživatelského rozhraní offline. Uživatel tak může zrealizovat rozhraní podle svých individuálních požadavků a kdykoli je upravit. Kromě toho společnost Fronius poskytuje již připravená rozhraní k řídicím systémům předních výrobců robotů.

www.fronius.cz

fronius obr1Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..