Google překladač: English Deutsch

Mít přehled o svařovací výrobě na dálku je pohodlné, efektivní a udržitelné. Vyžaduje to ale digitální nástroje, např. Fronius software WeldCube Premium. Evropský výrobce lesních strojů například používá software pro správu svařovacích dat WeldCube Premium. Při výrobě tento podnik nasazuje svařovací systémy TPS/i od společnosti Fronius. „Díky WeldCube Premium se svařovací data propojených systémů Fronius ukládají do centrální databáze," vysvětluje Johannes Zauner-Penninger, systémový technik pro softwarové produkty v obchodní jednotce Fronius Perfect Welding. „Tento software nabízí inteligentní funkce pro správu i statistiku a umožňuje dokumentaci a analýzu údajů o svařovacím procesu jednotlivých dílů.

Fronius 1 PW PPIC PR WeldCu

Při zobrazení v reálném čase je například vidět, zda už byl svar svařen nebo zda byly překročeny mezní hodnoty," popisuje J. Zauner-Penninger funkce tohoto softwaru. S připojením VPN může zákazník kdykoli a kdekoli vyvolat aplikaci WeldCube Premium prostřednictvím internetového prohlížeče a má tak všechny svařovací procesy propojené výroby neustále pod kontrolou.Pro pracovní den u výrobce to v současnosti znamená, že vedoucí výroby, vedoucí linky, svářečský dozor a pracovníci odpovědní za údržbu mohou alespoň částečně pracovat z domova nebo bez osobního kontaktu z izolované kanceláře. Přesto své kolegy ve výrobě optimálně podporují. Pokud zaměstnanec ve výrobě zjistí problémy s kvalitou svaru, předá informaci příslušnému svářečskému inženýrovi. A ten pak má k dispozici nejen popis závady, ale na základě dat z dokumentace WeldCube Premium může chybu okamžitě analyzovat. „Zodpovědní pracovníci navíc mají prostřednictvím internetového prohlížeče přístup přímo ke svařovacímu zdroji a v případě potřeby mohou změnit parametry svařovací úlohy," říká J. Zauner-Penninger.

Fronius 2 PW PPIC PR WeldCuKromě toho lze sledovat vytížení jednotlivých zařízení a jejich stav, pokrok práce na dílu, popřípadě vzniklé problémy. Centrální ukládání dat umožňuje dokumentaci dílů a vytváření sestav ve formátu PDF a grafických vyhodnocení pro každý díl. Softwarová řešení, jako je WeldCube Premium, tedy zvládnou mobilní a flexibilní každodenní práci nezávisle na místě – ať už v domácí kanceláři, v regulérním provozu, nebo na služební cestě.

www.fronius.comKalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..