Google překladač: English Deutsch

Veletrh Schweissen & Schneiden 2017 v Düsseldorfu byl pro společnost Fronius zcela ve znamení digitalizace. V rámci své prezentace se společnost zaměřila na výzvy a řešení v oblasti tepelného spojování s ohledem na iniciativu Průmysl 4.0. Předvedl řešení digitalizace, jako např. systém správy dat WeldCube, pomocí kterého lze shromažďovat a analyzovat svařovací data. Kromě toho se návštěvníci mohli seznámit se svařovacím postupem LaserHybrid, který kombinuje výhody laseru a procesu MIG a který lze nově používat také s inteligentní platformou TPS/i.

fronius obr2

Pod názvem ArcTig společnost Fronius představila řešení TIG pro mechanizované použití, které umožňuje vysoké rychlosti svařování. V oblasti ručního svařování předvedl novou řadu TIG tvořenou svařovacími zdroji MagicWave 190, TransTig 230i a MagicWave 230i, které nejlépe odpovídají vysokým požadavkům na kvalitu svaru. K vidění byl také flexibilní univerzální přístroj TransSteel 2200, který je díky své nízké hmotnosti a možnostem použití pro tři svařovací postupy nejvhodnějším řešením téměř pro každé ruční svařování.

Dokumentování, vizualizace a analýza svařovacích dat získávají v mnoha výrobních oblastech stále větší význam. Prostřednictvím systému správy dat WeldCube, který byl poprvé předveden také jako varianta Onsite, tedy jako čistě softwarové řešení, umožňuje společnost Fronius zaznamenávat, analyzovat a vyhodnocovat svařovací data napříč všemi svařovacími zdroji. Nabízí tak uživatelům podporu při zjišťování možností optimalizace ve svařování. Nové technologie se uplatňují také při výuce svařování. Pod názvem Virtual Welducation společnost představila aplikaci, která prostřednictvím her, kvízů a rozšířené reality umožňuje hravou formou porozumět svařování.

Jako odpověď na stále rychlejší výrobní procesy a zároveň vysoké požadavky na kvalitu robotizovaného svařování nabízí společnost Fronius svařovací postup LaserHybrid, který kombinuje přednosti svařovacího procesu MIG s přednostmi svařování pomocí laserového paprsku. LaserHybrid je nyní možné používat také ve spojení s inteligentní platformou TPS/i. Uživatelé tak využívají výhod nové modulární technologie svařovacích zdrojů, nových charakteristik a nových procesů. Pro svařování TIG vyvinula společnost Fronius rovněž mechanizovaný způsob použití, jehož cílem je vysoká efektivita, aniž by docházelo ke kompromisům v otázce kvality svarového švu: Díky řešení ArcTig lze výrazně zredukovat předběžné a dokončovací práce. Pomocí tohoto svařovacího postupu se navíc v porovnání s konvenčním svařováním TIG dosahuje podstatně vyšších rychlostí svařování.

www.fronius.cz

fronius obr1Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..