Google překladač: English Deutsch

Společnost Fronius se na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně (od 10. do 13. října 2023) bude věnovat klíčovým fenoménům, které pohánějí svařovací technologii vpřed. Ve všech odvětvích narůstají požadavky na kvalitu, potřebných odborníků je však velmi málo. Kromě toho nabývá z ekonomického i ekologického hlediska mimořádného významu ochrana zdrojů, především přídavných materiálů, plynu a energie. Rozhodující je proto předcházení výrobě s vadami a nákladným dodatečným pracím.

Fronius 1.-PW MSV EXENTO

Svařovací zplodiny mohou způsobit trvalé vážné poškození zdraví. Výkonné odsávací systémy, jako je Fronius Exento HighVac, chrání svářeče i osoby v jejich okolí.

Více než pouhá svařovací řešení
Ke všem technickým řešením však patří i bezpečnost a zdraví pracovníků. Aby jim šla práce dobře od ruky, klade společnost Fronius velký důraz na ergonomii, například při vývoji nových kvalitních svařovacích hořáků. Nabídka účinných odsávačů svařovacích zplodin, systémů pro přívod čerstvého vzduchu a odsávacích hořáků či ochranného oblečení a vybavení umožňuje chránit pracovníky před újmami na zdraví a podnik před prostoji.

Společnost Fronius na svém stánku představí dva nové výkonné odsávací systémy a ergonomicky odsávací svařovací hořák.

Nová odsávací řešení představují dokonale sladěnou dvojici sestávající z ergonomicky tvarovaného odsávacího svařovacího hořáku Exento a kompaktního mobilního vysokovakuového odsávacího systému Exento HighVac. Tato kombinace ukazuje své přednosti při svařování MIG/MAG a odsává zplodiny přímo v místě jejich vzniku. Díky mimořádně vysoké kvalitě filtru mobilní vysokovakuový odsávací systém Exento HighVac eliminuje více než 99,9 procent zjištěných částic svařovacích zplodin.
Fronius 2.-PW MSV EXENTO-I-
Dokonale sladěná dvojice z jedné ruky: Vysokovakuový odsávací systém Exento HighVac a ergonomický odsávací svařovací hořák Exento.

 

 

 

 

 

 

 

 


Nízkovakuový odsávací systém Exento LowVac je zase vhodný pro všechny svařovací procesy, jako je MIG/MAG, TIG a svařování obalenou elektrodou, a zaujme konstrukcí odsávací hubice s optimalizovaným průtokem. To znamená, že odsávací rameno je třeba nastavovat mnohem méně než u běžných systémů.

Fronius 3.-PW MSV Exento hoErgonomický odsávací svařovací hořák Exento se dobře drží v ruce a díky obtokovému ventilu umožňuje regulovat výkon odsávání na rukojeti. Podle přání je k dispozici s uživatelskými rozhraními JobMaster, kolébkovým spínačem Up/Down a tlačítkem hořáku na horní straně.

 

 

 

 

Takřka reálné vzdělávání svářečů jako nikdy předtím – díky simulátoru Welducation
Virtuální vzdělávání svářečů se díky simulátoru Welducation od společnosti Fronius pozvedlo na zcela novou úroveň. Je vestavěn v plášti běžného svařovacího zdroje a pracuje se skutečnými svařovacími hořáky a takřka reálným zobrazením v prostředí Augmented Reality (AR). Platforma Welducation Campus, která k simulátoru patří, umožňuje kvalitní vzdělávání svářečů v plném rozsahu včetně teorie, svařovacích úloh a přezkoušení znalostí. Tato forma vzdělávání navíc probíhá zcela bez plynu, materiálu a přídavného drátu – a to je přínosem pro peněženku i pro životní prostředí.


Fronius 4.-PW MSV WelducatiNový simulátor Welducation pozvedá virtuální vzdělávání svářečů na novou úroveň: Takřka reálné zobrazení v prostředí Augmented Reality (AR), skutečné svařovací hořáky a dokonalá kombinace teorie, praktických úloh a přezkoušení znalostí provedou zaškolované pracovníky hravou formou procesem vzdělávání s cílem zajistit kvalitu.

 

 

 

 

 

 

 K vyzkoušení naživo – svařování studeným drátem TIG inteligentně a jednoduše
Předvedení nového řešení společnosti Fronius pro svařování TIG bude nepochybně jedním z vrcholů veletrhu. Systém iWave včetně podávání studeného drátu a svařovacího balíčku TIG DynamicWire poskytuje všem začínajícím či mírně pokročilým svářečům metodou TIG podporu při vytváření dokonalých svarových spojů TIG. Dynamická regulace drátu aktivně přizpůsobuje rychlost drátu průběhu svařování, poloze svařovacího hořáku a aktuálním podmínkám. Uživatelé a uživatelky se proto mohou plně soustředit na oblouk. Proces se přizpůsobuje lidem, a ne naopak!

Fronius 5Svařování TIG je mnohonásobně snazší díky všem inovacím, které společnost Fronius integrovala do systému iWave, komponent pro práci se studeným drátem a příslušného softwarového řešení TIG DynamicWire. Aktivní regulace drátu přizpůsobuje proces lidem.

 

 

 

 

 

 

 

 WF 25i FlexDrive a TPS/i – Stvořeno pro velké vzdálenosti
Jako malý přenosný mezipohon se FlexDrive umisťuje mezi podavač drátu a svařovací hořák. FlexDrive ukazuje své silné stránky zejména tehdy, když je obtížné vzít svařovací zdroj a podavač drátu přímo na místo použití. Je flexibilní a kompaktní, váží pouze 4,4 kg (bez klece a koleček) a lze ho také kombinovat se všemi ručními svařovacími hořáky Push generace TPS/i ve standardní verzi, v provedení UpDown nebo JobMaster.

Fronius 6.-PW PIC flexdriveFlexDrive je malý přenosný mezipohon, který se umisťuje mezi podavač drátu a svařovací hořák.

Kobotická řešení – vyplatí se již při zpracování jednoho kusu
Další možností v boji proti nedostatku odborníků je osvobozovat dobře vyškolené pracovnice a pracovníky od rutinních činností a využívat je optimálním způsobem pro náročné práce. S kobotickou svařovací buňkou CWC-S od společnosti Fronius je první krok směrem k automatizaci zcela snadný. Toto řešení je kompaktní, umožňuje přesné a zároveň intuitivní ovládání a neustále zajišťuje reprodukovatelnou kvalitu svařování. Obvykle se vyplatí i malým a středním podnikům. Standardní vybavení zahrnuje produkt Fanuc Cobot CX10 iA s dosahem 1 249 milimetrů a nosností 10 kilogramů a svařovací stůl s pracovní oblastí 1 500 × 1 000 × 700 milimetrů. Toto standardní vybavení lze samozřejmě doplnit podle požadavků.

Fronius 7.-PW PW MSV COBOTKvalita svařování je konzistentní od prvního do posledního kusu díky kompaktní kobotické svařovací buňce CWC-S Fronius s otočnou jednotkou a volitelným koníkem. Zatímco kobot zpracovává rutinní svařovací úlohy, odborníci se mohou zabývat náročnými pracemi

Člověk v centru pozornosti
Člověk se svými schopnostmi a dovednostmi je těžištěm všech řešení, která společnost Fronius na veletrhu předvádí. Svařovací zdroje Highend od společnosti Fronius přinášejí vše potřebné pro dokonalé svarové spoje. Přesto však pouze fundované vzdělávání může zaručit, že se svářečky a svářeči naučí svařovat ve vysoké kvalitě, výsledek bude třeba dodatečně upravovat pouze zřídka a vznikat bude jen malé množství zmetků. Zde je největší potenciál úspory času i cenných zdrojů. To platí při ručním svařování i na automatizovaných výrobních linkách.

My jsme Perfect Welding
Nejvyšší kvalita oblouku, hluboké porozumění zákazníkům, touha po technickém pokroku: To jsme my, to je Fronius Perfect Welding. Jsme inovační jedničkou v obloukovém svařování a lídrem na světovém trhu v oblasti robotického svařování. Důkazem našich odborných znalostí jsou individuální, automatizované kompletní systémy a digitální svařovací řešení pro Průmysl 5.0. Naše portfolio doplňují intuitivní svařovací zdroje pro ruční svařování, vysoce kvalitní svařovací příslušenství a účinné ochranné výrobky pro bezpečnost uživatelů. Jako globální společnost se zaměřujeme na regionální služby: Naše místní týmy jsou k dispozici zákazníkům po celém světě. Pomocí našich technologií určujeme trendy a vytváříme spojení – mezi kovy, průmyslovými odvětvími a lidmi.

 www.fronius.comKalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news