Google překladač: English Deutsch

Rakouská společnost Fronius, která je specialistou na svařovací techniku, zdokonalila svoji simulační platformu Virtual Welding. Od nynějška s ní lze virtuálně cvičit také svařovací procesy TIG, a to bez bezpečnostních rizik a použití spotřebního materiálu. Uživatelé mohou kromě přesné manipulace se svařovacím hořákem trénovat také vedení přídavného materiálu. Pro nové systémy Virtual Welding je funkční balíček k dostání standardně, ke stávajícím přístrojům společnost Fronius nabízí sadu pro dovybavení.

froniuss1

Systém Virtual Welding nabízí dokonalé prostředí pro získání prvních zkušeností při manipulaci se svařovacími zdroji. Simulátor se skládá z terminálu s obrazovkou a ukládacího prostoru, kam uživatel umístí svařenec z plastu. Věrnou napodobeninou svařovacího hořáku pak na něm vytváří virtuální svarový šev, který se v reálném čase graficky zobrazuje na obrazovce. Náhlavní pásek s VR brýlemi navíc poskytuje uživateli realistický pohled na provedenou práci. Vedle již dostupných funkcí robotizovaného, obloukového a MIG/MAG svařování je nyní se systémem Virtual Welding možné trénovat také svařovací procesy TIG.

Nový balíček obsahuje kromě speciálního svařovacího hořáku TIG také samostatný senzor, pomocí kterého může uživatel trénovat optimální přidávání přídavného materiálu. Celkem je na výběr deset tréninkových a simulačních úkolů, které lze provádět na různých svařencích. Také v tomto ohledu společnost Fronius rozšířila nabídku možností. Vedle již dostupných modelů pro svařování koutového svaru, V-svaru, spojení trubka-trubka a trubka-plech a slepé housenky zahrnuje nyní sortiment také I-svar s tloušťkou tři milimetry.

Jednoznačné výhody pro výuku svařování
Výcvikovým organizacím a zařízením nabízí systém Virtual Welding několik významných výhod. Začátečníci se díky němu učí pracovat se svařovacím systémem bez bezpečnostního rizika a trénují své základní dovednosti. Umožňuje také eliminovat použití drahého spotřebního materiálu, např. kovu, drátu nebo plynu. Didakticky promyšlený systém tréninkových a simulačních sekvencí zajišťuje vysokou motivaci a nabízí rychlé pokroky. Výsledky svařování se zaznamenávají a později je lze analyzovat a vyhodnotit přímo na terminálu nebo prostřednictvím sítě na počítači.

Pro nové systémy Virtual Welding je funkční balíček pro svařování TIG dostupný standardně. Ke stávajícím systémům nabízí společnost Fronius sadu pro dovybavení, a to včetně softwaru, který může uživatel snadno a rychle sám instalovat. Volitelně lze simulátor rozšířit také o svářečskou kuklu s integrovanými VR brýlemi. Systém Virtual Welding je k dostání také jako kompaktní kufřík pro mobilní použití.

froniuss2

froniuss3Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..